تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالباشتراک گذاری

عادت هایی که باعث می شوند پول ما بیهوده خرج شود

image عادت هایی که باعث می شوند پول ما بیهوده خرج شود

از بهترین شیوه‌های کاهش هزینه‌های زندگی، شناخت عادت‌های گران قیمت و حذف یا کاهش آنهاست. اگر شما هم به دور و برتان نگاه کنید و با دقت، کارهایی را که در طول هفته انجام می‌دهید بررسی نمایید، حتماً متوجه عادت‌های خاصی می‌شوید که می‌توان آنها را تعدیل کرد تا هزینه‌ها منطقی‌تر از قبل شود. برخی از این رفتارهای گران‌قیمت:

غذا خوردن بیرون از خانه

یک روز بعد از ظهر همراه با دوستان یا اعضای خانواده‌تان، از خانه خارج شوید و به رستوران مورد علاقه‌تان سری بزنید یا این‌که گوشی تلفن را برداشته و سفارش غذای دلخواهتان را بدهید. در حالی‌که در این مواقع باید یادتان باشد غذا خوردن بیرون از خانه، با این‌که حس خوبی به شما می‌دهد، ولی هزینه‌هایتان را هم افزایش داده و می‌تواند آخر ماه شما را با مشکل مواجه کند. بنابراین این کار را محدود کنید و اجازه ندهید به عادتی همیشگی تبدیل شود. باز هم تاکید می‌کنیم؛ این عادت‌ها را ترک نکنید؛ بلکه فقط تعدیل‌شان کنید.

هزینه اولیه خرید ماشین

تکفارس آی آر

وقتی یک ماشین می‌خرید، هزینه‌های زیاد آن از بیمه شروع می‌شود و بعد پول سوخت، پارکینگ، تعمیرات و…. البته هزینه اولیه خرید ماشین هم که مساله دیگری است. اغلب افراد حتی نمی‌توانند تصور کنند که یک روز بدون ماشین زندگی‌شان را بگذرانند و در واقع این نوع زندگی برایشان غیرممکن و محال است. با این حال خوب است بدانید با این‌که ماشین به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده است، ولی هنوز هم می‌توان بدون آن زندگی کرد. بنابراین چنانچه خرید ماشین فعلاً برای شما مقدور نیست یا این‌که باید پول زیادی برای آن کنار بگذارید، بهتر است یک بار دیگر تصمیم‌تان را بررسی کنید.

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››