قاب سیلیکونی برای گوشی بهتر است یا پلاستیکی گوشی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

قاب سیلیکونی برای گوشی بهتر است یا پلاستیکی گوشی

image قاب سیلیکونی برای گوشی بهتر است یا پلاستیکی گوشی

قاب سیلیکونی از پلاستیک نرم TPU و سیلیکون ساخته می شود. این قاب ها قابلیت بازیافت شدن دارند، باریک هستند و اگر به ظاهر قاب اهمیت می دهید، باید بگوییم که زود کثیف می شوند. وقتی گوشی را در دست بگیرید و دست شما عرق کند، رنگ کاور به مرور زرد و قهوه ای خواهد شد. این قاب ها در برابر ضربه بهتر خود را حفظ می کنند و کمتر بدنه آن ها خط و خش می پذیرند. علاوه بر این، وقتی به آن ها ضربه وارد شود، این فشار را جذب می کنند و کمتر به گوشی منتقل می کنند. اصطکاک این کاور بالا است و برای همین گوشی از دستتان به سادگی سُر نمی خورد.

انعطاف پذیری قاب سیلیکونی گاهی موجب دردسر می شود. مثلا زمانی که گوشی با شدت روی زمین پرتاب شود، ممکن است کاور از دستگاه جدا شود. علت این امر این است که در هنگام برخورد با زمین و وارد شدن فشار، کاور ممکن است فشرده شود و تکان بخورد. در نتیجه، از گوشی جدا شود. مزایا و مشکلات قاب سیلیکونی را به صورت خلاصه شامل موارد زیر می شود

مزایا

جذب شوک خوب

تکفارس آی آر

خوش دست بودن

وزن کم

ضد ضربه

قیمت مناسب

جذب خش و خط کمتر

www.takfars.ir

مقاومت در برابر حرارت (تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد)

ضد قارچ

معایب

انتقال حرارت به گوشی

جذب آلودگی و الکتریسیته ساکن بالا

تنوع ظاهری کم

امکان جدا شدن در اثر ضربه محکم

شل شدگی

image قاب سیلیکونی برای گوشی بهتر است یا پلاستیکی گوشی

قاب پلاستیکی معمولا از پلاستیک ABS/PC ساخته می شود که ترکیبی از پلاستیک سخت و رزین است. میزان انعطاف پذیری این نوع پلاستیک بیشتر از پلاستیک معمولی PC است که در ساخت لنز عینک، پنجره های مقاوم در برابر ضربه و… استفاده می شود. گاهی در ترکیب قاب های پلاستیکی از قطعات شیشه و فلز استفاده می شود.

تک فارس

قاب های پلاستیکی آن چنان نازک نیستند و اصولا ظاهری براق و جذاب دارند. میزان ضربه پذیری بالایی دارند اما به جای ضربه زدن به گوشی، خودشان آسیب می بینند. علاوه بر این، اگر اهل تزیینات گوشی هستید، می توانید به این نوع قاب انواع آویز و… را متصل کنید. مزایا و معایب قاب پلاستیکی را به صورت خلاصه می توان این گونه بیان کرد

مزایا

عایق خوب

حفظ ظاهر در بلند مدت

تنوع در طرح و رنگ

ضربه پذیری بالا

معایب

جذب گرما

خوش دست نبودن

سُر بودن

T A K F A R S

خط و خش داشتن

وزن بالا

image قاب سیلیکونی برای گوشی بهتر است یا پلاستیکی گوشی

از مهم ترین تفاوت های قاب گوشی سیلیکونی و پلاستیکی بافت متفاوت این دو است. قاب پلاستیکی حالتی سخت دارد اما قاب سیلیکونی نرم تر است. علاوه بر این، قاب پلاستیکی کمی حالت لغزندگی دارد. در مجموع، وقتی قاب سیلیکونی را در دست می گیرید، حس خوشایندتری به شما دست می دهد و اصطلاحا این قاب خوش دست تر است.

دیگر تفاوت این دو در دوام است. اصولا هر دو دوام بالایی دارند. هر چند که پلاستیک سخت تر است، در هنگام ضربه خوردن می شکند و ترک برمی دارد. البته این نشانه بدی نیست، زیرا قاب، خود را فدای گوشی گرانبهای شما کرده است. از طرفی شما می توانید قاب سیلیکونی را بپیچید و خم کنید، اما مشکلی برای آن پیش نیاید. با این حال، حالت سیلیکون طوری است که زود کثیف و چسبناک می شود و این امر به خاطر همین حالت لاستیکی و انعطاف پذیر آن است. از معایب قاب سیلیکونی، جذب خاک و آلودگی است و تمیز کردن آن سخت است. همچنین به مرور زمان زرد می شود. پاک کردن بدنه پلاستیک راحت تر است.

تفاوت دیگر در میزان حفاظت است. این میزان حفاظت بستگی به این دارد که گوشی از چه ارتفاعی بیفتد، روی چه سطحی بیفتد و از چه سمتی پرتاب شود. آیا گوشی روی بتن افتاده است؟ از فاصله یک متری پرتاب شده است و…؟ گاهی کاری از دست قاب ها برنمی آید اما در مجموع میزان حفاظت قاب پلاستیکی بیشتر است زیرا ضخیم تر است.

image قاب سیلیکونی برای گوشی بهتر است یا پلاستیکی گوشی

از لحاظ ظاهری قاب های پلاستیکی تنوع بیشتری نسبت به قاب های سیلیکونی دارند. در نتیجه، قدرت انتخاب بیشتری خواهید داشت. همچنین، قاب پلاستیکی دیرتر فرسوده می شود. در صورتی که قاب سیلیکونی زودتر ظاهر خود را از دست می دهد.

با وجود برتری های قاب پلاستیکی، قاب سیلیکونی بیشتر با محیط زیست سازگار است. درست است که قاب سیلیکونی هم از جنس نوعی پلاستیک است اما این پلاستیک به گونه ای است که راحت تر در محیط زیست دفع می شود.

تک فارس www.takfars.ir

تظاهرات در محکومیت حمله اسراییل به غزه در لاهور پاکستان
  1. چطور اندازه فونت را در گوشی های ایفون تغییر دهیم

  2. علت داغ شدن گوشی و راه حل آن

  3. چرا گوشی موبایل من شارژ نمی شود راه حل

  4. ترفند هایی مفید برای پیدا کردن گوشی دزدیده شده

  5. چطور فایل های شخصی را در گوشی مخفی کنید

  6. آموزش ساخت قاب عکس پنگوئن برای بچه ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات