تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتی

معرفی مقوی ترین صبحانه برای پرانرژی بودن در روز

image معرفی مقوی ترین صبحانه برای پرانرژی بودن در روز

میوه، سبزیجات و نان های تست مغزدار

نان تست آغشته به کره بادام زمینی، پوره آواکادو، مغزآفتاب گردان و سایر دانه های گیاهی می توانند گزینه مناسبی برای وعده صبحانه باشند. می توانید یک نوشیدنی سبزرنگ به این ترکیب اضافه کنید. میوه و سبزیجات می توانند جزء جدایی ناپذیر از صبحانه سلامت شما باشند.

آواکادوی شکم پر با تخم مرغ

این صبحانه خوشمزه، محتوی مقادیر فراوانی پروتئین و چربی های گیاهی است که می تواند برای کارکرد بهتر قلب بسیار موثر باشد.

تکفارس آی آر

برای تهیه آن می توانید، فِر را ابتدا در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد (۳۹۲ درجه فارنهایت) گرم کنید. آواکادو را به بخش تقسیم کرده و هسته آن و ۲ قاشق از پالپ های داخل آن را خارج کنید.

به هر نیمه آن یک عدد تخم مرغ، گوجه فرنگی، نمک و فلفل اضافه کنید و با سبزیجات سبز رنگ تزئین کنید. اجازه دهید به مدت ۲۰ تا ۲۲ دقیقه داخل فر بماند.

میوه و نان تست به همراه کره و سالامی

بسیاری از مردم بر این باور هستند که این ترکیب بسیار مقوی است. نه تنها دارای مواد مغذی برای بدن است بلکه مزه بسیار خوبی هم دارد.

تخم مرغ، نان تست آغشته به آواکادو و زغال اخته

www.takfars.ir

نان تست محتوی غلات را با پوره آواکادو پوشانده و یک نیمرو که روی حرارت کم سرخ شده باشد روی آن قرار دهید. ترکیب حاصل را با سبزیجات سبز و فلفل قرمز تزئین کنید. زغال اخته و سبزیجات سبزرنگ بهترین انواع آنتی اکسیدان به شمار می آیند. همچنین با افزودن فلفل قرمز می توانید سیستم گردش خون بدن را تنظیم کنید.

اسموثی زغال اخته و زنجبیل

صبحانه باید ترکیب مناسبی از پروتئین، چربی و کربوهیدرات باشد. زغال اخته و زنجبیل، با دارا بودن ویتامین های فراوان می توانند در دید بهتر و تقویت سیستم ایمنی بدن ایفای نقش کنند.

نیمرو و سبزیجات سبز رنگی چون arugula

ترکیب نیمرو و سبزیجات می تواند منبع فوق العاده ای از پروتئین و ویتامین ها باشد.

اسموثی آواکادو

یک صبحانه مقوی خصوصا برای کسانی که فعالیت بدنی و ذهنی فراوانی دارند، مهم است. یک دستور غذای بین المللی برای دست یافتن به همچین ترکیبی در وعده صبحانه می تواند از قرار ذیل باشد

نصف آواکادو، نصف فنجان ماست یونانی، نصف فنجان شیر، یک عدد موز، کمی وانیل، کمی اسفناج.

این ترکیب نه تنها بسیار مقوی است بلکه مزه بسیار خوبی هم دارد.

پنکک سالم خانگی

تک فارس

دستور درست کردن پنکک بسیار ساده و از قرار ذیل است

یک قاشق پودر پروتئین، سفیده تخم مرغ، نصف یک عدد موز له شده، دانه های کتان.

می توانید آن را به همراه چای سبز میل کنید. ترکیب این پنکک و چای، هم خوشمزه و هم دارای مواد مغذی است.

بلغور جوی دوسر به همراه پوره موز

بلغور جوی دوسر که با شیر پخته شده باشد می تواند هنگام صبح به شما احساس سیری بدهد. زمانی که با پوره موز همراه شود ،خوشمزه تر هم می شود.

املت با آواکادو و سالمون

برای صرف یک صبحانه پر از پروتئین، می توانید به املت معمولی خود آواکادو و سالمون بیافزایید.

سوپ خانگی

برای کسانی که به غذاهای سنتی علاقه فراوانی دارند، این سوپ می تواند گزینه مناسبی به شمار آید. سوپ مرغ همراه با هویج، کرفس و رشته، ترکیب بسیار مناسبی از پروتئین و کربوهیدرات برای شروع روز محسوب می شود.

املت سبزیجات

T A K F A R S

این املت می تواند به ۵ وعده غذایی تقسیم شود و همیشه گزینه جدیدی برای اضافه کردن به آن وجود داشته باشد چرا که مطمئنا ما در یخچال خود، سبزیجات دیگری به غیر از محتویات آن املت را داریم.

نان تست، آواکادو، تخم مرغ و پنیر

یک آواکادو را به همراه پنیر در داخل فر حرارت دهید. تخم مرغ تازه را روی سطح آن قرار دهید و روی آن طعم دهنده های مورد علاقه تان را بریزید. این ترکیب نه تنها از جهت دارا بودن تمام مواد مغذی حائز اهمیت است بلکه می تواند تا موقع صرف ناهار هم شما را سیر نگه دارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››