مقاله خواندنی درباره غذای مورد علاقه کوالا

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مقاله خواندنی درباره غذای مورد علاقه کوالا

image مقاله خواندنی درباره غذای مورد علاقه کوالا

رژیم غذایی کوالا عمدتا از برگ های اکالیپتوس از درختان اکالیپتوس تشکیل شده است که معمولاً درختان صمغ نامیده می شوند. این درختان در محیط های گرمسیری و معتدل در نیمکره جنوبی رشد می کنند. انواع مختلفی از درختان اکالیپتوس در استرالیا یافت می شود. با این وجود کوالاها فقط گونه های خاصی از اکالیپتوس را می خورند. از حدود ۶۵۰ گونه موجود در استرالیا، آنها فقط ۳۵ گونه را برای تغذیه خود ترجیح می دهند.

یکی از شاخص ترین حیوانات استرالیا، یعنی کوالا به دلیل چهره های زیبا و نرم در سراسر جهان شناخته شده است. اما آنچه ممکن است تعجب آور باشد این است که این موجودات لطیف از معدود حیواناتی هستند که می توانند با خیال راحت برگ هایی را که برای بسیاری از حیوانات سمی است بخورند.

کوالاها هر روز حدود یک تا دو پوند از این برگ ها را می خورند. آنها در دوره شیردهی بیشتر از این برگ ها مصرف می کنند و تغذیه ی آن ها افزایش می یابد. شایان ذکر است که این برگ های اکالیپتوس یکی از سمی ترین گیاهان برای بسیاری از حیوانات است. این برگ ها از نظر الیافی بسیار سنگین هستند. حدود ۱۸٪ از این مواد از فیبر و حدود ۵۰٪ از این برگ ها از آب تشکیل شده است. اما این برگ ها حاوی یک کوکتل سمی از مواد شیمیایی نیز هستند. در واقع روغن موجود در برگ های اکالیپتوس می تواند برای حشرات، سگ، گربه، اسب و بسیاری حیوانات دیگر کشنده باشد.

کوالاها برای پردازش رژیم غذایی منحصر به فرد خود، نوعی سیستم هضم خاص دارند.در واقع در بدن کوالا اندام خاصی بنام caecum با طول بیش از ۶ فوت به هضم برگ های اکالیپتوس رشته ای از طریق تخمیر کمک می کند. از سوی دیگر میکروب های ویژه موجود در مسیرهای هضم کوالا نیز به تجزیه مواد شیمیایی سمی در رژیم غذایی آنها کمک می کند.

تکفارس آی آر

image مقاله خواندنی درباره غذای مورد علاقه کوالا

از آنجا که برگ های اکالیپتوس به طرز باورنکردنی الیافی هستند، کوالاها بیشتر روزهای خود را با جویدن می گذرانند. به همین دلیل است که تنها تصویری که از آن ها به یاد داریم، بالای درخت و در حال جویدن برگ ها است. دندان های آنها مانند سیستم گوارشی آن با رژیم غذایی منحصر به فرد آنها سازگار است. همچنین فک های قدرتمند آنها کمک می کند تا این برگ های الیافی که به نظر سخت هستند، به یک خمیر خوب در دهان تبدیل شوند.

نکته های جالب و خواندنی درباره بدن انسان
  1. مقاله ای خواندنی و تحقیقی درباره عید سعید فطر
  2. تصاویری زیبا از علاقه حیوانات به یکدیگر
  3. مقاله ای خواندنی بر سوگواری ایام عزاداری محرم
  4. تاریخچه خواندنی به وجود آمدن سس مایونز
  5. کاملترین مقاله درباره رویت ماه مبارک رمضان با عکس و توضیحات
  6. خلاصه خواندنی قسمت آخر سریال از بوسه تا عشق

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

محصولات معتبر