معرفی اپلیکیشن هایی که در گوشی اندرویدی کاربردی ندارند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

معرفی اپلیکیشن هایی که در گوشی اندرویدی کاربردی ندارند

اپ‌هایی که مدعی آزاد کردن حافظه رم هستند

image معرفی اپلیکیشن هایی که در گوشی اندرویدی کاربردی ندارند

وقتی از اپلیکیشنی خارج می‎شوید به این معنی نیست که آن اپ در پشت صحنه به کار خود ادامه نمی‌دهد. اپ‌های در حال اجرا در پشت صحنه حافظه رم را اشغال می‌کنند و در نهایت موجب کند شدن گوشی می‎شوند. روش کار اپ‌هایی که مدعی آزاد کردن رم گوشی هستند اینطور است که خودکار اپ‌های در حال اجرا در پشت صحنه را متوقف می‌کند.

توجه داشته باشید پس از متوقف شدن اپلیکیشن‌های در حال اجرا بسیاری از آنها دوباره اجرا می‎شوند که نتیجه آن مصرف رم و باتری است. این باز و بسته شدن‌های پیاپی به ناپایداری سیستم منجر می‎شود که نه تنها برای شما سودی ندارد بلکه مضر هم است.

اپ‌های پاکسازی کننده سیستم

تکفارس آی آر

image معرفی اپلیکیشن هایی که در گوشی اندرویدی کاربردی ندارند

نمی‌توان گفت اپ‌هایی که با هدف پاکسازی و افزایش عملکرد سیستم روی گوشی نصب می‎شوند کاملا بی‌تاثیرند، اما وقتی خود اندروید چنین کاری برای شما انجام می‌دهد نیازی به نصب آنها ندارید. برای پاک کردن کش به Settings بروید و در بخش Storage گزینه Cached data را لمس کنید تا فایل‌های کش شده اضافه را از روی گوشی شما پاک کند.

همچنین این امکان وجود دارد تا با رفتن به بخش Apps در تنظیمات گوشی به صورت موردی فایل کش هر اپلیکیشن را جداگانه پاک کنید و نیازی به پاک کردن کش تمام اپ‌ها نداشته باشید.

آنتی ویروس‌ها

image معرفی اپلیکیشن هایی که در گوشی اندرویدی کاربردی ندارند

www.takfars.ir

هر آنچه به عنوان یک آنتی ویروس برای گوشی خود نیاز دارید توسط خود سیستم عامل و پلی استور انجام می‎شود. به این معنی که گوگل تمامی اپ‌های موجود روی گوگل پلی را کاملا چک می‌کند و ویژگی Android Device Manager اندروید نیز از گوشی شما در برابر دزدها محافظت می‌کند.

واقعیت این است اکثر اپ‌هایی که با عنوان آنتی ویروس عرضه می‌شوند آنچنان که انتظار دارید کارا نیستند. اگر همیشه اپ‌های خود را از گوگل پلی یا مارکت‌های معتبر دانلود می‌کنید نیاز به آنتی‌ ویرویس نخواهد داشت ولی اگر عادت به نصب اپ‌های کرک شده دارید بهتر است اپی مثل Lookout را روی گوشی داشته باشید.

اپ‌های کم کردن مصرف باتری

image معرفی اپلیکیشن هایی که در گوشی اندرویدی کاربردی ندارند

مثل اپ‌های آزادسازی رم، اپ‌های کم کردن مصرف باتری نیز به درد نخور هستند. این اپ‌ها به کاربر وعده معجزه می‌دهند و می‌گویند مصرف باتری دستگاه را کم می‌کنند؛ چیزی که شاید هیچگاه تاثیرش را مشاهده نکنید.

برای کم شدن مصرف باتری نیازی به نصب اپ ندارید بلکه می‌توانید با تغییر در نوع استفاده (مثل کمتر بازی کردن، بستن اینترنت گوشی و پاک کردن اپ‌هایی که مصرف باتری غیر عادی دارند) طول عمر شارژ گوشی را بیشتر کنید.

اپ‌های از پیش نصب شده

image معرفی اپلیکیشن هایی که در گوشی اندرویدی کاربردی ندارند

کمتر کارخانه‌ سازنده گوشی اندرویدی وجود دارد که روی محصولات خود مجموعه‌ای از اپ‌های به درد نخور را نصب نکند. این اپ‌های اجباری علاوه بر اینکه حافظه گوشی را اشغال می‌کنند، از شارژ باتری می‌کاهند ضمن اینکه کاربر اجازه پاک کردن آنها را ندارد.

در صورتی که گوشی شما روت باشید قادر خواهید بود اپ‌های از پیش نصب شده را کاملا پاک کنید در غیراینصورت می‌توانید با Disable کردن جلوی فعالیت و مصرف منابع سیستم را بگیرید. بهترین کار این است گوشی بخرید که کمتر تعداد اپ‌های از پیش نصب شده را داشته باشد.

تک فارس

آموزش تعمیر قاب عینک خراب و شکسته در خانه
  1. بهترین برنامه برای امنیت گوشی موبایل کدام است

  2. چه مدل گوشی از گوشی آیفون بهتر و شیک تر است

  3. چطور حافظه مصرفی گوشی اندرویدی را پاک و خالی کنید

  4. بهترین ترفندها برای افزایس سرعت گوشی اندرویدی

  5. ترفندهای کاربردی برای استفاده بهتر از واتساپ

  6. قاب سیلیکونی برای گوشی بهتر است یا پلاستیکی گوشی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات