image مسواک زدن به طور مرتب و روزانه چه فایده ای برای سلامتی دارد

عدم مراجعت به کلینیک دندانپزشکی

مسواک زدن و تمیز کردن دندان ها به صورت منظم، به شما کمک میکند لبخند بزرگی به دنبال داشته باشید، دندان های روشن تر سفید تر و اعتماد به نفس را تجربه کنید. آنها بخش مهمی در جلوگیری از بیماری های صمغی و کاهش خطر ابتلا به دندان درد و مشکلات دندان هستند.

هزینه پیشگیری کمتر از درمان است . مراقبت منظم روزانه دندان ها و لثه ها از مشکلات در آینده جلوگیری میکند و هزینه های دندانپزشکی را کاهش می دهد.

اگر به طور منظم آن را تمیز نکنید، دهان شما بوی بد می گیرد. دندان هایشما به طور مرتب جرم میگیرید و رنگ آنها تغییر میکند. بنابراین دهانتان را حداقل دو بار در روز تمیز کنید.

چه کسی می خواهد با کسی که مواد غذایی بین دندانهایش استصحبت کند؟ مسواک زدن و نخ دندان ارزان ترین و موثر ترین راه برای از بین بردن مواد غذایی و باکتری ها است و بوی خوب دهان را حفظ میکند.

التهاب لثه و مرحله اول بیماری لثه ناشی از ایجاد پلاک در اطراف دندان های شما است، که منجر به خونریزی لثه ها و دندان ها می شود و عامل ریزش می شود.

باکتری از دهان شما می تواند راه خود را به جریان خون خود منتقل کند و احتمال حمله قلبی یا سکته را افزایش دهد.

هر گونه بیماری لثه می تواند کنترل قند خون خود را سخت تر کند. رابطه بین بیماری جدی لثه و دیابت دو طرفه است.

نشان داده شده است که بیماری لثه احتمال ابتلا به زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد را افزایش می دهد. همچنین می تواند یکی از علل ناتوانی ج.ن.س.ی باشد.

ضعف بهداشت دهان و دندان باعث افزایش خطر ابتلا به زوال عقل می شود.

در مواد خمیر دندان، ساینده های خفیف وجود دارد که بقایای لکه های سطحی و سطحی را از بین می برند و به دندان های شما، تازه و سالم و سفید نگاه میکنند.

خمیر دندان بر روی مسواک، بهترین راه برای استفاده از مواد معدنی و از بین بردن حساسیت دندان هایتان است.

تک فارس » پزشکی سلامتی » مسواک زدن به طور مرتب و روزانه چه فایده ای برای سلامتی دارد