ماست جادویی برای درمان استرس همیشگی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ماست جادویی برای درمان استرس همیشگی

مصرف ماست موجب تسکین اختلال اضطراب شده و با استرس مقابله میکند.

مصرف لبنیات تازه به خصوص ماست موجب تسکین اختلال اضطراب و مقابله با استرس می شود و مصرف ماست به روند هضم غذا و دفع باکتری های موثر کمک قابل توجهی میکند.

محققان دانشگاه میزوری عنوان میکنند که پروبیوتیک متشکل از باکتری های زنده و مفید به معنای بهبود سلامت گوارش است که می تواند موجب کاهش اضطراب و رفتار مرتبط با استرس شود.

محققان با مطالعه بر روی گورخرماهی (زبرافیش) دریافتند این گونه ماهی بعد از مصرف باکتری های متداول یافت شده در ماست و پروبیوتیک موسوم به Lactobacillus plantarum بهتر نسبت به عوامل استرس زا واکنش نشان دادند.

معمولا ماهی های پراسترس زمان بیشتری را در ته مخزن آب می گذرانند، اما زبرافیش های که پروبیوتیک مصرف کرده بودند بعد از قرارگیری در معرض عوامل استرس زا، زمان بیشتری را در نزدیکی منطقه بالای مخزن آب می گذراندند.

تکفارس آی آر

به گفته الیزابت برایدا، سرپرست تیم تحقیق، «عوامل استرس زا وارد شده از الگوهای زیست محیطی متداول نظیر تغییر دما هستند از اینرو این تست می تواند در مورد انسان ها هم کارآمد باشد.»

این نتایج نشان می دهد باکتری های موردنظر در روده میتوانند شیوه جایگزین مناسبی برای درمان باشند.

به گفته محققان، باکتری های خوب روده میتوانند به روند هضم کمک کرده و عملکرد اکوسیستم طبیعی بدن را حفظ کنند و حتی ممکن است به کاهش وزن هم کمک کنند. اما باکتری های بد و مضر، موجب ناراحتی در روده و معده شده و حتی ممکن است عامل بیماری باشند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

قبل از شروع تمرینات بدنسازی چه کارهای انجام دهیم
  1. برای بچه مدرسه ای غذای آماده خوب است یا غذای خانگی
  2. چکار کنم کودکم خیلی لاغر است راه حل مشکل
  3. اگر استخر کثیف باشد باید چه کنیم و راهکارهای مفید
  4. مهمترین عامل حفظ سلامتی پیاده روی
  5. چطور بدون دارو و با راههای طبیعی فشارخون را کنترل کنید
  6. ورزش مخصوص جئان سازی پوست برای پیشانی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات