تک فارس

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

تک فارس
پزشکی سلامتی

ضرر ایستاده آب نوشیدن برای سلامتی بدن

image ضرر ایستاده آب نوشیدن برای سلامتی بدن

این دیدگاه قدیمی در مورد نوشیدن آب که بهتر است حتما بنشینید، می‌تواند دلیل علمی داشته باشد؛ در واقع توصیه می‌شود برای داشتن یک زندگی سالم این دیدگاه به کار گرفته شود.

به گفته متخصصان برای استفاده حداکثری از آبی که می‌نوشید بهتر به جای آنکه آن را در حالت ایستاده و با عجله بنوشید، بنشینید و آب را در جرعه‌های کوچک قورت دهید.

▪ نوشیدن آب در حالت ایستاده می‌تواند باعث آرتروز شود

اگر عادت به نوشیدن آب در حالت ایستاده دارید ممکن است شوک بیشتری به شما وارد شود، زیرا ممکن است بعد‌ها در زندگی تحت تاثیر آرتروز قرار بگیرید. با نوشیدن آب به حالت ایستاده تعادل مایعات در بدن بر هم می‌خورد و این اغلب منجر به تجمع بیشتر مایعات در مفاصل و در نتیجه آرتروز می‌شود.

تکفارس آی آر

▪ هنگام ایستادن آب به دیواره معده پاشیده می‌شود

متخصصان بهداشت گفته‌اند با نوشیدن آب در حالت ایستاده، آب به دیواره معده پاشیده می‌شود، این شوک ناشی از پاشیدن آب می‌تواند در طولانی مدت باعث آسیب به دستگاه گوارش شود.

▪ نوشیدن آب در حالت ایستاده باعث بقای حس تشنگی می‌شود

وقتی آب را در حالت ایستاده می‌نوشید هرگز تشنگی شما برطرف نمی‌شود. احساس می‌کنید به آب بیشتر نیاز دارید؛ بهتر است در مکانی بنشینید و جرعه جرعه آب را بنوشید تا واقعا تشنگی خود را برطرف کنید.

▪ نوشیدن آب در حالت ایستاده باعث ایجاد سوءهاضمه دائمی می‌شود

www.takfars.ir

هنگامی که به صورت نشسته آب می‌نوشید، سیستم عصبی بدن شما بسیار آرام‌تر است، عصب‌ها در حالت آرامش مایعات و مواد غذایی دیگر را به همراه آن‌ها را بهتر هضم می‌کنند.

▪ کلیه شما در حالت ایستاده آب را به درستی فیلتر نمی‌کند

نوشیدن آب در حالت ایستاده به روند فیلتراسیون آب توسط کلیه‌ها آسیب می‌زند از این رو غالبا ناخالصی‌ها در کلیه‌ها و مثانه باقی می‌ماند که این می‌تواند منجر به اختلال دستگاه ادراری و حتی آسیب دائمی به کلیه‌ها شود. نوشیدن آب در حالت نشسته و به صورت جرعه جرعه سطح اسید بدن به دلیل ترکیب با آب رقیق شود.

▪ نوشیدن آب در حالت ایستاده باعث ایجاد زخم و سوزش معده می‌شود

هنگامی که در حالت ایستاده آب می‌نوشید، باعث می‌شوید که آب به نیمه پائینی مری پاشیده می‌شود که این امر می‌تواند اسفنکتر را که مفصلی بین معده و مری است، مختل کند و در نتیجه مری به دلیل جریان یافتن اسید‌های معده به سمت عقب، احساس سوزش کند.

▪ هنگام نوشیدن آب در حالت ایستاده، دچار تنش اعصاب می‌شوید

هنگامی که آب را به صورت ایستاده می‌نوشید، یک سیستم مبارزه و پرواز فعال شده که باعث ایجاد تنش عصبی در بدن می‌شود؛ اما هنگامی که می‌نشینید و آب می‌نوشید، یک سیستم پاراسمپاتیک که به آن سیستم استراحت و هضم نیز گفته می‌شود، بسیار متلاشی می‌شود، این سیستم به آرامش حواس کمک کرده و روند هضم غذا را تسهیل می‌کند.

هشدار مهم: موارد توصیه شده درمانی در این نوشته صرفا برای مشکلات ساده می باشد، در صورت داشتن مشکل پزشکی جدی یا هر نوع حساسیت، لطفا قبل از هر اقدامی حتما به پزشک مراجعه کنید.

  1. خطرات مسواک نزدن صحیح و مرتب برای سلامتی چیست
  2. جدیدترین خواص کشف شده نوشیدن قهوه
  3. چای آویشن چه فایده ای برای سلامتی دارد و زمان نوشیدن آن
  4. چرا اینقدر روی نوشیدن آب با آب لیمو تاکید شده
  5. انگور برای سلامتی چه فایده ای دارد
معنی جفت شدن ساعت و دقیقه در زمان های مختلف چیست

مطالب محبوب

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

مطالب پربازدید