عکسی جالب و دیدنی از لحظه خلقت جهان هستی

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

عکسی جالب و دیدنی از لحظه خلقت جهان هستی

image عکسی جالب و دیدنی از لحظه خلقت جهان هستی

این تصویر آسمانی نشان دهنده اطلاعات با ارزشی است که توسط کاوشگر ناهمسانگردی ریزموجی ویلکینسون که اکنون بازنشست شده ارائه شده است.

ستاره شناسان تصویری جدید از دوران طفولیت جهان منتشر کرده اند که توسط کاوشگر ناهمسانگردی ریزموجی ویلکینسون گرفته شده است.

کاوشگر ناهمسانگردی ریزموجی ویلکینسون (WMAP) در سال ۲۰۰۱ به فضا پرتاب شد و از فاصله یک میلیون و ۶۰۰ کیلومتری خود با استفاده از پستابها، جهان گرم و جوان را با دقت بی سابقه ای ثبت کرده است. این تصویر دمای تابش باقی مانده از انفجار بزرگ را نشان می دهد وقتی که جهان تنها ۳۷۵ هزار ساله بوده است. این تصویر برد دمای مثبت و منفی ۲۰۰ microKelvin، با نوسانات ریزموجهای کیهانی نشان می دهد که در این تصویر به یک رنگ مجزا به نمایش درآمده است.

image عکسی جالب و دیدنی از لحظه خلقت جهان هستی

تکفارس آی آر

این طرح‌ها به ستاره شناسان این امکان را می دهد که پیش بینی کنند که در گذشته چه اتفاقی رخ داده و از زمان دوران طفولیت جهان در میلیاردهای سال پیش چه رویدادهای دیگری به وقوع پیوسته است. به همین منظور، این کاوشگر در ارائه نظریه های کیهان شناسی درباره طبیعت و خاستگاه جهان پیشگام بوده است. درمیان تمام اکتشافات، کاوشگر ناهمسانگردی ریزموجی ویلکینسون تخمین دقیقتری از سن جهان ( ۱۳.۷ میلیارد سال) ارائه داده و تصدیق کرده است که ۹۵ درصد از آن از ماده و انرژی تاریک تشکیل شده است.

اطلاعات کاوشگر ناهمسانگردی ریزموجی ویلکینسون به دانشمندان کمک کرده تا مشخص کنند چه زمانی جهان از دوران تاریکی کیهانی خود بیرون آمده است ( حدود ۴۰۰ میلیون سال پس از انفجار بزرگ). این کاوشگر دو سال پیش بازنشسته شد و گروه علمی آن درحال حاضر اقدام به انتشار آخرین نتایج آن کرده اند که پس از ۹ سال رصد منتشر شده است.

چارلز بنت متخصص فیزیک نجومی در دانشگاه جان هاپکینز که ریاست گروه علمی WMAP را برعهده داشته، اظهار داشت: جهان شرح حال خود را در قالب طرحهای ریز موجی که ما در سراسر آسمان مشاهده می کنیم ارائه کرده است. وی افزود: وقتی که این رمز را باز کنیم، جهان تاریخ و محتوای خود را نشان می دهد و مشاهده قطعاتی که کنار هم قرار می گیرند و یک کل را تشکیل می دهند بسیار خیره کننده خواهد بود.

فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۱۹ تیر
  1. لیست دقیق پخش زنده مسابقات فوتبال آذر
  2. خلاصه و تصاویر دیدنی سریال ویلای من کارگردان مهران مدیری
  3. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۱۲ فروردین
  4. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم آذر
  5. دانلود سرود انقلابی بهمن ۵۷ با نام الله الله لا اله الا الله
  6. قیمت های جدید سیم کارت همراه اول و ایرانسل آبان

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب