▪ سیب زمینی :

سرشار از آنتی اکسیدانهایی مانند ویتامین ث و سایر مواد مغذی برای پوست است. سیب زمینی یک روشن کننده خانگی پوست به شمار میرود و منجر به کاهش تیرگیها و چرکهای پوستی میشود.

▪ آووکادو :

این میوه که خاصیت ضد پیری دارد، غنی از پتاسیم، فیبر، اسید فولیک، ویتامینهای گروه ب و ویتامینE است. مصرف آووکادو به کاهش تیرگیهای پوست کمک میکند. حتی قرار دادن حلقههای آن زیر چشم و یا مخلوط کردن خمیر آووکادو با قطرههای روغن بادام و قرار دادن آن دور چشم، در رفع سیاهی آن موثر است.

▪ خیار :

مصرف این میوه کم کالری، منجر به تنگ شدن رگهای خونی زیر چشم و کاهش ورم دور چشم میشود. خیار دارای خواص آنتی اکسیدانی است و فلاونوئیدهایی مانند کوئرستین، اپیژنین، لوتئولین، و کمپفرول دارد که اثر رادیکالهای آزاد را در بدن خنثی میکنند و تیرگی و پف اطراف چشم را از بین میبرند. قرار دادن ورقههای خیار به مدت ۱۰ ت ۱۵ دقیقه دور چشم برای از بین بردن سیاهیهای اطراف چشم موثر است.

▪ زردچوبه :

خاصیت ضد التهابی دارد و سالهای طولانی است که برای درمان بیماریهای پوسی و زخمها از آن استفاده میشود. کورکومین موجود در زردچوبه یک نوع آنتی اکسیدان است که منجر به کاهش تیرگی دور چشم میشود و پوست را نرم و صاف میکند.

▪ چای :

کافئین و آنتی اکسیدانهای موجود در چای، خاصیت ضد التهابی دارد و منجر به انقباض مویرگهای پوست زیر چشم میشود. تانین و آنتی اکسیدان EGCGG موجود در چای سبز نیز ورم و تغییر رنگ زیر پوست چشم را کاهش میدهد. حتی قرار دادن کیسه های چای سرد به مدت ۱۵ دقیقه زیر چشم، سیاهی آن را کاهش میدهد.

▪ آب :

دریافت میزان کافی آب علاوه بر حفظ رطوبت بدن به تسکین تیرگی دور چشم کمک میکند. وقتی آب بدن کم میشود، به عنوان یک مکانیسم دفاعی، بدن آب ذخیره میکند. این ذخیره آب باعث پف کردن زیر چشمها میشود. از آنجا که داخل حفره استخوانی اطراف کره چشم را چربی فرا گرفته است، با افزایش سن این چربی رفتهرفته بیرون میزند و موجب حالت پفآلود زیر چشم میشود. هنگامیکه آب در این چربی جمع میشود حالت پفآلود زیر چشمها تشدید میگردد. پس مصرف میزان توصیهشده آب (۸-۶ لیوان در روز) میتواند احتباس آب در بدن را کاهش داده و پفکردگی دور چشمها نیز کمتر میشود.

تک فارس » آرایشی » فقط با خوردن این خوراکی ها سیاهی دور چشم را نابود کنید