image طرز پخت لازانیا با سبزی اسفناج

هر پیمانه اسفناج خام (۳۰ گرم)‌ حاوی ۷ کالری و هر پیمانه اسفناج پخته شده (۱۸۰ گرم)‌ دارای ۴۱ کالری است. اسفناج به عنوان آنتی‌اکسیدان و ضد سرطان عمل می‌کند. اسفناج برای افرادی که بیماری قلبی دارند نیز مفید است؛

فر را از قبل روی ۳۷۵ درجه فارنهایت تنظیم کنید. یک ظرف را پر از آب کنید و بگذارید تا بجوشد. در همین هنگام پنیر را درون یک ظرف بریزید. سپس گوجه‌فرنگی را داخل خردکن ریخته تا کاملا پوره شود. سپس یک قاشق غذاخوری آن را به پنیر اضافه کنید.

حالا اسفناج را درون آن بریزید. نمک و فلفل بزنید و کنار بگذارید. وقتی آب‌جوش آمد. هر تعداد لازانیا که ته ظرف را می‌پوشاند درون آب‌جوش بگذارید به اندازه ۳ ـ ۲ دقیقه در آب بماند تا نرم شود. سپس از آب بیرون بیاورد و با یک پارچه تمیز خشک کنید. ته ظرف خود را چرب کنید و ورقه‌های لازانیا را در آن بچینید. روی لازانیا یک لایه گوجه‌فرنگی بمالید. سپس روی آن مخلوط پنیر بریزید. با پشت قاشق مواد را کامل پخش کنید.

بعد روی آن کمی گوجه‌فرنگی و پنیر بریزید. به همین ترتیب این لایه را برای ۲ بار دیگر تکرار کنید. آخرین لایه‌ای که می‌ریزید. سس‌گوجه و پارمزان باشد. حالا دوباره به تعداد لازم لازانیا داخل آب گذاشته و روی مواد بگذارید. کمی سس‌گوجه، پارمزان، پودرنان و روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و روی لازانیا بریزید. سپس روی ظرف را با فویل بپوشانید و درون فر بگذارید و ۳۰ دقیقه صبر کنید تا بپزد. اگر می‌خواهید روی آن طلایی شود، فویل را از روی آن بردارید و برای یک دقیقه دیگر دوباره درون فر بگذارید.

موادلازم:

پنیر کم‌چرب (رنده شده)

یک و یک دوم قاشق غذاخوری

گوجه‌فرنگی

۲ عدد

اسفناج (خردشده)‌

۳ قاشق‌ غذاخوری

لازانیا

به تعداد لازم

پنیر پارمزان (رنده‌شده)‌

یک قاشق‌ غذاخوری

پودر نان (آرد سوخاری)‌

یک قاشق‌ غذاخوری

روغن زیتون

۲ قاشق چای‌خوری

نمک‌وفلفل

به مقدار لازم

تک فارس » آشپزی » طرز پخت لازانیا با سبزی اسفناج