نحوه کاشت و مراقبت از گیاه زیبای سیکاس

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

نحوه کاشت و مراقبت از گیاه زیبای سیکاس

image نحوه کاشت و مراقبت از گیاه زیبای سیکاس

این گیاه دارای پیاز می باشد که در ایران اکثرا تکثیرش از طریق گرفتن بچه پیاز از کنار گیاه مادر می باشد البته این گیاه همانند دیگر گیاهان دارای نر و ماده می باشد که تا وقتی این گیاه به گل نشیند تشخیص آن غیر ممکن می باشد.

کلمه سیکاس یک نام تیپی است و به گیاهانی از خانواده Cycadها اطلاق میشود. سیکاس مورد نظر ما و سیکاسی که بیشتر در ایران کشت شده با نام علمیCycas revoluta و از بستگان دور پالم‌ها به شمار میرود.

سیکاس که در میان گیاهان تزئینی به سلطان گیاهان معروف می باشد گیاهی است بسیار مقاوم به طوری که کسی این گیاه را تا به حال ندیده باشد با لمس برگ های آن احساس اینکه این گیاه مصنوعی است، به آن دست می دهد.

تکثیر اصولی از طریق بذر گیاه که در صورت به گل نشستن با انتقال گرده از گیاه نر به ماده امکان پذیر است که به دلیل طولانی بودن زمان به گل نشستن گیاه غیر اقتصادی است.

تکفارس آی آر

این گیاه قابلیت با محیط های باز و هوای آزاد را دارد چنانچه در سفر به شمال کشور دیده باشید اکثرا از این گیاه در فضای سبز و باغچه های خانگی استفاده می شود.

برای استفاده از این گیاه در فضای آپارتمان باید محیطی برای این گیاه در نظر گرفته شود که دارای نور ۸۰ تا ۹۰ درصد باشد که برای زیبایی گیاه یک امر لازم است.

از نظر اقتصادی این گیاه از نوع گیاهانی است که با نگهداری و رشد آن به عنوان یک سرمایه خوب می توان از آن نام برد چنانچه دیده اید در فروشگاه های گل و گیاه از برگ این گیاه برای تزئین و زیبایی سبد های گل استفاده می شود و چون این گیاه در سال در هر نوبت گل دهی حدود ۲۰ تا ۴۰ برگ (البته بسته به رسیدگی و کود دهی عالی قابل افزایش است ) می دهد برگ این گیاه نسبت به گیاهان دیگر نیز قیمتی است.

کود مناسب این گیاه کریستالون ۱۸ درصد می باشد که در زمان قبل از برگ دهی گیاه باید نوبت های کوددهی را افزایش داد ولی نوبت کوددهی در مابقی به اندازه ۲ گرم در یک لیتر آب و در بازه ۲۰ روز یکبار می باشد.

مهم‌ترین دلایل زردی برگ سیکاس

www.takfars.ir

– کمبود آهن در اثر عدم جذب در خاک‌های اسیدی؛

– تجمع بیش ا ز حد آب در خاک بدلیل عدم زهکشی مناسب.

ترفند خانه داری پاک کردن لکه از روی فرش
  1. عکس نوشته های زیبا و آموزنده
  2. فستیوال کایت در نیوزیلند
  3. عکس های زیبا از فیلم سینمایی نهنگ عنبر ۲
  4. نکات جالب و خواندنی هنگام خرید و انتخاب چکمه های زمستانی برای خانم ها
  5. اسم مسیح فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  6. شعر زیبای یارکی مراست رند و بذله گو شاعر قاآنی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات