مصرف زیاد تخم مرغ چه عوراضی برای سلامتی بدن دارد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مصرف زیاد تخم مرغ چه عوراضی برای سلامتی بدن دارد

image مصرف زیاد تخم مرغ چه عوراضی برای سلامتی بدن دارد

آلرژی

بسیاری از افراد در واقع به پروتئین های موجود در سفیده تخم مرغ حساسیت دارند. این حساسیت معمولا در کودکان تا سن ۵ سالگی بروز پیدا میکند.واکنش های آلرژیک می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت پس از قرار گرفتن در معرض تخم مرغ آشکار گردد. ازعلائم این حساسیت می توان به بثورات ، کهیر ، قرمزی و تورم پوست ، درد ، اسهل ، تهوع و استفراغ ، آبریزش بینی و خارش چشم ها ، عطسه ، سرقه و خس خس سینه اشاره کرد. واکنش های آلرژیک همچنین می تواند به حمله آسم منجر شود. این علائم معمولا کمتر از یک روز به طول می انجامد.

واکنش های آلرژیک شدید می تواند باعث تورم دهان ، گلو ، اشکال در تنفس و افت ناگهانی و خطرناک در فشارخون ، سرگیجه و از دست دادن هوشیاری گردد.

تخلیه بیوتین

تکفارس آی آر

خوردن سفیده تخم مرغ خام می تواند به تقلیل بیوتین که به عنوان ویتامین B7 و ویتامین H یا R شناخته می شود منجر گردد. در تخم مرغ خام بیوتین به آویدین محدود می شود و زمانیکه تخم مرغ پخته می شود بیوتین از آویدین جدا می گردد و اجازه می دهد که بیوتین توسط بدن جذب شود. کمبود بیوتین منجر به بروز اختلالات پوستی مانند کلاه گهواره ای در نوزادان و درماتیت سبورئیک در بزرگسالان می شود. کمبود بیوتین شدید می تواند منجر به ریزش مو ، تشنج ، عدم هماهنگی عضلات ، گرفتگی عضلات و درد شود.

باکتری

تخم مرغ خام از جمله سفیده تخم مرغ خام سبب افزایش نگرانی در رابطه با آلودگی های باکتریایی می شود. سالمونلا باکتری است که اغلبا بخاطر مسمومیت غذایی رخ می دهد و در روده مرغ یافت می شود پس می تواند در تخم مرغ خام نیز موجود باشد. سالمونلا در روند پخت و پز در صورتیکه درجه حرارت بالا باشد از بین می رود. برای مثال در تخم مرغ عسلی امکان وجود سالمونلا است.

علائم مسمومیت غذایی سالمونلا عبارتند از تب ، تهوع ، کم آبی بدن ، درد شکم ، دل درد و سردرد بمدت ۴ تا ۷ روز. اکثر بیماران با مصرف آنتی بیوتیک بهبود می یابند اما گاهی عفونت ها وارد جریان خون شده و ارگان های مهم را تحت تاثیر قرار می دهند که این امر در برخی موارد منجر به مرگ می شود.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور بدون داروی شیمیای آفت دهان را درمان کنید
  1. تفاوت میزان سوزاندن کالری در ایستادن و نشستن پشت میز
  2. بهترین محل نگهداری گوجه فرنگی
  3. آموزش نحوه مصرف مکمل های بدنسازی برای بار اول در ورزش
  4. درمان قطعی نفخ شکم با روش های آسان
  5. چطور باید گوش یا بینی نوزاد کوچک را پاک کنیم
  6. دمنوش های خانگی و صد در صد تضمینی برای کاهش گلودرد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات