فروش میلیونی آخرین قسمت مجموعه فیلم گرگ و میش

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

فروش میلیونی آخرین قسمت مجموعه فیلم گرگ و میش

image فروش میلیونی آخرین قسمت مجموعه فیلم گرگ و میش

خط اصلی قصه فیلم، درباره دانش‌آموزی است که در یک شهر کوهستانی کوچک، در میانه دعوای تاریخی و چند هزار ساله آدم‌های گرگ نما و وامپیرها گیر ‌افتاده است. تحلیل‌گران اقتصادی سینما برای آخرین قسمت این مجموعه فیلم، پیش‌بینی افتتاحیه‌ای ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون دلاری را می‌کردند.
اما فروش ۳۰ میلیون دلاری قسمت آخر گرگ و میش در اولین نیمه شب نمایش عمومی، باعث شد تا تحلیل‌ها تغییر کند و صحبت افتتاحیه‌ای بالای ۱۲۰ میلیون دلار برای آن شود. این مجموعه فیلم، بر اساس قصه کتاب ۴ جلدی پرخواننده‌ای به همین نام ساخته شده که استفنی مه‌یر نویسنده آن است.
از آنجا که جلد چهارم و آخر این کتاب قطور‌تر از بقیه جلدهای آن بود، تهیه‌کنندگان نسخه سینمایی آن تصمیم گرفتند قسمت چهارم فیلم را تقسیم به دو بخش کنند. قبل از آن‌ها، کمپانی برادران وارنر هم با قسمت هفتم و آخر مجموعه فیلم هری پاتر همین کار را کرد و آن را در دو بخش، تولید و روانه پرده سینماها کرد.
شرکت مستقل فیلمسازی سومیت اینترتینمنت که تهیه‌کننده گرگ و میش هاست، نسبت به موفقیت بالای مالی دو بخش آخر آن اطمینان داشت. از آنجا که آخرین قسمت گرگ و میش جزو پروژه‌های پرسروصدای چند ماه اخیر دنیای سینما بود، تهیه‌کنندگان سینمایی هیچ فیلم تازه‌ای را هم‌زمان با آن اکران عمومی نکردند.
بخش اول قسمت چهارم فیلم در سال ۲۰۱۱ موفق به یک فروش ۷۰۲ میلیون دلاری در کشورهای مختلف جهان شد و پیش‌بینی می‌شود دومین بخش آن به فروشی بالاتر از این رقم دست پیدا کند.
قسمت آخر فیلم گرگ و میش در حدود ۵۵ کشور دیگر جهان هم ۲۰۰ میلیون دلار در ۳ روز آخر هفته فروش کرد. دومین فیلم جدول گیشه نمایش فیلم سقوط آسمانی با بازی دانیل کریگ در نقش جیمز باند است که ۴۱ میلیون دلار فروش کرد و فروش ۱۰ روز اول خود را به ۱۶۱ میلیون دلار رساند.

فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۲۸ آذر
  1. توضیح شرایط دقیق و نحوه نقل و انتقال مسکن مهر چیست
  2. جشن سال نو در میدان تایمز نیویورک
  3. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۱۰ آذر
  4. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۲۲ بهمن
  5. جدیدترین اخبار از جشنواره کن سال
  6. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۲۶ آبان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات