مقاله کامل تحقیقی درباره سازگاری همسران

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مقاله کامل تحقیقی درباره سازگاری همسران

image مقاله کامل تحقیقی درباره سازگاری همسران

ریشه ­های ناسازگاری

-۱مشکلات جسمی-روحی

۱-۱-۱ مشکلات جسمی

در زمینه مشکلات جسمی یکی از موارد اثر گذار در زمینه ایجاد ناسازگاری، عقیم بودن و ناباوری یکی از زوجین است. باتوجه به اینکه داشتن فرزند سبب امید به زندگی و تلاش بیشتر برای آینده می­شود و نشاط و شادکامی را در خانواده افزایش می دهد، لذا با وجود این مشکل جسمی و ایجاد نارضایتی در زوجین، زمینه ناسازگاری و در برخی موارد طلاق و جدایی افزایش می یابد. "به گفته برخی مسئولان میزان ناباروری در جهان ۱۵ درصد است؛ اما ناباروری در ایران از معدل جهانی بالاتر است و نزدیک به ۵/۲ میلیون زوج نابارور در ایران زندگی می­کنند.۲۰درصد ناباروریها مربوط به مردان است و هزینه درمان هر سیکل ناباروری در حدود ۵/۲ میلیون تومان است". [1]

تکفارس آی آر

در زمینه مشکلات روحی که سبب ایجاد ناسازگاری زوجین می شود به مواردی از قبیل افسردگی و انزواطلبی وهمچنین وسواس می­توان اشاره کرد. همچنین در زمینه مشکلات روحی نیز می­توان به مشکلات عصبی اشاره کرد.

۲-۱-۱ مشکلات عصبی

در عصر کنونی به دلیل تنوع کالاها و افزایش مصرف­گرایی و افزایش میل به خرید و از طرفی گران شدن قیمت کالاها، قدرت خرید افراد کاهش یافته است. به همین دلیل بسیاری از مردان چند شغله هستند و به جای آنکه زمانی را در کنار خانواده بگذارنند، بیشتر مشغول به کار هستند و لذا فرصت کمتری را برای تربیت فرزندان، تفریح ، استراحت و آرامش در خانواده دارند. از طرفی زنان به دلیل اشتغال به کار بیرون از خانه و همچنین انجام امور منزل، اشتغال بیشتری نسبت به گذشته دارند و آرامش کمتری برایشان فراهم است. همچنین گسترش تنوع ارتباطات و آلودگی­های صوتی نیز موارد دیگری هستند که سبب کاهش آرامش زندگی همسران خواهد شد.

-[۱] نگاه ویژه; آسیب شناسی روابط زوجین، نشریه حوراء، شماره ۲۹ به نقل از «میزان ناباروری در ایران از معدل جهانی بالاتر است» ( به گفته احمد وثوق عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی)، سایت دفتر مطالعات و تحقیقات زنان، ۱۳/۱۱/۱۳۸۷؛ ۵/۲ میلیون زوج نابارور ایرانی همچنان منتظر (گفتگوی دکتر محمدرضا نوروزی رئیس انجمن علمی تحقیقی باروری و ناباروری با ایسنا)، سایت دفتر مطالعات و تحقیقات زنان ، ۶/۱۱/۱۳۸۷.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

حرف زدن با نوزاد تازه متولد شده خوب است یا بد
  1. چه کنم تا زندگی با همسرم به طلاق نکشد راهکارها
  2. با آدمهایی که دنبال دعوا و شر هستند چطور رفتار کنیم
  3. من چطور او را عاشق خودم کنم با روش های واقعی و روانشناسانه
  4. چطور با همسرم رابطه خوب و سالم داشته باشم
  5. چطور خودم را واقعا دوست داشته باشم
  6. بهترین ساعت در روز برای یادگرفتن درس چه زمانی است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات