image نکته های کوچک آرایشی برای رسیدن به آرایشی زیبا

اگر به تناسب فصلی که در آن وارد می شوید آرایش صورت خود را تغییر نمی دهید، اشتباه بزرگی مرتکب شده اید.

شما باید به نسبت فصل آرایش کنید؛ به عنوان مثال شما در فصل های مرطوب که بارندگی زیاد است مانند فصل بهار که در آن هستیم باید از لوازم آرایشی ضدآب استفاده کنید و باید تناژ آرایشی خود را تغییر بدهید. یادتان باشد که رنگ آرایش در بهار و تابستان ملایم می شود.

▪ فونداسیون طبیعی

کرم پودری که برای صورت تان انتخاب میکنید نباید آنقدر مصنوعی باشد که آرایش شما را علنی کند؛ بنابراین دو رنگ طبیعی به عنوان کرم پودر انتخاب کنید و روی قسمت چانه کنار هم بزنید. بعد زیر نور طبیعی و برابر آینه آنها را با هم مقایسه کنید تا دریابید کدامیک طبیعی تر است. در این راه می توانید از فرد دیگری هم راهنمایی بگیرید.

▪ رژگونه اشتباهی

رژگونه ای که انتخاب میکنید باید با رنگ تناژ صورت شما همخوانی داشته باشد و نباید متضاد رنگ صورت باشد. در این صورت آرایش شما زننده به نظر می رسد. بنابراین رژگونه ای انتخاب کنید که رنگ آن از خانواده رنگ پوست صورت شما باشد.

▪ آرایش روی پوست خشک هرگز

این یک اشتباه بزرگ است. یک « نباید » به معنای واقعی کلمه. اگر پوست خشکی دارید، دست کم یک بار در هفته باید از کرم های لایه بردار استفاده کنید و سپس حسابی به صورت تان مرطوب کننده بزنید. در غیر این صورت آرایش روی پوست شما نمی خوابد و پوسته پوسته می شود. در عین حال شما می توانید قبل از هر بار آرایش یک لایه مرطوب کننده به صورت بزنید و روی مرطوب کننده از کرم پودر استفاده کنید.

▪ ناهماهنگی رنگی گردن و صورت

انتخاب اشتباهی کرم پودر مناسب برای صورت می تواند یک خطای بزرگ در آرایش باشد. اگر کرم پودری که انتخاب میکنید با رنگ پوست صورت تان همخوانی نداشته باشد، طبیعی است که با رنگ گردنتان هم هیچ هماهنگی نخواهد داشت. به این ترتیب شما در چند رنگ مختلف در انظار ظاهر می شوید. همیشه یادتان باشد وقتی آرایش میکنید رنگ صورت و گردنتان باید با همدیگر یکی باشند.

▪ وقتی سایه را غلط انتخاب میکنید

برای سایه چشم هایتان، باید رنگی متضاد از رنگ طبیعی پوست استفاده کنید تا رنگ چشمان شما بیشتر و بهتر دیده شود؛ به عنوان مثال افرادی که چشم های آبی دارند بهتر است از سایه های قهوه ای، مسی و برنز استفاده کنند. برای چشم های قهوه ای و عسلی، سایه آبی، سبز و ماهاگونی میتوانند بهترین انتخاب باشند.

▪ وقتی برس های تان را تمیز میکنید

یکی از بزرگ ترین اشتباهات رایج در آرایش کردن تمیز نکردن برس های پودر و رژگونه است یا اینکه استفاده کردن از برس های قدیمی. باید حتما ماه به ماه برس های خود را تمیز کنید. اگر اخیرا احساس کرده اید چرا آرایش شما تازه و براق به نظر نمی رسد بدانید که مشکل در برس هایی است که مدت هاست تمیز نشده اند.

▪ دردسر پودر زیادی

پودر یا کرم پودر زیادی روی صورت در طول روز باعث می شود صورت شما زیادی سنگین شود؛ به طوری که این سنگینی را احساس میکنید و هم اینکه این پودر روی صورت شما ماسیده و تکه تکه می شود. در نتیجه ظاهر خیلی بدی پیدا میکند. باید در طول روز از دستمال کاغذی استفاده کنید تا هم چربی کرم پودر را بگیرید و هم زیادی آن را از روی صورت تان پاک کنید.

▪ کانسیلر اشتباهی

یک اشتباه معمول، انتخاب کردن کانسیلر دورچشمی است که دو تا سه درجه از کرم پودر شما روشن تر باشد. این کار نه تنها تیرگی دور چشم را پوشش نمی دهد بلکه فقط این قسمت از صورت را در معرض دید بیشتری قرار خواهد داد. ضمن اینکه معمولا کانسیلرهای هلویی رنگ، خیلی بهتر تیرگی دور چشم را می پوشانند.