نان های سبوس دار مخصوصا سنگک چه تاثیری برای سلامتی دارند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

نان های سبوس دار مخصوصا سنگک چه تاثیری برای سلامتی دارند

image نان های سبوس دار مخصوصا سنگک چه تاثیری برای سلامتی دارند

سبزیجات، میوه‌ها و سبوس غلات و حبوبات دارای فیبر بسیار بالایی است که می‌تواند در پیشگیری از سرطان روده، یبوست و بیماری‌های قلبی- عروقی به ما کمک کند.

در این میان استفاده از نان سبوس‌دار می‌تواند به تنهایی نیمی از نیاز بدن به فیبر را تأمین کند

به طوریکه سبوس گندم حاوی املاح معدنی مانند کلسیم، آهن، روی و فسفر بوده و در پیشگیری از پوکی استخوان و کم خونی از اهمیت خاصی برخوردار است.

سبوس همچنین منبع خوبی از ویتامین‌های گروه B( B۱، B۲ و B۶) و اسید فولیک و ویتامین E است، بیشتر مردم تصور می‌کنند نان سفید و روشن در نان‌های سنتی نشانه مرغوبیت آن است در صورتی‌که اینطور نیست و رنگ روشن نان، نشانه نبودن سبوس و پایین بودن ارزش غذایی آن است.

تکفارس آی آر

▪نان سنگک منبع غنی سبوس

در حال حاضر آرد سبوس‌دار بیشتر در نان سنگک استفاده می‌شود و با توجه به اینکه نان‌های سبوس‌دار ظاهری تیره‌تر نسبت به سایر نان‌ها دارند، اطلاع‌رسانی به مردم از اهمیت بالایی برخوردار است تا رغبت به مصرف اینگونه نان‌ها افزایش یابد.

نکته مهم این است که سبوس همراه آرد باید فرآیند تخمیر را طی کند تا تأثیرات مفید خود را بر سلامتی بگذارد بنابراین افزودن سبوس به سطح خمیر نان کار درستی نیست که گاه در برخی نانوایی‌های سنتی انجام می‌شود بنابراین بهتر است نان را از آرد کامل گندم تولید کنیم.

باید نان‌های سنتی با کیفیت خوب تولید کنیم چرا که اثر کیفیت و سلامت نان گسترده است و بخش مهمی از غذای جامعه به ویژه قشر کم‌درآمد را تأمین می‌کند بنابراین ضرورت سرمایه‌گذاری و بهبود آن وجود دارد.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خاصیت جادویی رژیم گیاه خواری برای سلامتی
  1. انبه چه خواصی برای سلامتی دارد

  2. صبح دوش بگیریم یا شب برای سلامتی بهتر است

  3. تاثیرات مفید توت سفید برای سلامتی بدن

  4. آیا استفاده از شبکه های اجتماعی برای سلامتی مضر است

  5. نوشیدن قهوه به طور مرتب و هر روز برای سلامتی چه فایده ای دارد

  6. جگر مرغ برای سلامتی مفید یا مضر

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات