عکس های زیبا از روستای مارین در کهگیلویه و بویراحمد با توضیحات

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

عکس های زیبا از روستای مارین در کهگیلویه و بویراحمد با توضیحات

image عکس های زیبا از روستای مارین در کهگیلویه و بویراحمد با توضیحات

اگر دلتان می خواهد این زیبایی هارا از نزدیک لمس کنید کافی است تا به ۳۶ کیلومتری شمال شهر گچساران در استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد بروید تا روستای «مارین» یا همان بهشت گمشده را از نزدیک ببینید.

این روستا به دلیل ساختار و فضایی که دارد باعث شده تا گردشگران از آن به عنوان ماسوله در جنوب نام ببرند. خانه هایی که در ساختش خبری از آجر سه سانتی و سنگ های آنتیک نیست و با خشت و گل ساخته شده است.

تصور کنید هنگام غروب وقتی از کنار این منازل و گوچه پس کوچه ها گذر کنید و باران بهاری هم شروع به بارش کند، چه بویی به مشام خواهدرسید؟! بوی خانه های کاهگلی آب خورده و از طرفی هم بوی گل های بهاری که دیوانه وار در مشامتان پیچیده می شود.

image عکس های زیبا از روستای مارین در کهگیلویه و بویراحمد با توضیحات

تکفارس آی آر

پوشش گیاهی و جانوری منطقه با انواع گیاهان دارویی کتیرا، گل گاوزبان و گل بنفشه و جانوران و پرندگان وحشی مانند گرگ، روباه، خرگوش، قوچ، میش، گراز، شاهین و کبک، از دیگر جاذبه های طبیعی روستا به شمار می رود. حواشی دریاچه سد کوثر از جمله جاذبه های گردشگری روستای مارین است. دریاچه پشت این سد که در ۱۷ کیلومتری روستای مارین قرار دارد، از قابلیت مناسبی برای ساماندهی ورزش های آبی برخوردار است.

وجود بقعه متبرکه امامزاده بی بی حمیده خاتونسلام الله علیه از نوادگان امام موسی کاظمعلیه السلام در کنار این روستا بر جذابیت این منطقه افزوده و میهمانان در بدو ورود به روستای مارین به زیارت آستان مقدس این بقعه متبرکه می روند.

image عکس های زیبا از روستای مارین در کهگیلویه و بویراحمد با توضیحات

تاریخچه روستای «مارین»

یکی از مواردی که جاذبه روستاها را برای جذب گردشگران بیشتر میکند دانستن پیشینه تاریخی آن است که ما جای پای چه کسانی قدم خواهیم گذاست؟!

www.takfars.ir

روستای مارین یکی از روستاهای تاریخی ایران است. راه سلطنتی شوش به تخت جمشید و بیشاپور (در دوره هخامنشیان)، از ۷ کیلومتری این روستا عبور می کرده است. موقعیت سوق الجیشی روستای مارین، در دوره هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان سبب احداث قلعه های متعدد راهبانی در حوزه نفوذ آن شده است.

از هرچه که بگذریم از گویش مردمان این روستا نمی شود گذشت که به گویش دیلی از زبان لری صحبت میکنند.

از طرفی خانه ها حداکثر در دوطبقه ساخته شده اند و کوچه ها به گونه ای هستند که ئسایل نقیلیه نمیتوانند عبور کنند پس با خیال راحت به عکاسی خود ادامه دهید و فرزندان کوچک خود را بگذارید کمی راحت تر و بافاصله تر از شما حرکت کنند تا برخلاف فضای شهری از دیدن کوچه پس گوچه ها و خانه های کاهگلی لذت ببرند.

image عکس های زیبا از روستای مارین در کهگیلویه و بویراحمد با توضیحات

سوغاتی های روستای «مارین»

رسم ما ایرانی ها بر این است تا به هر جایی که سفر می کنیم برای خود یادگاری بگیریم که در این خصوص نزدیکان خود را هم فراموش نمی کنیم و همیشه دنبال سئغاتی خریدن برای آنها هستیم.

تولید صنایع دستی و بافته های پشمی در میان روستائیان و عشایر منطقه متداول است. انواع گلیم، جاجیم، قالی و توبره، مهم ترین صنایع دستی و هنری مردم روستای مارین می باشد. معروف ترین سوغات روستای مارین را صنایع دست بافت، انار، رب انار، کره، ماست، روغن، کشک و دوغ محلی و مغز بن تشکیل می دهد. چه خوب می شود تا گذری به آنها بزنیم تا کالای مورد نظر را خریداری کنیم.

image عکس های زیبا از روستای مارین در کهگیلویه و بویراحمد با توضیحات

آیا تمرکز بر چند کار همزمان ممکن است
  1. عکس های اولین روستای شناور بر روی آب در دنیا
  2. اسم زریان فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  3. ساخت نمایشگاه عکس در زیر آب پکن
  4. معنی و تعبیر دیدن خواب عقاب چیست
  5. تصاویر زیبا از خوشتیپ ترین پسران دنیا
  6. آموزش بافت سارافون زیبای برای دختر بچه ها

مطالب پربازدید

مطالب محبوب