عکس دیدنی از مورچه های کشاورز که قهوه می کارند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

عکس دیدنی از مورچه های کشاورز که قهوه می کارند

image عکس دیدنی از مورچه های کشاورز که قهوه می کارند

دانشمندان متوجه شده اند مورچه ها ۶ نوع مختلف قهوه را روی درختان جنگلی می کارند. درحقیقت این گونه از مورچه موجودی باستانی است و قدمت آن به اندازه عمر قهوه یعنی سه میلیون سال است.

دانشمندان در جزیره فیجی گونه ای از مورچه کشف کرده اند که دانه قهوه می کارد و از محصول خود مراقبت میکند. این موجودات زحمت کش میلیون ها سال قبل از انسان کشاورزی می کرده اند.

سوزان رنر یکی از گیاه شناسان دانشگاه لودویگ ماکسیملیان در مونیخ می گوید: این نخستین گونه از مورچه است که خانه خود را می سازد.

این گونه هفته های متوالی دانه های قهوه را می کارد هرچند که گیاه کاشته شده هیچ سودی برای او ندارد. اما حدود سه تا پنج ماه پس از کشت قهوه مورچه به خانه جدید خود یعنی همان قهوه کشت شده، کوچ میکند.

تکفارس آی آر

رنر در این باره اضافه میکند: این حشره دقیقا مانند یک کشاورز از محصول خود مراقبت میکند. تا جایی که ما متوجه شده ایم، آنها به طور غریزی عمل میکنند. جالب آنکه این مورچه ها دانه ای که می کارند را به طور کامل می شناسند.

گروه تحقیقاتی دانشگاه ماکسیملیان برای آزمایش این نظریه دانه های مختلف و همچنین برنج را در زمین پراکندند. اما مورچه ها فقط به دانه هایی علاقه نشان دادند که بعدا احتمال استفاده از آن به عنوان خانه وجود داشت.

مورچه ها برای اینکه مطمئن شوند خانه گیاهی شان همانطور که پیش بینی شده، ساخته می شود، به نوبت در مراحل کاشت دانه، بارورسازی و رشد از آن مراقبت میکنند.

همچنین آنها مکان خاصی برای کشت در نظر می گیرند. مورچه ها دانه های قهوه را روی درختان خاصی از جنگل می کارند تا به نور آفتاب نزدیکتر باشند. آنها همچنین حفره های بزرگی در گیاه ایجاد میکنند که محل اقامت مورچه ملکه است.

www.takfars.ir

چطور فایل های شخصی را در گوشی مخفی کنید
  1. اسم صدرا فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  2. بستنی را چطور باید از روی فرش پاک کنیم
  3. آموزش عکس به عکس تزیین صندل زیبا برای جشن نامزدی
  4. عکس پاپ فرانسیس در کلیسای کاتولیک گرجستان
  5. متن شعر نگر کز چشم شاهد چیست پیدا شاعر شیخ محمود شبستری
  6. تصویر رضا عطاران با یک گریم خاص

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات