علت پریدن ناگهانی چشم چیست و راه درمان

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

علت پریدن ناگهانی چشم چیست و راه درمان

پرش چشم یا عکس العمل عضلات اسپاسم چشم در بیشتر موارد یک پدیده کوتاه مدت می باشد اما گاها این عکس العمل تا هفته ها و بلکه تا ماه ها طول می کشد و این یک نشانه جدی برای ما می باشد.

▪ استرس

یکی از دلایل پرش چشم استرس می باشد به خصوص برای کسانی که دچار مشکلات یا ضعف بینایی می باشند . برای رفع این مشکل می توانید ریلکس کنید و یا یک خواب آرام داشته باشید.

▪ کمبود خواب

کمبود خواب نیز می تواند به این قضیه دامن بزند . بازهم راهکار داشتن یک خواب آرام و بدور از استرس می باشد.

تکفارس آی آر

▪ خشکی چشم

اگر مدت زمان زیادی از لنزهای مختلف استفاده میکنید به احتمال زیاد دچار خشکی چشم می شوید و به تبع آن دچار پرش چشم خواهید شد. در این زمان حتما باید به چشم پزشک مراجعه نمایید تا احتمالا با تجویز یک قطره مناسب در صدد رفع خشکی چشم شما برآید.

▪ خستگی چشم

معمولاً کسانی که طولانی مدت و به طور مداوم از کامپیوتر استفاده میکنند مستعد دچار شدن به خستگی چشم هستند . اگر از کامپیوتر زیاد استفاده میکنید از قانون ۲۰-۲۰ تبعیت کنید یعنی بعد از ۲۰۰ دقیقه کار کردن و خیره شدن به کامپیوتر به مدت ۲۰ ثانیه به یک نقطه دور خیره شده و روی آن تمرکز کنید. اگر این روش نیز جواب نداد به چشم پزشک مراجعه کنید احتمالاً برای شما عینک مخصوص کار تجویز خواهد کرد.

▪ کافئین

www.takfars.ir

برخی اوقات مصرف بیش از اندازه کافه این نیز می تواند به پرش چشم منجر شود . برای درمان آن میتوانید مدت یک یا دو هفته از مصرف کافئین خودداری کنید تا علائم بهبود در چشم را مشاهده کنید.

▪ اختلالات تغذیه

برخی مواقع اختلالات تغذیه و عدم مصرف صحیح منیزیوم باعث می شود تا یکسری مشکلات مانند پرش چشم برای شما رخ دهد . از اینرو سعی کنید تا برنامه غذایی منظم و کامل که بتواند تمام مایحتاج ویتامینی و پروتئینی بدن را اغنا کند را داشته باشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

گلوتن چیست و خوردن آن برای چه افرادی مضر است
  1. خطرات خوردن مرغی که خوب پخته نشده
  2. اثرات جادویی لبخند زدن بر سلامتی انسان
  3. میکرودرم ابریژن مفید برای پوست یا مضر
  4. معرفی ویتامین های مفید در تسکین سردردهای مزمن
  5. آیا از این خاصیت شیر دارچین خبر دارید
  6. قرص آمینوفیلین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات