لیست جالب گران ترین حیوانات دنیای وحش

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

لیست جالب گران ترین حیوانات دنیای وحش

image لیست جالب گران ترین حیوانات دنیای وحش

*توکان

توکان پرندگانی هستند که در آمریکا جنوبی، مرکزی، مکزیک و مناطق کارائیب زندگی می‌کنند؛ این نوع پرنده، نوک بسیار بزرگ و رنگارنگی دارد اما پاهای آنها بسیار کوتاه است؛ پر توکان معمولاً مشکی با رگه‌های سفید، زرد و بنفش است.

معمولاً زیر نوک توکان زرد رنگ است که نوارهای مشکی یا قرمز رنگ از زیر آن رد شده است؛ توکان‌ها به دلیل زیبایی‌ای که دارند حیوانات محبوبی به شمار می‌روند که بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار قیمت دارند.

*پاندا

تکفارس آی آر

طبق آمار ۲۳۹ قلاده پاندا در چین و ۲۷ قلاده در خارج این کشور نگهداری می‌شوند هرچند پانداها حیوانات بی‌آزاری هستند و کمتر حمله وحشیانه از آنها گزارش شده اما گزارش‌هایی از حمله آنها به انسان‌ها به چشم می‌خورد؛ البته این حملات بیشتر به دلیل حساس بودن این حیوان است تا درنده بودن آنها؛ پانداها از جمله حیوانات گرانقیمت جهان هستند که خرید و فروش آنها ممنوع است اما تا ۲ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

*میسی

میسی یک گاو سفید و سیاه ۳ ساله از نژاد هولشتاین است؛ نژاد گاوهای هولشتاین رکوردار تولید بیشترین شیر در جهان هستند و به همین دلیل جزو گرانقیمت‌‌ترین گاوهای دنیا هستند؛ در میان گاو‌های نژاد هولشتاین دنیا، میسی رکورد قیمت را در اختیار دارد.

این گاو در سال ۲۰۰۹ در مسابقه «نمایش پاییزه غرب» برنده شد و در آمریکای شمالی طرفداران زیادی پیدا کرد؛ گاو رکوردار، ۱۱ نوامبر ۲۰۰۹ در اونتاریوی کاندا به قیمت ۲٫۱ میلیون دلار به فروش رسید.

*شتر

www.takfars.ir

شترها از جمله حیوانات مشهور صحراهای خشک و سوزان قاره آسیا هستند؛ شترها در ۲ گونه به کوهانه‌هایشان وجود دارند که هر ۲ گونه منبع خوبی برای تهیه شیر و گوشت به شمار می‌روند؛ معمولاً شترها بین ۴۰ تا ۵۰ سال زندگی می‌کنند و برخی از انواع شترها برای مسابقات مختلف استفاده می‌شوند.

گرانترین شتر متعلق به اصطبل شخصی یکی از شاهزاده‌های عرب به نام شیخ حمدان است؛ این شتر ماده تا ۳ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده است.

*توله شیرهای سفید

شیرهای سفید، بومی منطقه تیمباواتی در جنوبی آفریقا هستند و قرن‌هاست که اینگونه جانوری بسیار نادر در آنجا زندگی می‌کند؛ اولین‌بار که شیر سفید در این منطقه از آفریقا دیده شد، سال ۱۹۳۸ بود و از آن به بعد بود که این شیر یکی از حیوانات گرانقیمت دنیا به حساب آمد.

اینکه امروزه چند قلاده شیر سفید زنده هستند کاملاً مشخص نیست اما طبق آمار طبق آمار بنیاد جهانی حمایت از شیرهای سفید، کمتر از ۳۰۰ قلاده از این حیوانات وجود دارند؛ توله شیرهای سفید به دلیل نادر بودن، یکی دیگر از گرانترین حیوانات جهان به شمار می‌روند؛ یک قلاده شیر سفید به قیمت ۱۳۸ هزار دلار به فروش می‌رسد.

*کوکا تونخلی

کوکا نخلی نوعی طوطی است که به «کوکاتو گولیات» نیز مشهور است؛ این نوع پرنده، بزرگ‌ترین طوطی به رنگ مشکی یا خاکستری دودی در خانواده طوطی‌های کوکاتو است؛ سال ۱۷۸۸ نخستین‌بار یک طبیعت‌شناس آلمانی به نام جیملین، کوکاتو نخلی را شناسایی کرد؛ طول این پرنده به ۶۰ سانتی‌متر می‌رسد و معمولاً بین یک هزار و ۹۱۰ تا یک هزار و ۲۰۰ گرم وزن دارد.

این پرونده بی‌همتا تاج بزرگی روی سرش دارد و صاحب یکی از بزرگ‌ترین منقارها در میان طوطی‌هاست؛ نکته جالب درباره طوطی کوکاتو این است که روی گونه‌اش سرخ رنگ است و وقتی هیجان‌زده می‌شود تغییر رنگ می‌دهد و این یک زنگ اخطار برای شکار یا شکارچی است و این نوعی طوطی تا ۱۶ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.

*ماهی تن

ماهی‌تن از سریع‌ترین‌ ماهی‌های شناگر اقیانوسی است که سرعت آن به ۷۰ کیلومتر در ساعت هم می‌رسد؛ برخلاف بیشتر ماهی‌ها که گوشت سفید رنگی دارند گوشت ماهی تن صورتی متمایل به قرمز است؛ برای همین است که لقب «رز دریایی» را به این ماهی داده‌اند.

تک فارس

گونه‌ای از ماهی‌ها تن قادرند دمای بدن خود را با کمک فعالیت‌های ماهیچه‌ای دمای آب نیز بالاتر ببرند، این توانایی به آنها اجازه می‌دهد تا در آب سرد زندگی کنند و در دماهای مختلف آب‌های اقیانوسی زنده بمانند؛ ماهی تن یکی از گران‌ترین حیوانات جهان است؛ در ژانویه ۲۰۱۲ یک ماهی تن به قیمت ۷۳۵ هزار دلار به فروش رسید.

*سوسک شاخدار

سوسک شاخدار یکی از ۱۲۰ حشره از خانواده «لوکانیدا» است؛ این شاخ‌ها ۵ تا ۷ سانتی‌متر رشد می‌کند و هرچه شاخ این سوسک بلندتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است.

افراد بسیاری سوسک‌های شاخدار را به عنوان حیوان خانگی نگه می‌دارند، گرانترین سوسک شاخدار دنیا ۸۹ هزار دلار قیمت دارد که در ژاپن به فروش رسید و طول شاخ آن به ۷ سانتی‌متر می‌رسید.

*هیاسینت ماکاو

هیاسینت ماکاو پرنده بومی جنوب شرق آسیاست؛ این پرنده بزرگ‌ترین طوطی در جهان است؛ ماکاوها نوک بسیار قوی‌ای دارند تا بتوانند با آن دانه‌های مغذی را که پوست سختی دارند، بشکنند.

آنها حتی می‌توانند با نوک قوی خود، پوست سفت نارگیل را بشکنند؛ البته ماکاوها به غیر از دانه گیاهان، میوه و سبزیجات را نیز می‌خورند؛ ماکاوها به عنوان یک حیوان خانگی خرید و فروش می‌شوند و با قیمت ۱۴ هزار دلاری خود در ردیف گرانترین حیوانات جهان جای دارند.

آموزش تصویری ساخت مجسمه طوطی رنگارنگ بر روی درخت
  1. تصاویر حیوانات عجیب و غریب در کتاب رکورد گنیس
  2. وداع با شاتل ایندیور در حال عبور از خیابان های اینگلوود کالیفرنیا
  3. تصاویر زیبا از روستایی دیدنی با خانه های ساخته شده در کوه
  4. عکس های مدرن ترین ماشین های جهان
  5. عکس های پوستری زیبا برای تبریک عید
  6. تصویری زیبا از آکواریوم ساختمان سونی در توکیو

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات