قبل از آنچه ازدواج کنیم باید از نطر روانی چگونه باشیم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

قبل از آنچه ازدواج کنیم باید از نطر روانی چگونه باشیم

image قبل از آنچه ازدواج کنیم باید از نطر روانی چگونه باشیم

آمادگی مستقل شدن از خانواده را دارید.

برقراری ارتباط عاطفی نیاز دارد که شما در بسیاری از ابعاد زندگیتان از خانواده مستقل شده باشید. در واقع انرژی روانی شما باید به سمتی برود که کمتر از خانواده نیرو بگیرد. شاید بارها شنیده اید که انسان ها غیر از اینکه بند ناف جسمانی دارند بند ناف روانی هم دارند. جنین تا زمانی که در رحم مادر است نیاز به بند نافی دارد که تمام زندگی اش را از آن می گیرد و درست بعد از تولد همان چیزی که تمام زندگی اش بود، قطع می شود تا بتواند خودش را با شرایط جدید سازگار کند و به گونه ای دیگر زندگی کند.

تا مرحله ای از رشد، انسان ها نیاز به حمایت روانی خانواده نیز دارند. این همان بند ناف روانی است که ما برای رشد به آن نیازمندیم. حمایت همه جانبه، ولی درست مثل بند ناف جسمانی از یک جایی به بعد باید بند ناف روانی را هم قطع کرد چرا که برای رشد روانی نیاز به استقلال از خانواده داریم بویژه برای برقراری ارتباط عاطفی. به نظر می رسد که برخی وابستگی ها به خانواده باید برطرف شده باشد مثل وابستگی های مالی، عاطفی و حمایتی.

قبل از برقراری ارتباط عاطفی پایدار و ازدواج ، دست به خودشناسی بزنید

تکفارس آی آر

دنبال نیمه گمشده تان نمی گردیم

اگر فکر میکنید که با برقراری ارتباط نیمه گمشده تان را پیدا میکنید و کامل می شوید احتمالا اشتباه فکر میکنید. هیچ کس این توانایی را ندارد که شما را کامل کند. شما نیاز به کسی ندارید که شما را کامل کند بلکه نیاز به فردی دارید که شما را به طور کامل بپذیرد و خودتان نیز در رابطه عاطفی باید این توانایی را داشته باشید که نیمه گمشده دیگری نباشید و سعی نکنید که دیگری را کامل کنید.

قبل از برقراری ارتباط عاطفی پایدار، دست به خودشناسی بزنید. ویژگیهای شخصیتی و خلقیتان را بشناسید. الگوهای ناکارآمد ارتباطی تان را بشناسید و به اصلاح آن بپردازید. ضعف ها را تا حد امکان برطرف کنید و با ویژگی های دیگرتان که قابل تغییر نیستند کنار بیایید. عشق و ارتباط بالغانه «یگانگی به شرط حفظ تمامیت و فردیت» است.

در زمان مجردی احساس شادکامیکنید

اگر در دوران مجردی احساس شادی نمیکنید و از زندگی لذت نمی برید احتمالا با برقراری ارتباط عاطفی نیز اتفاق خاصی نخواهد افتاد. خوشبختی و خوشحالی واقعی چیزی است که از درون به وجود می آید و اتفاق ها و افراد بیرونی لزوما نمیتوانند شما را شاد کنند. اگر در دوران مجردی و تنهایی به اندازه کافی نیرومند هستید که با مشکلات و اتفاق ها کنار بیایید، از زندگی لذت ببرید و با ویژگی های خودتان کنار بیایید. احتمالا با برقراری ارتباط عاطفی نیز می توانید این کار را بکنید.

www.takfars.ir

طبیعتا فرد جدید که وارد زندگی ما می شود باید گذشته ما را بپذیرد. ولی قبل از آن خود ما باید با گذشته مان کنار آمده باشیم و قادر باشیم که آن را کنار بگذاریم. امکان دارد برخی از افراد در گذشته ارتباط های عاطفی داشته باشند. مهم است که در برقراری ارتباط عاطفی با آن کنار آمده باشند. اگر هنوز با خودتان کنار نیامده اید نسبت به این ارتباط گذشته عصبانی هستید یا هنوز نمی دانید که چه چیزی میخواهید. کمی صبر کنید ضمن اینکه مهم است که بین رابطه قبلی که داشته اید و رابطه متعهدانه جدیدی که در پی ایجاد آن هستید، فاصله زمانی مناسبی سپری شده باشد.

وقتی با یک نفر ارتباط برقرار میکنید در واقع با دوستان، خانواده، عادت ها، علایق و موقعیت های اجتماعی او نیز ارتباط برقرار میکنید و از طرفی آنها نیز با شما ارتباط برقرار میکنند. در این تردیدی نیست که حریم خصوصی مهم است. ولی باید این آمادگی را داشته باشید که اجازه دهید دیگری در زندگی روزمره شما وارد شود و برای او زمان بگذارید. در واقع ارتباط عاطفی پلی بین زندگی های طرفین است. وقتی افراد به جای کشیدن پل، دیوار بین زندگی های شخصی طرفین بکشند احتمالا باید منتظر تنش های جدید باشند.

تمثال دو زلف و رخ آن یار کشیدم از شاعر فرصت شیرازی
  1. چطور احساس و افکارم را در محیط کار درست نشان دهم
  2. آموزش مراحل و روش های حفظ قرآن
  3. فهرست کامل اسامی زیبای ایرانی پسر و دختر با معنی حرف ظ
  4. عکس دسته جمعی جنیفر لوپز با خواهرهایش
  5. شیک ترین مدل های لباس برای پسربچه های خیلی کوچک
  6. سه شعر زیبا برای تبریک عید سعید فطر

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات