image طرز تهیه بیسکویت کرهای شکلاتی برای عصرانه بچه ها

فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد، گرم کنید و سینی شیرینی‌پزی را با کاغذ روغنی بپوشانید. آن‌گاه کره و شکر را با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود. سپس زرده‌های تخم‌مرغ و تخم‌مرغ کامل را به آن بیفزائید، حالا نمک، وانیلین و آرد را به مایه اضافه کنید تا خمیر مناسبی به دست آید.

خمیر را در کیسه نایلونی بگذارید و به مدت نیم ساعت در یخچال نگه‌دارید. اکنون خمیر را روی سطح آرد پاشیده، به ضخامت تقریبی ۳ میلی‌متر باز کنید و با برشگری هم شکل شکلات قالبی، ببرید. خمیرها را با فاصله در سینی بچینید و به مدت تقریبی ۱۵ دقیقه، در فر بپزید.

همینکه بیسکویت‌ها خنک شدند، شکلات قالبی را با قدری شکلات آبکرده و سرد شده، به بیسکویت‌ها بچسبانید و در صورت دلخواه با رنگ‌های خوراکی طلائی و نقره‌ای بیارائید. اینک بیسکویت‌ها را برای پذیرائی در ظرف زیبائی بچینید.

یادآوری ۱: در اینجا از برشگر بیضی شکل برای قالب زدن خمیر بیسکویت استفاده شده است و شکلات در قالب بیضی شکل مخصوص شکلات تهیه گردیده است.

یادآوری ۲: می‌توانید به نیمی از خمیر، مخلوط ۲ قاشق سوپخوری پودر کاکائوی الک کرده و ۲ قاشق سوپخوری آب‌جوش بیفزائید تا دو رنگ بیسکویت کره‌ای داشته باشید.

مواد لازم برای حدود ۴۰ عدد بیسکویت

کره ۲۵۰ گرم

شکر ریز ۱۸۰ گرم

زرده تخم‌مرغ ۲ عدد درشت

تخم‌مرغ کامل ۱ عدد درشت

نمک یک‌هشتم قاشق چایخوری

وانیلین یک‌چهارم قاشق چایخوری

آرد ۵۲۵ گرم

شکلات قالبی به فرم دلخواه به تعداد بیسکویت‌ها