تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتی

فقط عروس خانم های ورزشکار بخوانند

از آنجا که همه چیز به نوع لباستان مربوط می‌شود، تمرینتان را با توجه به لباسی که می‌پوشید انجام دهید. سبک لباس خودتان را از لیست زیر انتخاب کنید و دستورالعمل‌های مربوط به آن را دنبال کنید تا جذاب‌تر شوید.

اگر عضو باشگاه نیستید، یک مجموعه از وزنه‌های ۵ تا ۱۵ کیلوگرمی بخرید، سپس یک روز در میان تمرینات قدرتی انجام دهید (بدین دلیل می‌گوییم یک روز در میان، چون عضلات برای ترمیم به یک روز استراحت نیاز دارند). هریک از این تمرینات را با ۲ ست شروع کنید، سپس وقتی قوی‌تر شدید، آن را به ۳ ست افزایش دهید.

نکاتی را برایتان آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند در روز عروسی‌تان ظاهر و احساس فوق العاده‌ای داشته باشید.

تمرین برای پوشیدن لباس‌های چسبان

آنچه شما می‌خواهید: یک نیم تنه‌ی صاف و براق است تا لباس چسبانتان، صاف و هموار باشد.

تکفارس آی آر

حرکت چرخش

در حالیکه پاها را به اندازه‌ی عرض لگن باز کرده‌اید و زانوها کمی خم هستند، بایستید. تصور کنید که یک توپ را بین ران هایتان نگه داشته اید. عضلات رانتان را منقبض کنید، سپس شکم را به داخل بدهید بطوریکه عقب‌تر از لگنتان قرار گیرد (که در اینصورت در حالت کمی نشسته هستید) انگشتانتان را بهم قفل کنید و دستانتان را پشت سرتان قرار دهید.

سینه تان را بالا نگه دارید، حالا بدون اینکه قسمت پایین بدنتان را حرکت دهید به آرامی از یک سمت به سمت دیگر بچرخید، بطوریکه قسمت بالا تنه تان از سمت چپ به راست بچرخد. به آرامی این کار را ادامه دهید. اگر برای چرخیدن به اطراف، از نیروی حرکت آنی و سریع استفاده کنید، این تمرین فایده‌ی زیادی نخواهد داشت. ۴۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

کرانچ پهلوی ایستاده

در همان حالتی که برای حرکت قبل ایستاده بودید قرار بگیرید، در حالیکه عضلات شکمتان را به داخل برده‌اید و انگشتان پاهایتان رو به جلو هستند. (اما اینبار از توپ خیالی صرف نظر کنید).

www.takfars.ir

زانوی چپتان را به سمت بازوی چپتان بالا بیاورید، آرنجتان را هم کمی پایین بیاورید تا به زانویتان برخورد کند. سپس به حالت شروع برگردید. این کار را برای سمت راست نیز انجام دهید و در مجموع برای هر سمت ۲۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

تمرین برای پوشیدن لباس‌های پشت باز

آنچه شما می‌خواهید: تمرینی است که پشتتان را سفت و محکم کند.

تمرین زیر بغل دمبل تک خم

از سمت چپ بدنتان کنار یک تخت یا نیمکت ورزشی بایستید. دست و پای چپتان را روی تخت بگذارید، زانوی راستتان را خم کنید. نیم‌تنه‌تان را موازی با زمین نگه دارید و یک دمبل در دست راستتان بگیرید. در حالیکه کف دستتان به سمت ران‌تان قرار گرفته، بازویتان را بطور مستقیم آویزان کنید.

حالا به آرامی دمبل را بالا بیاورید تا در امتداد لگن‌تان قرار بگیرد. باید در قسمت بالایی کمرتان، انقباض عضلانی را احساس کنید (در این صورت حرکتتان درست است). این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید و سپس برای سمت دیگر بدن نیز این حرکت را انجام دهید.

تمرین پول آور

در حالیکه زانوهایتان را خم کرده‌اید، روی تخت یا نیمکت ورزشی دراز بکشید. پاها را به اندازه‌ی عرض لگن باز کنید و آنها را صاف روی زمین قرار دهید. با دو دستتان یک دمبل بردارید و دستتان را بالای بدنتان ببرید، بطوریکه بازوها با نیم‌تنه‌تان زاویه‌ی ۹۰ درجه تشکیل دهد.

آرنجتان را کمی خم کنید و به آرامی دمبل را بسمت پشت سرتان پایین بیاورید. باید در عضلات پشتتان احساس کشش کنید. سپس به حالت شروع باز گردید و دمبل را بالای بدنتان بکشید و عضلات پشتتان را تا جایی که می‌توانید منقبض کنید. هر ست این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین برای پوشیدن لباس‌های دکلته (بدون بند)

تک فارس

آنچه شما می‌خواهید: داشتن عضلات دو سر، سه سر و سینه ای قوی است تا لباستان زیباتر بنظر بیاید.

تمرین جلو بازو

در حالیکه پاها را به اندازه‌ی عرض لگن باز و زانوهایتان را کمی خم کرده‌اید، سر پا بایستید. شکمتان را به داخل ببرید. در حالیکه کف دستتان رو به جلو است، یک جفت دمبل در دوطرفتان نگه دارید‌.

آرنجتان را نزدیک پهلوها نگه دارید و به آرامی دمبل‌ها را به سمت شانه‌هایتان بالا بیاورید. سپس برعکس عمل کنید و دمبل‌ها را به سمت حالت شروع پایین بیاورید. از قفل کردن آرنج‌هایتان خودداری کنید. در هر ست، ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

اگر با تمرکز و کنترل شده تمرین کنید، این تمرین فایده‌ی بیشتری برای شما خواهد داشت. اگر احساس می‌کنید بالا بردن وزنه‌ها بیش از حد برایتان سخت است، یعنی دمبل‌ها برای شما زیادی سنگین هستند. برای اینکه راحتتر حرکت کنید، وزنه‌های سبکتری انتخاب کنید.

تمرین قفسه سینه با دمبل

در حالیکه زانوهایتان خم هستند و پاهایتان به اندازه عرض شانه باز هستند، روی تخت دراز بکشید و پاها را صاف روی زمین قرار دهید. بازوها را به سمت بیرون باز کنید بطوریکه بدنتان به شکل T شود. در هر دست یک دمبل نگه دارید و آرنجتان را به آرامی خم کنید بطوریکه کف دستها رو به سقف باشد.

به آرامی و به حالت قوس دار، دمبل‌ها را به سمت بالا بیاورید (مانند وقتی که یک درخت را در آغوش می‌گیرید). دمبل‌ها را آنقدر بالا بیاورید که در بالای بدنتان همدیگر را لمس کنند. چند ثانیه در این حالت بمانید، سپس به آرامی وزنه‌ها را به سمت نقطه‌ی شروع پایین بیاورید. در هر ست ۱۰ بار این حرکت را تکرار کنید.

تمرین دیپ

این تمرین را با یک صندلی بدون چرخ و محکم انجام دهید. دستهایتان را روی لبه‌ی جلویی صندلی قرار دهید در حالیکه نوک انگشتانتان لبه‌ی صندلی را گرفته باشد. پاهایتان را صاف روی زمین قرار دهید و آنها را به اندازه‌ی عرض لگن و بسمت بیرون باز کنید. به آرامی باسن‌تان را از روی صندلی به پایین سر دهید. دستهایتان را در جایی که هستند نگه دارید.

T A K F A R S

بازوها را به بدنتان نزدیک کنید. حالا دستتان را از آرنج خم کنید تا بالای بازوها با زمین موازی شود. اجازه دهید که باسن‌تان از لبه‌ی صندلی پایین‌تر بیاید. سپس برای دوباره بالا کشیدن باسنتان از زور بازوها استفاده کنید. جهت حرکت را عوض کنید و خودتان را به سمت بالا بکشید، تا جایی که بازوهایتان دوباره صاف شوند. برای هر ست ۱۵ حرکت دیپ انجام دهید.

نکات مهم برای قبل از عروسی

میزان خستگی‌تان را بررسی کنید تا مطمئن شوید بیش از حد خسته نیستید. اگر خیلی زود به خواب می‌روید، نشانه‌ی آن است که کمبود خواب دارید. به خواب رفتن بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، طبیعی و سالم است. اما اگر در کمتر از ۵ دقیقه به خواب عمیق فرو می‌روید، نشانه ای از خستگی است.

یک برنامه‌ی غذایی خوب تهیه کنید که ترکیبی از تمام میوه‌های فصلی و سبزیجات باشد. چند وعده را صرف کنید و مقدار اضافه را فریز کنید تا وعده‌های غذایی سالم و آماده داشته باشید.

صبح‌ها در آب آشامیدنی‌تان آبلیمو یا لیموترش تازه بریزید و سعی کنید تا بیشتر از آب‌های معدنی بنوشید. مواد معدنی به بدنتان کمک می‌کنند تا آب و تمام غذاهای سالمی که می‌خورید را نگاه دارد.

ثبت‌نام در دوره‌‌های درمانی اسپا و ماساژ، به تمدد اعصاب شما کمک می‌کند. به پیشکار یا ماساژورتان بگویید که ماساژ آرامش بخش و جوان کننده می‌خواهید. اگر برای ماساژ هفتگی بودجه‌ی کافی ندارید، با نامزدتان قرار بگذارید که یکدیگر را در شب‌های مشخصی ماساژ دهید.

اگر می‌خواهید لباس دکولته بپوشید، به قسمت باز یقه‌تان توجه داشته باشید. محصولات خانگی و درمان‌های آرایشگاهی مانند سیستم‌های بازسازی حرفه‌ای پوست را باهم ترکیب کنید. برای گرفتن حداکثر نتیجه، حداقل ۶ تا ۸ هفته قبل از عروسی، درمان را شروع کنید. نوردرمانی هم ممکن است برایتان مفید باشد.

برای داشتن پوست و موهایی سالم، در مصرف روغن‌های سالم مانند ماهی سالمون و ماهی تن بعلاوه‌ی بذر کتان و روغن زیتون خصاصت نورزید. مکمل روغن ماهی مصرف کنید و از روغن بذر کتان برای پخت و پز استفاده کنید.

از آنجایی که اکثر عروس خانم‌ها از آرایش صورت و موی حرفه‌ای استفاده می‌کنند، بنظر می‌رسد که ظاهر خوب باعث ایجاد اعتماد بنفس می‌شود.

تک فارس www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››