ضررهای مسواک نزدن برای سلامتی چیست

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ضررهای مسواک نزدن برای سلامتی چیست

image ضررهای مسواک نزدن برای سلامتی چیست

عوارض مسواک نزدن علاوه بر اینکه خونریزی لثه ها را به دنبال دارد باعث بروز سکته قلبی، درد های مفصلی، افزایش قند خون در دیابت ها، آرتروز و سرطان را به دنبال می شود. با انجام کار های بسیار ساده مانند مسواک زدن در روز، محدود کردن استفاده از نوشیدنی های شیرین، سیگار نکشیدن و مراجعه به دندانپزشک هر دو سال یک بار تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری ها جلوگیری خواهد شد.

از شایع ترین علائم بیماری های لثه، خونریزی از لثه است و اگر افراد در هنگام مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان دچار خونریزی لثه می شوند باید به پزشک مراجعه کنند. در برخی موارد اگر فرد بیمار به موقع به پزشک مراجعه کند، با یک جرمگیری ساده خونریزی متوقف و درمان می شود، اما اگر برای درمان خونریزی لثه دیر به پزشک مراجعه شود باعث عفونت لثه ها شده و در نهایت فرد بیمار دندان های خود را از دست می دهد.

بسیاری از افراد تصور می کنند که استفاده از جرمگیر برای درمان این بیماری به دندان ها آسیب می رساند که این امر درست نیست. فرد مراجعه کننده برای عمل جرمگیری با استفاده از دستگاه های مخصوص این کار برای آن انجام می شود که هیچ آسیبی به مینای دندای نخواهد زد. این دستگاه ها تنها توسط متخصصین دندان پزشکی قابل استفاده است.

بعد از هر وعده غذایی باید از مسواک و نخ دندان استفاده شود تا افراد دچار خونریزی لثه و بیماری های دندان و دهان نشوند.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

درمان یبوست در خانه و بدون دارو
  1. مصرف روزانه آناناس برای سلامتی چه فایده ای دارد

  2. آیا در زمستان هم عینک آفتابی کاربردی برای سلامتی دارد

  3. خوردن ترشی برای چه کسانی ضرر دارد

  4. مصرف هفتگی ماهی قزل آلا برای سلامتی چه فایده ای دارد

  5. خوردن روزانه خرما چه کمکی به سلامتی میکند

  6. آیا خوردن شیره افرا برای سلامتی مفید است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات