همه چیزهایی که برای مراقبت مو به آن نیاز دارید در خانه پیدا می‌شود. فقط کافی است با مراقبت دقیق روزانه مو‌های از دست رفته را بازگردانید.

آب پیاز

شما ممکن است به طور روزانه پیاز فراوانی در تهیه غذا استفاده کنید اما علاوه بر این می‌توانید از آب پیاز به طور مشخص به عنوان یک داروی ضد ریزش مو استفاده کنید. آب پیاز را بگیرید و روی کف سر بمالید. اجازه بدهید یک شب روی پوست سرتان بماند و صبح روز بعد آن را بشویید.

چای سبز

چای سبز نه ‌تنها برای کاهش وزن مؤثر است بلکه برای رفع ریزش مو نیز بسیار تأثیر دارد. برای این کارکمی چای سبز را دم کنید یا از بسته‌های فوری چای سبز استفاده کنید. پس از دم کردن چای و خنک شدن آن پوست سر را با این مایع ماساژ بدهید و مثل مورد بالا اجازه بدهید تمام شب روی پوست سرتان بماند. سپس آن را بشویید. این کار را باید حداقل هفته‌ای یک بار انجام بدهید.

استفاده ‌از پودر کاری

اگر فکر می‌کنید کاری فقط یک طعم دهنده غذای هندی است باید با خواص ویژه کاری برای سلامتی آشنا شوید. شما می‌توانید با تهیه یک تونیک با پودر کاری یک داروی ضد ریزش مو تهیه کنید. برای این کار می‌توانید پودر کاری را با روغن کنجد یا روغن زیتون و بادام مخلوط کنید و به پوست سر بمالید. همچنین ترکیب تخم مرغ و پودر کاری یک ماسک موی عالی است.

ترکیبی از همه روغن‌ها

به‌خاطر شست‌و‌شوی زیاد با شامپو و آلودگی‌های محیطی و هوا، ‌موها روغن‌های اساسی و مورد نیاز خود را از دست می‌دهند. برای بهبود این وضعیت خوب است ترکیبی از انواع روغن‌های آفتابگردان، زیتون، کنجد و هر روغن دیگری که در خانه دارید درست کنید. بهترین روغن‌ها زیتون، نارگیل، بادام و کرچک است. ترکیب این روغن‌ها برای کاهش خشکی مو و حفظ موهای از دست رفته بسیار مؤثر است.

تک فارس » پزشکی سلامتی » معجون های جادویی برای جلوگیری از ریزش موهای سر