معرفی غذاهای حاوی پروتئین سالم برای ورزشکاران

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

معرفی غذاهای حاوی پروتئین سالم برای ورزشکاران

image معرفی غذاهای حاوی پروتئین سالم برای ورزشکاران

پنیر سفید منبع پروتئین

پنیر سفید یک ماده غذایی مفید برای ورزشکاران است چون علاوه بر اینکه کلسیم زیادی به بدن می رساند میزان پروتئین آن را نیز بالا می برد. باید بدانید که در هر ۱۰۰ گرم پنیر سفید حدود ۸ گرم پروتئین وجود دارد. این ماده غذایی مفید و مغذی حاوی میزان قابل توجهی کازئین است که به کندی در بدن پخش می شود.

تخم مرغ، خوشمزه و سرشار از پروتئین

تخم مرغ حاوی حدود ۱۲ درصد پروتئین است. بنابراین مصرف آن به ورزشکاران توصیه می شود. زرده تخم مرغ دارای چربی های ضروری است که به عملکرد خوب بدن کمک زیادی میکند و سفیده آن حاوی پروتئین های باکیفیت است. تهیه این ماده غذایی کار ساده ای است و این مزیت را دارد که در اکثر غذاها قابل استفاده است. البته به تنهایی نیز غذای کاملی است و شما می توانید از خواص آن بهره مند شوید.

تکفارس آی آر

آجیل ها: یک منبع پروتئینی فراموش شده

آجیل ها برای سلامتی بدن بسیار مفید هستند اما خیلی از افراد زیاد آن را مصرف نمیکنند. البته شاید قیمت بالای آن در این عدم مصرف تأثیر داشته باشد. آجیل ها علاوه بر اینکه سرشار از پروتئین هستند همچنین حاوی فیبر و اسیدهای چرب ضروری نیز می باشند.

توصیه می شود بعد از جلسه ورزش تان یک مشت بادام، پسته یا انواع دیگر آجیل ها را میل کنید. مزیت آجیل ها این است که به راحتی قابل حمل و قابل مصرف هستند. آجیل ها قادرند بعد از یک جلسه ورزش سنگین ذخایر گلیکوژن را احیا کنند.

برای مواقعی که پس از باشگاه دوست دارید خوراکی میل کنید، می توانید کیف خود را با میوه های خشک و آجیل پر کنید. مصرف میوه های خشک پس از باشگاه پروتئین لازم را به بدن شما می رساند. در ضمن باعث سیر شدن موقت هم می شوند. این میوه ها کربوهیدرات ساده در خود دارند و راحت هضم می شوند و گلیکوژن لازم برای ماهیچه ها را تامین میکنند.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. صاف نشستن بهترین تضمین برای داشتن بدنی سالم
  2. معرفی سه ویتامین انرژی زا در ورزش و مواد غذایی حاوی آنها
  3. خوراکی ها و غذاهای مفید برای درمان آرتروز
  4. راهنمای پخت پاستای سالم برای ورزشکاران
  5. غذاهای واقعا مضر برای سوزش سر دل
  6. معرفی رژیم غذایی مفیدب رای داشتن قلبی سلم

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

محصولات معتبر