عکس های و گزارش جالب ۵ قلوهای ایرانی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

عکس های و گزارش جالب ۵ قلوهای ایرانی

پنج قلوهای لرستانی که در بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد به دنیا آمدند، ۴دختر و ۱پسر ۸۰۰ تا هزار گرمی بودند که مادر ۲۶ساله آنها یک سال قبل پنج قلوی دیگری را باردار شده و البته به دلیل شرایط جسمانی نامساعد آنها را در دوران بارداری از دست داده بود.

چند روز بعد از این ۵قلوها یک معلم ۳۹ ساله مشهدی هم صاحب ۵قلو شد که آنها هم یک پسر و ۴دختر هستند. این بارداری که دومین بارداری مادر بود، به طور طبیعی و بدون استفاده از داروهای محرک و روش های باروری صورت گرفته بود و همه بچه ها کاملا سالم هستند. مادر پنج قلوهای مشهدی از بارداری قبلی اش صاحب یک پسر شده بود.

image عکس های و گزارش جالب ۵ قلوهای ایرانی

پنج‌قلوهای مشهدی یک پسر و ۴دختر هستند

این حادثه‌های خوش‌یمن

تکفارس آی آر

پنج‌قلوهای تبریزی، هرمزگانی، اصفهانی، گناوه‌ای و دماوندی در کمتر از یک دهه قبل معروف‌ترین بچه‌های ایرانی بوده‌اند. بچه‌هایی که تولد غافلگیرانه آنها «حادثه»‌ای تلقی شده که پای آنها را به صفحه حوادث روزنامه‌ها باز کرده است. با این حال، در دو سالی که از دهه ۹۰ می‌گذرد پنج‌قلوهای دیگری هم بوده‌اند که خبرساز شده‌اند.

در اولین روزهای سال ۹۱ مادری بعد از ۶سال انتظار و درمان ناباروری، بالاخره بچه دار شد و این بار به جای یک فرزند، ۵نوزاد یک کیلویی تحویل گرفت که در هفته ۳۴ بارداری به دنیا آمده بودند.

مادر این نوزادان از داروهای محرک تخمک گذاری استفاده می کرد که همین زمینه ساز چندقلوزایی او شده بود. والدین این پنج قلوها بعد از مشخص شدن تعداد فرزندانشان می توانستند از روش های درمانی و قانونی برای حذف ۲ یا ۳ قل استفاده کنند اما حاضر نشدند هیچ کدام از فرزندانشان را از دست بدهند.

یک سال قبل از آن هم یک زن ۳۲ ساله قائم‌شهری در روستای باغ‌دشت و در هفته ۳۰ام بارداری پنج قلوهایی به دنیا آورد که همگی پسر بودند. او که از ۳بارداری قبلی‌اش ۳ دختر داشت یکی از قل های پسر خود را به دلیل نارسایی ریوی از دست داد اما بقیه نوزادان او سالم به خانه رفتند.

image عکس های و گزارش جالب ۵ قلوهای ایرانی

www.takfars.ir

پنج‌قلوهای قمی حالا به مدرسه می‌روند

معروف‌ترین پنج‌قلوهای ایرانی

معروف‌ترین پنج قلوهای ایرانی، چهار برادر و یک خواهر قمی هستند که در سال ۱۳۸۳به دنیا آمدند و حالا به ۹سالگی رسیده‌اند. محمدرضا، علیرضا، محمدباقر، ابوالفضل و معصومه مصطفایی پنج قلوهای قمی هستند که در ۲۴سالگی مادرشان در روستای پستگان از توابع جعفرآباد قم به دنیا آمدند و مشکلات مالی پدر کشاورز و مادر خانه‌دار آنها باعث شد تا با تامین اعتبار از سوی نماینده وقت مردم قم در مجلس خانه‌ای در روستای محل سکونت‌شاه به آنها اهدا شود. سازمان بهزیستی هم مقرری‌ ۸۰ هزارتومانی برای آنها درنظر گرفت که تا پایان ۶ سالگی بچه‌ها به خانواده آن‌ها پرداخت شود.

image عکس های و گزارش جالب ۵ قلوهای ایرانی

این پنج‌قلوها ۹سال قبل در هرمزگان به دنیا آمدند

پنج قلوهای هرمزگانی هم یکی دیگر از معروف‌ترین پنج‌قلوهای ایرانی هستند که در سال ۸۳ متولد شدند و حالا باید در کلاس چهارم ابتدایی تحصیل کنند. علی اصغر، محمد حسین، محمد حسن، رقیه و فاطمه مرادی پور پنج قلویی هستند که به طور طبیعی و در اولین بارداری مادری خانه دار به دنیا آمدند. پدر این پنج‌قلوها کارگر بازنشسته شرکت توزیع برق است.

چطور برای امنیت بیشتر تایید دو مرحله ای واتساپ را فعال کنید
  1. جدیدترن طراحی های لباس های فضایی برای فضانوردان
  2. عکس سیروان خسروی در غروب زیبای جزیره کیش
  3. گفتگویی خواندنی با ساعد سهیلی هنرمند محبوب
  4. کارد و چنگال های میوه خوری جرم گرفته و کثیف را چطور پاک کنیم
  5. تصاویر زیبا برای تسلیت اربعین در تلگرام و اینستاگرام
  6. فروش فرزند به خاطر خرید گوشی موبایل

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات