مصرف ویتامین B12 برای بدن چه فایده ای دارد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مصرف ویتامین B12 برای بدن چه فایده ای دارد

جلوگیری از اختلال حافظه و بیماری زوال سیستم عصبی

فقر ویتامین B12 می تواند بیماری های گوناگون عصبی و اختلالات روحی و روانی را بوجود آورد . به دلیل نقش حیاتی در سلامت سیستم و انتقال دهنده های عصبی ، ویتامین B12 برای عملکرد شناختی بدن و پیشگیری از بیماری های مرتبط با زوال اعصاب ، مثل بیماری آلزایمر ، ضروری است .

بهبود خلق و خو و عملکرد سیستم های عصبی

یکی از مهمترین فواید ویتامین B12 که بارها مورد تحقیق قرار گرفته ، توانایی آن در بهبود عملکرد سیسم عصبی بدن ، که شامل بهبود اختلال خلق و خوی افراد مثل افسردگی و اضطراب نیز می شود ، می باشد . این ویتامین در کنار فولات به شما کمک میکند استرس مزمن را مدیریت نمایید .

ویتامین B12 تمرکز و عملکرد سیستم شناختی از جمله یادگیری را بهبود می بخشد . به همین دلیل هم کمبود آن ، خود را به فرم کاهش حافظه و یادگیری و همچنین عدم تمرکز کافی نشان می دهد .

تکفارس آی آر

کمک به حفظ انرژی

ویتامین B12 برای سوخت و ساز بدن فواید بسیاری دارد ، زیرا برای تبدیل کربوهیدرات به گلوکز قابل استفاده ، ضروری است . این گلوکز به صورت نوعی از انرژی به مصرف می رسد . به همین دلیل افراد با کمبود ویتامین B12 معمولا خستگی های مزمن را تجربه میکنند . این ویتامین همچنین برای پیام رسانی توسط انتقال دهنده های عصبی حیاتی است که به ماهیچه ها انرژی مورد نیاز در یک روز را می بخشد .

حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی

ویتامین B12 برای حفظ سلامت قلب نیز ، به طرق گوناگون ، ضروری است . همانطور که می دانید در جوامع امروزی بیماری های قلبی دلیل شماره ی یک مرگ و میر محسوب می شود . این ویتامین به کاهش سطح هموسیستئین ، یعنی مهمترین دلیل ابتلا به بیماری های قلبی ، کمک میکند . هموسیستئین یکی از آنزیم های موجود در خون است که میزان آن به ویتامین های گروه B از جمله B12 بستگی زیادی پیدا میکند .

شواهدی نیز مبنی بر تاثیر ویتامین B12 بر کنترل کلسترول و فشارخون بالا وجود دارد .این ویتامین همچنین به کنترل بیماری آترواسکلروز ، بیماری خطرناکی که موجب گرفتگی رگ ها می شود ، کمک میکند .

www.takfars.ir

ضروری برای سلامت پوست و مو

ویتامین B12 برای سلامت پوست ، موم و ناخن ها ضروری است ، زیرا در تولید سلول ها نقشی اساسی دارد . این ویتامین در پوست ، التهاب ، قرمزی ، خشکی و آکنه را کاهش می دهد و این در حالی است که در مورد بیماری هایی مثل پسوریازیس و اگزما نیز می توانید از آن استفاده کنید . ویتامین B12 همچنین از شکنندگی مو و ناخن پیشگیری و به استحکام آنها کمک میکند .

بهبود پروسه ی گوارش

با کمک به تولید آنزیم های مفید برای گوارش ، ویتامین B12 از سوخت و ساز بیشتر و تجزیه ی بهتر مواد غذایی در معده پشتیبانی می نماید . راه هایی که این ویتامین گوارش را تحت تاثیر قرار می دهد شامل پرورش باکتری های مفید در محیط معده و روده ، از بین بردن باکتری های مضر در مجاری گوارشی و به این ترتیب پیشگیری از بیماری هایی نظیر بیماری های التهابی روده و یا کاندیدا می شود .

ویتامین مورد نیاز برای دوران بارداری سالم

ویتامین B12 برای تولید DNA ، یعنی ماده ی ژنتیکی پایه ای مورد نیاز برای ساخت کل اندام های بدن ، ضروری است . پس این ویتامین تنها برای رشد و تکامل نوزاد بعد از تولد مورد استفاده قرار نمی گیرد ، بلکه یکی از مهمترین ویتامین ها برای داشتن بارداری سالم محسوب می شود . ویتامین B12 همچنین در همکاری با فولات از پیدایش نقص های تولد پیشگیری می نماید .

پیشگیری از سرطان

مصرف مکمل های ویتامین B12 به عنوان یکی از راهکارهای پیشگیری از سرطان ، خصوصا در کنار فولات ، مورد مطالعه قرار گرفته است . زیرا این ویتامین قادر به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و افزایش پایداری بدن در مقابله با سرطان می باشد .

پیشگیری از کم خونی و تولید گلبول های قرمز خون

ویتامین B12 به تولید گلبول های قرمز خون کمک میکند و به این ترتیب از بروز نوعی از کم خونی که علائمی شبیه به خستگی مزمن و ضعف دارد ، پیشگیری می نماید .

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

به چه بیماری هایی ممکن است با استخر رفتن مبتلا شوید
  1. خوردن ذرت برای سلامتی بدن چه خواصی دارد
  2. آیا شما به اندازه کافی در طول روز آب می نوشید
  3. راهکارهای مفید برای افزایش قد نوجوانان
  4. راهکار های جلوگیری از آرتروز کاملا تضمینی
  5. راهکارهایی برای جلوگیری از چاق شدن فرزند خود از دوران کودکی
  6. از چاقی و اشتهای زیاد خود خسته شده اید چاره مشکل اینجاست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات