▪لباس های زمستانی را پیش از جمع آوری حتما بشویید و هرگز لباس ها را به صورت نشسته جمع آوری ننمایید. شستن لباس ها پیش از جمع آوری آن ها در صورتیکه در محیط خشک و خنک و تمیز نگهداری شوند سبب می شود که حشرات ریز مانند بید به سراغ لباس ها نروند و دیگر مجبور به استقاده از قرص های نفتالین و … نخواهید بود.

▪در صورتیکه تمایل به استفاده از قرص نفتالین و یا قرص های مشابه دیگر داشتید، قبل از اینکه بخواهید لباس ها را بپوشید می توانید آن ها را مجدداً بشویید و اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شوند، این کار سبب از بین رفتن بوی نفتالین از روی لباس خواهد شد.

▪به جهت اینکه لباس ها بوی نا و یا در اصطلاح بوی صندوق خانه ها را نگیرند، می توانید اسپری ها و شیشه های عطر و ادوکلن خود را در لابه لای لباسهایتان بگذارید تا بوی آن ها به لباس ها نفوذ کرده و بوی بد نگیرند. حتی می توانید برای این کار از اسپری ها و شیشه های عطرهای خالی شده استفاده نمایید. اما اگر شیشه عطرتان خالی نیست و جنس لباسی که این شیشه را در لابه لای آن قرار می دهید به نوعی است که لک می شود، می توانید شیشه عطر را در دستمال نازکی بپیچید و سپس در لابه لای لباس خود قرار دهید.

▪اگر کمدهای دیواری بزرگی دارید که می توانید لباس ها و پالتوهای زمستانی را آویزان نمایید، حتماً آن ها را آویزان نمایید و بر روی آن ها کاور بکشید و یا می توانید از کاورهای زیپ دار استفاد نمایید. اما در غیر این صورت و در صورت نداشتن فضای کافی، لباس ها را به صورت صاف کف چمدان پهن نمایید.

▪ خاطرتان باشد که هیچ گاه لباس های بافتنی و کشبافت را آویزان ننمایید زیرا شکل و فرم آن ها بد شکل خواهد شد .

▪لازم است حتماً کت و پالتوهای چرمی خود را به هر طریقی که شده آویزان نمایید زیرا در غیر اینصورت و با قرار دادن در چمدان، آهار و زیبایی خود را از دست خواهند داد.

▪هرگز لباس های پشمی یا شال های پشمی را تا نزنید. آن ها را دور یک لوله مقوایی یا استوانه پلاستیکی بپیچید تا شکل و حالت خود را از دست ندهند.

▪داخل کلاه های زمستانی را با تکه پارچه های تمیز پر نمایید و آن ها را در چمدان و یا ساک های مخصوص نگهداری لباس های خود، روی لباس ها قرار دهید تا بد شکل نشوند و حتی الامکان آن ها را در لابه لای لباس ها و جایی که سبب شود تغییر شکل پیدا کنند قرار ندهید.

▪ چکمه های خود را نیز حتماً واکس بزنید و برای جلوگیری از خم شدن ساقه های آن ها، داخل آن را با روزنامه و یا مقوا و یا پارچه های اضافه پر نمایید تا ساقه آن ها خم و یا بدفرم نشود.

تک فارس » آرایشی » لباس های زمستانی را چطور در کمد نگهداری کنید تا خراب نشوند