نیاز یک انسان چند ساعت خواب در ۲۴ ساعت است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

نیاز یک انسان چند ساعت خواب در ۲۴ ساعت است

image نیاز یک انسان چند ساعت خواب در ۲۴ ساعت است

در مورد میزان خواب مناسب روزانه برای فرد، نمی شود از یک عدد خاص اسم برد و در واقع میزان خواب مورد نیاز روزانه برای هر فرد یا فرد دیگر متفاوت است.

سطح معمول به میزانی از خواب گفته می شود که پس از پشت سرگذاشتن آن بدن بتواند عملکرد معمول و حداقلی خود را داشته باشد. این رقم برای افراد بالغ معمولی بین ۷ تا ۸ ساعت است اما اگر کسی دچار کم خوابی و در واقع دچار سطحی از کمبود خواب باشد باید بیشتر بخوابد.

▪ در خصوص سطح کمبود خواب؟

بهترین ویژگی این فاکتور، کیفیت خواب است و در نهایت اگر ۸ ساعت در بستر باشید و فکر کنید خوابیده اید اما کیفیت خواب شما پایین باشد (بارها بیدار شوید- دیر به خواب بروید و دچار حالت های نامناسب در خواب شوید و …) سطح کیفی خواب پایین می آید و در غیر دچار کمبود خواب می شوید.

تکفارس آی آر

▪ چطور می شود فهمید که میزان خواب روزانه ما کافی است یا نه؟

زمانی که بدون نیاز به زنگ ساعت یا تلفن همراه و بدون نگاه کردن به ساعت بیدار شوید و کاملا احساس سرحالی و شادابی داشته باشید به معنای آن است که به اندازه کافی خوابیده اید.

اگر هر روز مجبورید با زنگ ساعت و به سختی بیدار شوید باید هر روز ۱۵ دقیقه به میزان خواب خودتان اضافه کنید تا به حدی از خوابیدن برسید که بدون نیاز به زنگ ساعت بیدار شوید.

اگر قبل از خوابیدن چای یا قهوه بنوشید این مواد ممکن است روی کیفیت خواب شما تاثیر بگذارد و حتی باعث بی خوابی پنهان شما شود.

▪ هر سنی چقدر باید بخوابد؟

www.takfars.ir

به افراد بزرگسال توصیه می شود شب ها بین ۷ تا ۸ ساعت بخوابند. اما متخصصان می گویند همه این افراد بهتر است خوابیدن شبانه ۶ تا ۹ ساعت را امتحان کنند و ببینند با چه میزان خواب شبانه بهترین خلق و خو و سرحالی و افزایش انرژی را تجربه میکنند.

در مورد کودکان و نوجوانان باید گفت، میزان نیاز روزانه آنها به خواب متفاوت است به گفته متخصصان نوزادان تازه متولد شده بین ۱۲ تا ۱۸ ساعت در شبانه روز به خواب نیاز دارند. ملکی نوزادان بین ۳ ماهه تا ۱ ساله به ۱۴ تا ۱۵ ساعت خواب نیاز دارند و کودکان بین ۱ تا ۴ سالگی به ۱۱ تا ۱۳ ساعت خواب احتیاج دارند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا کالری موجود در همه غذاها مثل هم هستند
  1. چرا اینقدر بر روی شیر دادن مادر به نوزاد تاکید می شود
  2. خوراکی هایی که شما را از خستگی مزمن روزانه نجات می دهند
  3. خطرات تکان دهنده نگرانی و استرس بیش از حد روی بدن
  4. وقتی خیلی نگرانم چه غذاهایی بخورم
  5. خوردن زیتون فقط همراه با غذا برای سلامتی مفید است
  6. آموزش طرز تهیه معجون خانگی به جای قرص آهن

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات