فایده های جالب گذاشتن ریش در سلامتی آقایان

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

فایده های جالب گذاشتن ریش در سلامتی آقایان

image فایده های جالب گذاشتن ریش در سلامتی آقایان

بدون شک گذاشتن ریش می تواند چهره ی یک مرد جوان را جا افتاده تر و پیرتر نشان دهد. اما در زیر همین ریش، پوست سالم تر و جوان تر میماند.

در واقع ریش به جوان ماندن پوست کمک زیادی میکند، چون این موها مانع از جریان یافتن افراطی آب روی پوست شده و از کم آب شدن آن جلوگیری میکند. در واقع مانند یک سد محافظ روی پوست عمل میکند. در نتیجه پوست ضخیم تر، نرم تر و جوان تر میماند.

ریش محافظ پوست صورت و گردن از آسیب های نور خورشید

هر چه میزان تماس شما با نور خورشید بیشتر باشد، احتمال آسیب های وارده به پوست تان نیز بیشتر می شود. این آسیب ها از یک آفتاب سوختگی ساده تا ابتلا به سرطان پوست متغیر است و متناسب با تداوم و مدت زمان تماس با اشعه ها ایجاد می شوند. اما بلند کردن ریش یک راه ساده و کم هزینه برای حفاظت بخشی از صورت از آسیب های اشعه های ماورای بنفش خورشید محسوب می شود.

تکفارس آی آر

علاوه بر این ریش، پوست را سالم تر نگه می دارد، چون به واسطه ی آن هوای ملایم تری با پوست تماس پیدا میکند. متخصصان حوزه ی سلامتی بر این عقیده هستند که تماس مکرر و طولانی مدت پوست با نور خورشید زمینه را برای ابتلا به سرطان پوست، آفتاب سوختگی های جدی و بروز زودهنگام چین و چروک مهیا می سازد.

ریش برای محافظت پوست از سرما

اگر جزو افرادی هستید که به کوهنوردی، اسنوبورد یا اسکیت روی یخ و به طور کلی به ورزش های زمستانی علاقه دارید، می توانید از ریش به عنوان گرم کننده ی صورت خود استفاده کنید. موهای روییده روی صورت آقایان مانند یک سد محافظ در برابر سرما عمل میکنند.

علاوه بر این ریش می تواند از تماس سرمای شدید با پوست صورت جلوگیری کرده و پوست صورت را مرطوب نگه دارد. در این صورت نیازی نیست نگران خشکی آزاردهنده ی پوست و پوسته پوسته شدن آن باشید.

ریش برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مربوط به گلو

www.takfars.ir

به احتمال زیاد این را نمی دانید که ریش می تواند به جلوگیری از بیماری های مربوط به گلو کمک کند. چگونه؟ موهای روییده در صورت آقایان مانع از ورود برخی باکتری های موجود در هوا به داخل دهان و تماس آنها با گلو می شود. البته متخصصان در این خصوص همچنان در حال بررسی هستند، اما احتمال اندک آن نیز می تواند تشویقی برای داشتن ریش باشد.

ریش برای مقابله با حملات آسم

افراد مبتلا به آسم به خوبی می دانند که آلاینده ها و گردوغبار موجود در هوا چه قاتلان خاموشی هستند! محققان انگلیسی کلینیک Harley Streetبر این عقیده هستند که داشتن ریش و سبیل که از لب بالا تا ورودی سوراخ های بینی را می پوشاند، مانع از ورود مواد آلرژن (حساسیت زا) به حفره ی بینی و ریه ها می شود.

این بدین معنی است که ریش می تواند مواد آلرژن و دیگر دشمنان میکروسکوپی مانند باکتری ها را در خود نگه داشته و ذخیره کند. بنابراین لازم است که به طور مرتب ریش تان را با آب و صابون شسته و خشک کنید.

ریش برای مقابله با سرماخوردگی

یکی از موارد آزاردهنده ریش گذاشتن در تابستان احساس گرمای بیش از حد معمول است. اما به عقیده ی محققان مرکز Trichology شهر بیرمینگهام بریتانیا در فصل زمستان داشتن ریش از بروز سرماخوردگی در آقایان پیشگیری میکند، چون می تواند با افزایش دمای پوست صورت باعث گرم ماندن آن شده و به بدن کمک میکند تا با ویروس ها مقابله کند.

منظور از گذاشتن ریش، نامرتب بودن نیست. لازم است که ریش تان را مرتب کنید و به تمیزی آن اهمیت دهید

به طور خلاصه گرم نگه داشتن بدن و همچنین مصرف مایعات زیاد کلید اصلی سرما نخوردن در زمستان و حتی روزهای گرم (به دلیل باد کولر و غیره) است.

ریش مانع از بروز ضایعات پوستی

آقایان به خوبی با سوزش پوست بعد از اصلاح آشنایی دارند. افرادی که به طور مرتب ریش خود را نمیزنند، به میزان زیادی از سوزش پوست بعد از اصلاح و بروز عفونت ها و ضایعات احتمالی پوست در امان می مانند.

تک فارس

مشکل اینجاست که تراشیدن مرتب ریش ممکن است باعث بروز آسیب های پوستی، موهای زیر پوستی و دیگر مشکلاتی مانند فولیکولیت (عفونت ریشه مو) شود. در نتیجه آقایانی که خود را مستعد چنین مشکلاتی می بینند، بهتر است به فکر ریش گذاشتن باشند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

اطلاعات جامع و علمی جدید درباره مننژیت
  1. مصرف شیرین بیان چه فایده و ضرری برای سلامتی دارد

  2. وانیل چه فایده ای برای سلامتی و زیبایی دارد

  3. بادام هندی و دردسر های سلامتی

  4. آیا مصرف مکمل های بدنسازی برای سلامتی قلب مضر است

  5. آیا ترکیب شیر و عسل برای سلامتی مفید است یا مضر

  6. چطور با مثلث سلامتی دکتر اکبری سلامتی خود را بیمه کنید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات