نوشیدنی هایی که شما را لاغر خواهند کرد

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

نوشیدنی هایی که شما را لاغر خواهند کرد

image نوشیدنی هایی که شما را لاغر خواهند کرد

دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که نوشابه‌های رژیمی بتوانند موجب سرطان یا هر آسیب دیگر به سلامتی انسان شوند. مطالعات جدید نیز برخی عقاید موجود در دهه‌های پیشین را رد می‌کنند. اما به قول معروف چرا سری را که درد نمی‌کند دستمال ببندیم؟
می‌توانیم از نوشیدنی‌های آزموده شده و مطمئن نظیر آب آشامیدنی، آب میوه‌ها و برخی سبزیجات، در اندازه متعادل، استفاده کنیم. باید توجه داشت که آب میوه و یا آیس تی (ice tea ) که در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند معمولاً دارای مقادیر زیادی شکر و کربوهیدرات هستند و این میزان از مقدار طبیعی آن بیشتر است و آب میوه طبیعی به آن ترجیح دارد.
در مورد پاکت‌های آبمیوه یک نفره باید باز هم توجه کرد که معمولاً غلیظ‌تر از حالت طبیعی و حاوی شکر اضافی نیز هستند. همچنین برخی نوشیدنی‌هایی که با طعم‌های گوناگون میوه ارائه می‌شوند معمولاً حاوی آب، شکر و مقدار کمی از میوه مورد نظر هستند. اگر بر چسب‌های روی آنها را بخوانید می‌بینید که اضافه وزن در انتظار شما است.
قهوه و چای در این مورد عالی هستند. البته همواره تاکید شده است باید در میزان استفاده از آنها تعادل و حد میانه را رعایت کرد. یعنی به طور معمولی حداکثر دو فنجان قهوه به همراه یک یا دو قاشق بزرگ شیر بدون چربی، یا کم چرب، در روز کافی است همچنین از اضافه کردن شکر یا شیرینی‌های مصنوعی به آن خودداری کنید.

البته اگر در حال کم کردن وزن هستید! توجه کنید مقدار زیاد کافئین می‌تواند آسیب‌های دیگری به سلامتی شما وارد کند. کافئین در مقدار متعادل آن سبب کاهش اشتها می‌شود البته باید مسئله بی‌خوابی را هم در نظر داشت و اگر می‌خواهید شب را کامل و خوب بخوابید در ساعات پایانی شب قهوه ننوشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. آیا ایمپلنت دندان برای سلامتی کلی خطر دارد
  2. آیا پوست موز را می توان خورد و خواص آن
  3. چطور با درد ورزش کنید تا حال شما بهتر شود
  4. آیا کلاه گذاشتن اشعه مضر آفتاب را بی اثر میکند
  5. آیا خوردن سیب در افزایش حجم عضلات تاثیری دارد
  6. چطور بدن خود را برابر انواع بیماریها ایمن کنید

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

محصولات معتبر