عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

کلیسای کوچک ، سانتا فه

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

پله های حلزونی شکل کلیسای گوتیک شهر سانتا فه یک شاهکار چوبی است که جاى مخصوص خواندن کلیسا را به نیمکت های کلیسا وصل میکند. این پله ها هیچ ستون نگهدارنده ندارند و جالب تر از همه این است که میخ های به جای فلز، چوبی هستند. افسانه هایی هست که می گویند، نجاری در سال ۱۸۷۸ میلادی این پلکان را ساخته و بدون دریافت هیچ دستمزدی ناپدید شده است.

بیمارستان رِنویک ، نیویورک سیتی

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

تکفارس آی آر

ای بیمارستان صد تختخوابه نمایی از سنگ گرانیت دارد و قبلا محل قرنطینه مهاجرینی بوده است که از بیماری های ناشناس رنج می برده اند. دلیل مرموز بودن این ساختمان این است که اخیرا شب ها چراغ های این ساختمان متروکه روشن می شوند. به نظر می رسد فردی در اتاق بالای بام این ساختمان زندگی میکند که البته می تواند روح هم باشد.

اردوگاه الماس کلمنزکاپ ، ساحل اسکلت ، نامیبیا

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

خانه به دوش ها آفریقایی به ساحل اسکلت می گویند: «سرزمینی که خدا با خشم ساخته است» و پرتغالی ها آن را «دروازه جهنم» می دانند. دلیل نام این ساحل نیز اسکلت های بیشماری است که از وال های بزرگ در ساحل این دریا پراکنده هستند.

مرموز بودن این منطقه برای این است که در سال ۱۹۶۰ میلادی، تبر معدن چی های الماس هنگام کنکاش جمجه های سر انسان هایی را یافتند که به طور دسته جمعی سال ها پیش مرده بودند.

www.takfars.ir

اسکارا برائه ، جزیره اورکنی ، اسکاتلند

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

قبلا تصور می شد، جزیره اورکنی یک روستای سلتی (مردمان غیر سلتى انگلیس) است اما این روستای بزرگ و مرموز اورکنیایی در ساحل اسکیل حفاری شد و همه باورهای مردم را تغییر داد. این مکان ۵ هزار ساله، هرم یونانی در خود داشت.

با اینکه این روستا هزاران سال پیش متروکه شده است، اما ساختمان های اسکارا برائه در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند. هنوز یافته های باستان شناسی کشف نکرده اند که چرا سکنه این روستا آن را تخلیه کرده اند. اما فرضیه هایی وجود دارد که آن را به رویدادهای آخرالزمانی و مکاشفات مذهبی نسبت می دهند.

عمارت بزرگ وودچستر ، کاستولدز انگستان

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

این عمارت بزرگ در قرن ۱۹ میلادی به سبک نئوگوتیگ ساخته شده است. ناودانی های آن سنگی هستند و بالای سقف آن برجک هایی از سنگ آهک عسلی رنگ قرار دارند. این عمارت نیمه ساخته در سال ۱۸۷۳ میلادی – هنگامی که مالک کاتولیک آن درگذشت – متروکه رها شد. این ساختمان برای جشن های هالووین و شب های پارانرمال مناسب است.

در طول جنگ جهانی دوم، این ساختمان محل نگهداری اجساد سربازهای گروه متفقین بوده است. بر همین اساس، شایعاتی وجود دارد که می گویند، روح یک سرباز یونیفورم پوشیده در این ساختمان زندگی میکند و همچنان در سالن بزرگ آن صدای موسیقی مربوط به دهه ۱۹۴۰ میلادی به گوش می رسد.

ترمه والس ، والس ، سوئیس

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

تک فارس

در ارتفاعات آلپ در سوئیس، در انتهای جاده گروبوندن، حمام آب گرمی قرار دارد. این حمام با صفحه های سنگی از جنس کوآرتز به شکل ماز تو در تو ساخته شده است که بسیار ترسناک و مخوف به نظر می رسد. تالارهای آکوستیک این حمام از طریق تونل های باریکی قابل دسترسی هستند و به حمام کننده ها اجازه می دهد با ایجاد صدا رو به دیوارهای حمام، انعکاس صدای عجیبی را تجربه کنند. 

Yaxchilán ، چیاپاس ، مکزیک

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

روی این ساختمان مخفی که متعلق به قرن چهارم میلادی است را لایه ضخیمی از درخت مو پوشانده است و از میان آن صدای جیغ میمون ها به گوش می رسد. این ساختمان در امتداد رودخانه قرار دارد. Yaxchilán به طور مرموزی در قرن نه میلادی متروکه شده است اما ستون پل هایی که در دو طرف رودخانه قرار دارند این احتمال را به وجود می آورند که این ساختمان در واقع پل معلقی بوده که بسیار ماهرانه ساخته است.

فانوس دریای رابجرگ ناد ، هجورینگ ، دانمارک

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

این برج دیده بانی در سال ۱۹۰۰ میلادی ساخته و در سال ۱۹۶۸ میلادی، هنگامی که شن ها و دریا آن را محاصره کردند، متروکه شد. این برج مستحکم که حدود ۲۳ متر ارتفاع دارد، احتمالا در ده سال آینده در اثر فرسایش ساحل از بین خواهد رفت. این برج ابتدا روی تپه شنی با بلندای ۲۰۰ متری و در ارتفاع ۷۰ متری از سطح دریا ساخته شد اما به مرور زمان، در شن فر رفته و بلعیده شده است.

سن خوان پارانگاریکوتریو ، میچوئاکان، مکزیک

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

در سال ۱۹۴۳ میلادی، کوه آتشفشانی مکزیک در روستای دورافتاده سن خوان پارانگاریکوتریو فوران کرد و همه روستا زیر گدازه های سوزان آن از بین رفتند. تنها ساختمان هایی که در این خرابی سالم مانند، برج ناقوس صلیبی شکل کلیسا و البته قربانگاه کلیسا بود.

T A K F A R S

قلعه مرجانی ، هومستید ، فلوریدا

image عکس های مرموزترین ساختمان های دنیا

این سازه زیبا از یکهزار و یکصد تن تخته سنگ آهکی ساخته شده است و در جنوب میامی قرار دارد. این سازه را یک مرد به نام ادوارد لیدزکالنین به تنهایی در طول سال های ۱۹۲۳ تا ۱۹۵۱ میلادی به عنوان خانه خود و تجدید رابطه با همسرش که شب قبل از عروسی او را ترک کرده بود، ساخته شده است.

او چگونه این خانه را ساخته است؟ این مرد ادعا کرده بود که راز اهرام مصر را می دانسته است. نکته عجیب این ساختمان این است که در ساخت آن هیچ گونه ملاطی به کار نرفته است و همه درزها و اتصالات بسیار دقیق هستند و همه سنگ ها با تعادل کامل روی هم قرار گرفته اند.

تصویری از دعوای دو عقاب بر سر یک ماهی روسیه
  1. چند مدل کفش مجلسی زنانه
  2. داستان نامه پیرزن به خدا و کارمندان پست
  3. چه مدل گوشی هایی به اندروید هفت اپدیت خواهند شد
  4. چراغ زنون چه مدل چراغی است و موارد کاربرد آن
  5. مدل های تزیین زیبای نقل برای عروسی ها و تولد ها
  6. فال شخصیت شناسی ایتالیائی بسیار جالب و جدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات