image علت خوشبخت بودن بعضی زن و شوهر ها

همسران خوشبخت یکدیگر را در اولویت اول قرار می دهند. منظور از قرار دادن در اولویت اول، این است که به حرف های همسرشان علاقه نشان می دهند، او را جدی می گیرند و در مقابل دیگران با کلمات احترام آمیز با او صحبت میکنند؛ به عبارت دیگر، آن ها هیچ وقت یکدیگر را سرسری نمی گیرند و از کنار افکار، حرف ها، احساسات، علایق و مشکلات یکدیگر به سادگی نمی گذرند.

همسران خوشبخت و موفق صبورند

همیشه بین ۲ نفری که زیر یک سقف زندگی میکنند، تفاوت عقیده و سلیقه پیش می آید و گاهی اوقات، این تفاوت ها باعث دردسر و تنش هم می شود. در این حالت زوج ها ۲ نوع رفتار را در پیش می گیرند: یا تحمل کرده، سعی میکنند تعارض های به وجود آمده را حل کنند و یا تحمل نمیکنند و فورا به آخرین راه فکر میکنند و با تصمیم به جدایی، دست از تلاش می کشند و امید به بهبود اوضاع و حل مشکل را از دست می دهند. با این حال و اگر همسر شما فقط کاری را انجام می دهد که مطابق میل شما نیست یا عقیده ای مخالف عقیده شما دارد، باید تلاش کنید تا به تفاهم برسید.

زوج های موفق و خوشبخت استقلال فردی خود را حفظ میکنند

هر قدر هم که شما پیش از ازدواج مستقل بوده باشید، ازدواج شما را به همسرتان وابسته میکند چرا که زندگی تان از زندگی شخصی به زندگی مشترک تغییر کرده است. این وابستگی به خصوص اگر شما صاحب فرزند شده باشید، بیشتر هم خواهد شد ولی زوج های خوشبخت می دانند که هرقدر هم زوجی یکدیگر را دوست داشته باشند و به یکدیگر عشق بورزند، هرکدام برای خود حریم شخصی دارد و شرط دوام ازدواج این است که به حریم و زندگی شخصی دیگری احترام بگذارند.

همسران موفق در کنار هم با تغییرات کنار می آیند

پس از گذشت چندین سال از ازدواج، همسر شما همانی نیست که در گذشته به دست او حلقه ازدواج کرده اید بلکه به خاطر حوادث گوناگون در زندگی، دارای شخصیتی متفاوت از پیش شده است. در واقع خود شما هم چنین شده اید.

زوج های موفق و خوشبخت می دانند که اکنون شرایط فرق کرده است و همسرشان دیگر همان آدم قبلی نیست و قواعدی که با هم برای زندگی خانوادگی شان وضع کرده بودند، باید تغییر کند. برای اینکه زندگی همچنان پایدار بماند و به خوشبختی خانواده آسیبی نرسد، باید هر ۲ انعطاف پذیر باشند، خودشان را با شرایط جدید وفق دهند و قوانین جدیدی برای زندگی مشترک شان وضع کنند.

زن و شوهر های موفق مراقب زندگی مشترک شان هستند

گاهی اوقات ممکن است شمایی که سال هاست زندگی خوبی با همسرتان دارید، فکر کنید که خوشبختی شما در زندگی مشترک تا ابد دوام خواهد داشت و هیچ چیز نمی تواند رابطه پایدار شما را خدشه دار کند. ولی این را بدانید که تغییرات آهسته و پیوسته با صدمه های جزئی وارد آمده به زندگی که طی سال ها روی هم انباشته می شود، می تواند پایدار ترین عشق ها را هم نابود کند.

برای پیشگیری از چنین اتفاق دردناکی باید هر چند وقت یک بار با همسرتان بنشینید و زندگی و شرایط کنونی را مرور کنید و با این گفت وگوها از احساسات یکدیگر باخبر و مطمئن خواهید شد که هر دو از زندگی تان راضی هستید.

هرگاه یکی از شما ناراضی باشد یا به مشکلی در رابطه تان برخورده باشید، باید برای برطرف کردن آن تلاش کنید. به این ترتیب مشکلات روی هم انباشته نمی شوند و رابطه شما از گزند آسیب ها در امان خواهد بود.

تک فارس » روانشناسی » علت خوشبخت بودن بعضی زن و شوهر ها