لیست لوازم لازم آشپزخانه برای جهیزیه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

لیست لوازم لازم آشپزخانه برای جهیزیه

image لیست لوازم لازم آشپزخانه برای جهیزیه

اکنون زمان آن است که مسئولیت استفاده از ظروف آشپزخانه مناسب را بر عهده بگیرید. در حالی که ابزار و تجهیزات زیادی برای پخت و پز وجود دارد که می توانید بخرید، در اینجا لیستی از شش ظروف اصلی بیان شده است که هر آشپزخانه نیاز دارد.

▪ چاقوی سرآشپز

منظور ما تنها به چاقوی سرآشپز قدیمی محدود نمی شود و در اصل میزان کیفیت را هدف قرار دادیم. یک چاقوی باکیفیت ارزش صرف کردن پول دارد. چاقو پرمصرف ترین وسیله در آشپزخانه است و داشتن چاقوی تیز جزء کلیدی آشپزی است که به درستی برش، تکه و خرد می کند. چاقوهای تیز با کیفیت بالاتر در واقع ایمن تر از انواع تیز و ارزان هستند زیرا احتمال لغزش و بریدن شما کمتر است. یک چاقوی خرد کن نیز یک سرمایه گذاری عالی و ارزان است. بسیار تیز و برای خرد کردن سبزیجات و میوه های کوچکتر عالی است. به عنوان مثال، برش کیک عصرانه بر روی ظروف مسی همچون استند کیک مسی با چاقوی تیز آسان تر است.

▪ کاسه مخلوط کردن مواد

تکفارس آی آر

کاسه مخلوط کردن مواد اولیه مانند دست های نامرئی شما در آشپزخانه هستند. شما تقریبا از آن ها برای هر چیزی استفاده می کنید، از ذخیره سازی گرفته تا پخت و پز گرفته تا پخت و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید. داشتن اندازه های مختلف مهم است زیرا بسته به چیزی که می سازید احتمالا به یک کاسه کوچک، متوسط و بزرگ نیاز خواهید داشت. اگر خانواده بزرگی دارید یا اغلب مقدار زیادی غذا درست می کنید، خرید یک کاسه بسیار بزرگ را به شدت توصیه می کنیم. برخی خانم ها عاشق ظروف سفالی هستند اما هر مدلی روزی به درد خواهد خورد. اگر تمایل دارید مواد غذایی را در کاسه های خود ذخیره کنید، درب سیلیکون دار خریداری کنید. آن ها قابل استفاده مجدد هستند و به راحتی تمیز می شوند.

▪ تخته های برش

یک آشپزخانه بدون تخته برش کامل نمی شود. کجا می خواهید پیاز خود را روی پیشخوان خرد کنید؟ مشابه کاسه ها، داشتن اندازه های متفاوت برای هر آشپز خانه ای مهم است. همچنین تهیه انواع مواد مانند چوب، پلاستیک یا شیشه عالی است. برخی از افراد دوست دارند تخته برش همه کاره بزرگ را روی میزهای خود نیز کنار بگذارند. برای جلوگیری از آلودگی متقابل، ایده خوبی است که تخته های برش متفاوتی را برای گوشت، سبزیجات و میوه ها در نظر بگیرید.

▪ ظروف چوبی

وجود ظروف چوبی در هر آشپزخانه ای ضروری است و این ظروف تنها به کفگیر و ملاقه چوبی ختم نمی شوند. چطور می خواهید خمیرتان را مخلوط کنید، پیازتان را تفت دهید یا باقیمانده هایتان غذا را بدون خط انداختن بر روی قابلمه یا مایتابه درون ظرف دیگر خالی کنید؟

www.takfars.ir

قاشق چوبی یک ظروف عالی برای پخت و پز همه منظوره است. قابلمه ها و ماهیتابه ها را خراش نمی دهد که آن را برای سرخ کردن و سرخ کردن ایمن می کند. همچنین یک ظرف پخت عالی برای مخلوط کردن و سوهان دادن است. کفگیر بسیاری از وظایف یک قاشق چوبی را انجام می دهد، به خصوص اگر یک قاشق سیلیکونی داشته باشید. کفگیرها برای بلند کردن و چرخیدن عالی هستند. یک کفگیر با لبه جلویی نازک به جای ضخیم تر تهیه کنید تا به راحتی زیر غذا بلغزد.

▪ پیمانه و قاشق

فرقی نمی کند در حال پخت و پز هستید یا قصد دارید کار دیگری انجام دهید، اندازه گیری آرد، غلات، ادویه جات ترشی جات، شیرین کننده ها، سرکه و روغن برای درست کردن یک غذای خوشمزه مهم است. داشتن اندازه دقیق در هنگام آشپزی یک مهارت فوق العاده است. با این حال، گاهی اوقات مهم است که در مورد مقداری دقیق باشید که در ظرف خود می گذارید. اندازه گیری پیمانه ها و قاشق ها دقت لازم را به شما می دهد (اگرچه برخی از پخت ها نیاز به ترازو دارند) و اگر مقدار زیادی از یک ماده را اضافه کنید، نگران نخواهید بود. هیچ کس نمی خواهد غذایی درست کند که بیش از حد ادویه یا چاشنی داشته باشد.

▪ ظروف نگهداری مواد غذایی

ظروف نگهداری برای محافظت از مواد غذایی بسیار ضروری هستند. این ظروف یک وسیله رایج در آشپزخانه است. ظروف نگهداری مواد غذایی انواع مختلفی دارد. یکی از بهترین راه ها برای نگهداری و محافظت از مواد غذایی، استفاده از ظروف نگهداری مواد غذایی موجود است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

ترفندهای افزایش باد کولر آبی در تابستان
  1. راحت ترین ترفند برای نابودی بوی بد چاه آشپزخانه

  2. فنگ شویی محیط آشپزخانه برای رسیدن به انرژی بیشتر

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات