ماست بخورید تا از افسردگی و غصه خوردن در امان باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ماست بخورید تا از افسردگی و غصه خوردن در امان باشید

image ماست بخورید تا از افسردگی و غصه خوردن در امان باشید

اضافه کردن یک ماده غذایی به برنامه روزانه تا حد بسیاری به درمان افسردگی کمک میکند. این ماده غذایی چیزی نیست جز یک از زیر مجموعه های لذیذ لبنیات یعنی ماست.

محققان بر این باور هستند که وجود نوعی باکتری پروبیوتیک در ماست باعث تغییر رفتار در افرادی می شود که از افسردگی رنج می برند.

اگرچه نقش ماست برای درمان افسردگی تا کنون به صورت جدی و گسترده روی انسان ها آزمایش نشده است؛ ولی امید است نتایج به دست آمده از تغییر رفتار موش ها دقیقاً برای انسان ها نیز تکرار شود. آنچه دانشمندان را نسبت به این روش درمانی خوشحال میکند، عدم تأثیرات جانبی ماست بر سلامت انسان است. در واقع، ماست پروبیوتیک بر خلاف دیگر داروهای ضد افسردگی که به شدت وضعیت جسمانی را تحت تأثیر قرار می دهند هیچ عارضه خاصی به دنبال ندارد.

بدون تردید، نقش ماست به عنوان ماده ای درمانی برای افسردگی شگفتی در علم روانشناسی به حساب می آید؛ چراکه حاصل اضافه کردن ماست به رژیم غذایی موش های افسرده فراتر از تصورات بوده است. یکی از عوامل چنین پدیده ای، تأثیر ماست بر کاهش استرس است؛ چراکه تحمل استرس به مدت طولانی خود یکی از عوامل ابتلا به افسردگی است.

تکفارس آی آر

به عقیده دانشمندان، خوراکی هایی مانند ماست که حاوی مقادیر قابل توجهی لاکتوباسیلوس هستند از قدرت معکوس کردن علائم افسردگی برخوردار هستند. به نظر می رسد، اثبات چنین ادعایی انقلابی بزرگ در علم روان شناسی به پا کند و بسیاری از درمان های دارویی را از دور خارج کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور بعد از تحمل سختی رژیم لاغری باز هم لاغر بمانید
  1. ورزش مخصوص جئان سازی پوست برای پیشانی
  2. چرا پوشیدن صندل انگشتی روی سلامتی تاثیر منفی دارد
  3. آن چه که باید در مورد روش های درمان ریزش مو بدانیم
  4. راه حل درمان زیاد عرق کردن در گرما
  5. زنان ژاپنی ها چطور غذا میخورند که همیشه لاغر هستند
  6. خوراکی های مفید برای دیابتی ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات