انواع پوست را براساس ترشحات طبیعی و مرطوب کنندگی خود به ۴ دسته: پوست چرب، پوست خشک، پوست نرمال و پوست ترکیبی تقسیم میکنند که هر یک از انواع پوست دارای مراقبت های مخصوص خود هستند.

به دلایل فوق و بسیاری از دلایل دیگر، حفظ و مراقبت صحیح ازپوست، امر بسیار مهمی تلقی می گردد که در ادامه به ذکر ساده ترین روش های مراقبت می پردازیم:

۱- یکی از بهترین راه های تقویت و بهبود پوست، به کار بردن ماسکاست. ماسک ها شامل موادی هستند که در جهت پاکسازی و آبرسانی پوست به کار می روند. برای انواع پوست، ماسک های مخصوصی وجود دارد که بسیاری از انواع آنها در بازار موجود هستند و بسیاری دیگر از آنها را نیز می توانید به راحتی در منزل تهیه نمایید. ( طرز تهیه و نحوه استفاده انواع ماسک در سایت مه شو موجود می باشد.)

۲- در هنگام استفاده از انواع ماسک باید به نکات مهمی که در عین حال بسیار ساده هستند، توجه نمایید. به عنوان مثال، پس از مصرفماسک، پوست خیلی حساس می شود؛ بنابراین، پس از استعمال ماسک و قبل از مواجهه با نور آفتاب، نور مانیتور و انواع نور های مهتابی و لامپ ها حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

۳- در هنگام تهیه ماسک، اگر از مواد نادرست خصوصا مواد گیاهی نادرست استفاده نمایید، پوست شما نه تنها بهبود نمی یابد بلکه دچار حساسیت می گردد و حتی گاهی تیره رنگ می شود. به عنوان مثال، هنگام تهیه انواع ماسک با استفاده از موادی مانند آبلیمو و یا آب کرفس و امثال آن دقت کنید زیرا آنها دارای موادی به نام سپورالن هستند.

۴- در هنگام تهیه انواع لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار دقت کنید و آنها را متناسب با نوع پوست خود انتخاب نمایید.

۵- شب ها قبل از خواب حتما پوست خود را از انواع آلودگی های محیطی و مواد آرایشی و ترشحات پوستی مانند عرق و چربی پاک کنید.

۶- مرطوب کننده های مناسب و معتبر را انتخاب کرده و همواره پوستتان را مرطوب نگه دارید.

۷- به اندازه کافی آب بنوشید تا رطوبت پوست خود را همیشه حفظ نمایید.

۸- ضد آفتاب های مناسب پوستتان را انتخاب کرده تا آن را از اشعه مضر ماوراء بنفش نور خورشید حفظ نمایید.

۹- در هنگام مشاده هرگونه مشکل پوستی و یا انواع ضایعات، سریعا به پزشک مراجعه نموده و درصدد درمان آن برآیید.

تک فارس » آرایشی » مراقبت های جادویی برای یک پوست خوب