مقاله ای کامل در توضیح خواص کامل نوشیدنی چای

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مقاله ای کامل در توضیح خواص کامل نوشیدنی چای

*نوشیدن یک فنجان چای داغ برای رفع خستگی و کسالت مفید است یا یک پذیرایی معمول از مهمان های خودمانی برای اینکه عده ای دور هم جمع شده و می خواهند گپ دوستانه ای بزنند و در این میان یک فنجان چای داغ هم جمع را گرم و گیراتر میکند.

*چای می تواند با چاقی احتمالی تان مبارزه کند.

*می تواند سپرهای شما برابر بیماری های خطرناکی مثل سرطان باشد.

*نوشیدن سه فنجان چای در روز و چه بسا بیشتر می تواند مفیدتر از آب خوردن در مقدار مشابهی با چای باشد. آنتی اکسیدان نهفته در چای توانایی بالا بردن میزان سلامتی بدن را بالا می برد و این درست همان ویژگی است که در نوشیدن مداوم آب نیز وجود دارد. با همه این اوصاف بهتر است هرگز نوش جان کردن یک فنجان چای داغ را از خود دریغ نکنید.

*چای مانع خرابی دندان ها می شود. چه باور کنید و چه نکنید نوشیدن منظم چایی دندان های شما را مقاوم میکند و به این ترتیب از خطر پوسیدگی آنها می کاهد. چایی منبع اصلی فلورید است؛ چیزی که سبب تقویت مینای دندان می شود. آنتی اکسیدان موجود در چای نیز این توانایی را دارد که در برابر باکتری هایی که بیماری های لثه و دندان را موجب می شوند مقاومت کند. پس اگر مردد بودید بهتر است این تردید را کنار بگذارید و حداقل روزی یک فنجان چای بنوشید.

تکفارس آی آر

*چای آب بدن را تأمین میکند اگرچه آب تنها منبع قابل اتکا برای تأمین آب بدن به خصوص بعد از ورزش یا یک روز کاری است اما برخی محققان بر این باورند که نوشیدن چایی هم می تواند دقیقاً همان فوایدی را که آب برای بدن دارد، داشته باشد و به همان اندازه مفید واقع شود. با وجود میزان کافئین بالای نهفته در چای اما این نوشیدنی می تواند جایگزین مناسبی برای آب باشد.

*اگر افراد نوشیدن چای را به شکل منظم در برنامه روزانه شان جای بدهند کمک قابل توجهی به نگه داشتن وزن خود در شرایط ایده آل میکنند چون یکی از خصوصیات چای سوزاندن کالری با سرعت بالاست. به هر صورت چای جزو آن دسته نوشیدنی هایی است که هرگز سبب چاقی نمی شود، پس بدون ترس و واهمه می توانید روزی چند فنجان از آن را نوش جان کنید.

*برخی انواع چای به خصوص چای سبز قدرت سلول های حافظه ای مغز را بالا می برد و حتی مانع بروز بیماری هایی مثل آلزایمر می شوند. پس جای تعجبی ندارد اگر افراد سالخورده بیش از جوان ها چای می نوشند.

*نوشیدن چای می تواند به شکل جدی شانس شما را برای جلوگیری از بروز بیماری سرطان بالا ببرد. انواع سرطان های پروستات، دهان و سینه در بین افرادی که روزانه بین ۵ فنجان یا بیشتر از آن چای می نوشند بسیار کمتر دیده شده است.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راه های طبیعی برای افزایش سوخت و ساز بدن و لاغری

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات