مکان های و موزه های دیدنی در تهران با عکس و توضیحات

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مکان های و موزه های دیدنی در تهران با عکس و توضیحات

پل طبیعت

image مکان های و موزه های دیدنی در تهران با عکس و توضیحات

پل طبیعت یکی دیگر از مکان هایی است که به تازگی به یکی از نمادهای تهران تبدیل شده است. این پل سه طبقه در عباس آباد تهران قرار دارد و امکان عبور خودرو از آن وجود ندارد؛ طبقه ی اول ۱۴۵۰، طبقه ی دوم ۲۸۷۰ و طبقه ی سوم ۵۷۱ متر مربع است. پل طبیعت بوستان آب و آتش را به پارک جنگلی طالقانی وصل میکند.

این پل در محل تلاقی شریان های اصلی تهران مثل بزرگراه های مدرس، همت، حقانی و رسالت واقع شده و می توان گفت که در خاورمیانه بی نظیر است. مساحت پل طبیعت ۷ هزار متر مربع، طول آن ۳۰۰ متر و وزن سازه ی آن ۲ هزار تن است. در سال ۱۳۸۷ مسابقه ای برای طراحی پل طبیعت برگزار و در سال ۱۳۸۸ طرح خانم لیلا عراقیان برگزیده شد. این پل سرانجام در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید و امروزه به یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری و تفریحی تهران تبدیل شده است.

موزه پست و تلگراف

تکفارس آی آر

image مکان های و موزه های دیدنی در تهران با عکس و توضیحات

موزه ی پست و تلگراف که آن را موزه ی ارتباطات نیز می نامند، جایی است که در آن می توانید نمونه هایی از قدیمی ترین نوشت افزارها، ابزارهای فرستادن بسته های پستی و چاپاری، نخستین تلفن ها، تلگرام های مورس، تمبرها و ابزار ارتباطات و مخابراتی مانند کبوتر نامه بر و ماهواره را ببینید. محل قبلی موزه بخشی از ساختمان وزارتخانه ی پست و تلگراف، در قسمت جنوبی میدان توپخانه سابق، روبه روی عمارت شهرداری بود. در سال ۱۳۴۹ ساختمان آن تخریب شد.

بنای فعلی موزه یکی از مهم ترین ساختمان های منطقه ی باغ ملی است و قدمت ساختمان آن به دوران پهلوی اول بازمی گردد. این موزه در خیابان امام خمینی، سردرد باغ ملی قرار دارد. ساختمان موزه، خود یک جاذبه ی تاریخی محسوب می شود؛ این بنا یکی از باشکوه ترین معماری های دوران رضا شاه است که با شیوه ی معماری ملی بنا شده است.

موزه صلح

image مکان های و موزه های دیدنی در تهران با عکس و توضیحات

www.takfars.ir

موزه ی صلح تهران عضو شبکه ی بین المللی موزه های صلح است و که با هدف ترویج فرهنگ صلح ایجاد می شوند. این موزه ها در تلاش هستند که با نشان دادن پیامدهای ناگوار جنگ، خشونت و آثار زیبانبار آن بر انسان ها و محیط زیستتصویر زیبای مهربانی و صلح را در اذهان عمومی حک کنند. موزه ی صلح در سال ۱۳۸۶۶ افتتاح شد و در پارک شهر، واقع در مرکز شهر تهران است.

علاوه بر به نمایش گذاشتن آثار ذکرشده، مراسم روز جهانی صلح و همایش هایی از این دست در موزه ی صلح برگزار می شود. کتابخانه ی صلح، گالری هنر برای صلح، کارگاه های آموزشی، بخش موزه ی مجازی و استودیوی ثبت تاریخ شفاهی از دیگر بخش های این موزه هستند. بانی تاسیس موزه ی صلح تهران، انجمن حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی است.

مجموعه ورزشی-تفریحی تله کابین توچال

image مکان های و موزه های دیدنی در تهران با عکس و توضیحات

قله توچال در شمال تهران قرار دارد و بخشی از دامنه ی رشته کوه های البرز است. این مجموعه در آخر خیابان ولنجک، ۳ کیلومتری میدان تجریش و در منطقه ی شمیرانات قرار دارد. ساخت تله کابین این مجموعه در سال ۱۳۵۳ آغاز و در سال ۱۳۵۷ پایان یافت. تله کابین مجموعه ی توچال ۳ خط اصلی، سه خط تله سی یژ و یک خط تله اسکی دارد و جمعا طول این سه خط نزدیک به ۷۵۰۰ متر است. تله کابین توچال یکی از طولانی ترین خطوط تله کابین پیوسته ی جهان محسوب می شود. این تله کابین ۷۷ ایستگاه دارد که از اواسط آبان تا اواسط خرداد پذیرای علاقه مندان است.

در فصل زمستان، قله و پیست توچال مکان بسیار مناسبی را برای تفریح و ورزش اسکی بازان و کوهنوردان فراهم می آورد. پیست اسکی توچال جزو معدود پیست های اسکی جهان است که به فاصله ی تنها ۵ کیلومتری از یک شهر قرار دارد و این فاصله ی نزدیک آرزوی هر اسکی بازی است که بتواند به راحتی به محل ورزش خود رفت وآمد کند.

هنر نمایی های زیبا با کدوحلوایی
  1. مقاله خواندنی بر سیر تاریخی تعزیه
  2. معرفی نوستر آداموس و لیست پیشگویی های او
  3. جزایر هاوایی شگفت انگیزترین جزایر در جهان
  4. مدل های جدید لباس زمستانی پسرانه و مردانه
  5. روانشناسی و شناخت افراد از روی شکل ابرو
  6. مدل های سال گردنبد زنانه برای تازه عروس ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات