معرفی دمنوش های گیاهی برای کاهش فشار خون

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

معرفی دمنوش های گیاهی برای کاهش فشار خون

image معرفی دمنوش های گیاهی برای کاهش فشار خون

افرادی که از پرفشاری خون رنج می برند باید در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنند. این افراد باید تغییرات اساسی در تغذیه و بهداشت زندگی خود ایجاد کنند تا فشارخونشان بهتر کنترل شود. برخی از این افراد ممکن است نیاز به درمان دارویی نداشته باشند و در گام اول با رعایت نکات مهمی فشار خون خود را به خوبی تنظیم کنند. برای اینکار لازم است موارد زیر را در نظر بگیرید

فعالیت بدنی متعادل و متناسبی داشته باشید و از بی تحرکی بپرهیزید.

استرس خود را به کمک تکنیک های آرامبخش کنترل و اضطراب را از خود دور کنید.

مصرف نمک را به شدت کاهش دهید.

تکفارس آی آر

از مصرف الکل و سیگار بپرهیزید.

اما در این میان افرادی هستند که دچار پرفشاری خون درجه دو هستند و نمی توانند با روش های ذکر شده فشار خود را کنترل کنند. این افراد نیاز به مصرف دارو دارند که متناسب با شرایط شان و توسط پزشک متخصص تجویز می شود.

کاهش فشار خون بالا با دمنوش های طبیعی

همچنان تأکید می کنیم که این دمنوش های طبیعی درمان قطعی پرفشاری خون نیستند و صرفاً به عنوان درمان مکمل در کنار اصلاح سبک زندگی و تغذیه و همچنین دارو های تجویز شده توسط پزشک معالج قابل استفاده هستند.

▪ کرفس برای کاهش فشار خون بالا

www.takfars.ir

کرفس یکی از سبزیجات سنتی و در واقع درمان های طبیعی برای کاهش فشار خون بالا است. کرفس حاوی ترکیبات ضدالتهابی و مفیدی است که می توان از آن بهره برد. این سبزی مفید یک ادرارآور طبیعی است بنابراین به دفع مایعات اضافه بدن که مسئول افزایش فشار خون در برخی افراد هستند کمک زیادی می کند. نتایج یک بررسی علمی نشان داد که تخمیر شیر با عصاره کرفس می تواند به کاهش فشار خون در افراد بالای ۵۰ سال که دچار فشار خون متوسط هستند کمک کند. به عقیده متخصصان بعد از ۱۵ روز مصرف، این داروی طبیعی تأثیری مشابه با دارویی مانند لوزارتان در بیماران ایجاد کرده است.

برای تهیه دمنوش کرفس، ۲۰ گرم کرفس را در حدود یک لیوان آب جوش ریخته و بعد از ۱۵ دقیقه صاف کرده و بنوشید.

کرفس یکی از سبزیجات سنتی و در واقع درمان های طبیعی برای کاهش فشار خون بالا است. کرفس حاوی ترکیبات ضدالتهابی و مفیدی است که می توان از آن بهره برد. این سبزی مفید یک ادرارآور طبیعی است بنابراین به دفع مایعات اضافه بدن که مسئول افزایش فشار خون در برخی افراد هستند کمک زیادی می کند

▪ پونه کوهی

متخصصان مدت های طولانی در خصوص فواید پونه کوهی بررسی و مطالعه کرده و از آن در ترکیب دارو های متعددی استفاده کرده اند. به نظر می رسد این گیاه می تواند بخشی از ترکیبات دارو هایی باشد که به کنترل سندرم متابولیک، چاقی مفرط، دیابت و فشارخون بالا کمک می کند. حتماً می دانید که می شود از این گیاه به عنوان چاشنی برای کاهش مصرف نمک استفاده کرد. برخی از بیماران مبتلا به فشار خون بالا نمی توانند به این راحتی از مصرف نمک خودداری کنند. خوشبختانه این گیاه می تواند یک جایگزین مناسب برای کلریدسدیم باشد. از طرف دیگری محققان به این نتیجه رسیده اند که پونه کوهی و ترکیبات آن به بهبود وضعیت احتباس آب در بدن کمک کند. پونه کوهی به کاهش کلسترول بد خون نیز کمک کرده و باعث افزایش کلسترول خوب خون می شود. این مسأله سلامت قلب و عروق را ارتقا می دهد.

برای تهیه دمنوش پونه کوهی کافیست یک قاشق چایخوری پونه کوهی را در حدود یک لیوان آب جوش ریخته و بعد از ۱۵ دقیقه صاف کرده و میل کنید.

▪ گیاه قاصدک

گیاه قاصدک یک گیاه ادرارآور است. به همین دلیل به کاهش فشار خون بالا کمک می کند چون می تواند مانند برخی دارو ها باعث دفع مایعات اضافی شود که فشار زیادی روی دستگاه قلب و عروق وارد می کنند. با وجود اینکه گیاه قاصدک برای دفع سنگ کیسه صفرا نیز مفید است اما افرادی که علاوه بر فشار خون بالا از سنگ کیسه صفرا نیز رنج می برند باید در مصرف این گیاه احتیاط کنند. تأثیر این گیاه در تحریک حرکات کیسه صفرا در صورت انسداد مجاری صفراوی می تواند باعث ایجاد دل درد های شدید شود.

برای تهیه دمنوش گیاه قاصدک: یک قاشق غذاخوری گیاه قاصدک را در یک لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید ۳ دقیقه بجوشد. سپس دمنوش تان را صاف کرده و میل کنید.

▪ برگ درخت زیتون

تک فارس

استفاده از برگ درخت زیتون برای سلامت دستگاه قلب و عروق مفید است. به خاطر داشته باشید که مشتقات این درخت بخشی از رژیم غذایی مدیترانه ای است که می دانید به عنوان یک رژیم غذایی سالم در سرتاسر جهان شهرت دارد. به عقیده متخصصان این رژیم غذایی به کاهش مشکلات قلبی کمک می کند. برگ های درخت زیتون سرشار از پولیفنول ها هستند. این ترکیبات اثرات متابولیکی دارد که محدود به کاهش فشارخون نمی شود. ترکیبات پلی فنولی همچنین برای کنترل چاقی مفرط و کاهش سندرم متابولیک نیز مفید هستند.

برای تهیه این دمنوش کافیست یک قاشق غذاخوری برگ خشک درخت زیتون را در یک لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و میل کنید.

مصرف دمنوش های کنترل کننده فشارخون بالا: با نظر پزشک

همان طور که قبلاً نیز اشاره شده مصرف دمنوش های طبیعی برای کاهش فشار خون بالا مؤثر است اما باید آن ها را به عنوان مکمل درمانی استفاده کنید. یادتان باشد قرار نیست این دمنوش ها معجزه کرده و مشکل شما را به طور کامل درمان کنند.

توجه داشته باشید این دمنوش ها تأثیر فوری روی عددی که در دستگاه فشارسنج نقش بسته ندارند. بدین معنی که نمی توانند به صورت آنی فشار خون بالا را کاهش دهند. اگر می خواهید به طور مرتب از این دمنوش های طبیعی استفاده کنید حتماً به پزشک خود اطلاع داده و نظرش را جویا شوید. پزشک متخصص می تواند به خوبی نظر دهد و اگر امکان تداخل دارویی وجود داشته باشد شما را از مصرف آن ها و یا موارد منع مصرف آگاه کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

تمام راهکارهای علمی و خانگی برای درمان شپش سر
  1. اثرات پونه گیاهی برای سلامتی بدن مخصوصا فشارخون بالا

  2. آیا گردش خون من ضعیف است نشانه ها و نحوه درمان این مشکل

  3. بهترین راه اندازه گیری فشار خون در خانه چیست

  4. دمنوش رازیانه معجزه ای برای همیشه سلامت بودن

  5. معرفی بهترین دمنوش گیاهی برای داشتن کبدی سالم و طرز تهیه آن

  6. دمنوش آویشن معجزه ای برای داشتن موهای پرپشت

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات