صاف نشستن بهترین تضمین برای داشتن بدنی سالم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

صاف نشستن بهترین تضمین برای داشتن بدنی سالم

image صاف نشستن بهترین تضمین برای داشتن بدنی سالم

زمانی که وضع اندامی مناسب و طبیعی را حفظ کنید، کل بدن عملکرد بهتری خواهد داشت. در شرایطی که بازیابی وضع اندامی خوب پس از سال‌ها عادات بد دشوار است و به تلاش زیادی نیاز دارد، اما در نهایت ارزش این تلاش‌ها را خواهد داشت.

▪ بهبود سطوح انرژی و کاهش استرس را تجربه خواهید کرد

مطالعات جدید نشان داده‌اند که حفظ وضع اندامی خوب و درست روشی عالی برای فریب دادن مغز است تا به گونه‌ای فکر کند که شما احساس انرژی و کارایی بالایی دارید، حتی اگر این‌گونه نباشد.

همان‌گونه که می‌دانید اتصال ذهن و جسم یک بزرگراه دوطرفه است. یک وضع اندامی ضعیف و خمیده این پیام که خسته هستید یا استرس دارید را به مغز ارسال می‌کند که می‌تواند احساس خستگی و استرس شما را از نظر ذهنی هرچه بیشتر افزایش دهد.

تکفارس آی آر

وضع اندامی خوب شرایطی متفاوت را ایجاد کرده و احساس هوشیاری، کارایی و خوشحالی بیشتر را در شما ایجاد می‌کند. همچنین، وضع اندامی خوب با کاهش خطر افسردگی پیوند خورده است.

▪ هرچه بیشتر مثبت خواهید بود

وضع اندامی خوب فواید روان‌شناختی قابل توجهی را ارائه می‌کند. صاف نشستن نه تنها ظاهری جذاب‌تر و مطمئن‌تر به شما می‌بخشد، بلکه احساس اعتماد به نفس را در افکار خود شما نیز تقویت می‌کند.

وضع اندامی خوب به شما اجازه می‌دهد به راحتی خاطرات مثبت را به یاد آورید. به همین ترتیب، وضع اندامی نامناسب و خمیده یادآوری خاطراتی که احساس ناامیدی، ناتوانی یا منفی بودن در شما ایجاد می‌کنند را تسهیل می‌کند. اساساً صاف بودن ستون فقرات بهبود شرایط ذهن شما را نیز به همراه دارد.

▪ مغز شما با اکسیژن بیشتری تغذیه خواهد شد

www.takfars.ir

زمانی که گردن به سمت جلو خم شده و چانه به سمت جلو پیش رفته است، به عنوان مثال همانند زمانی که در حال کار با گوشی هوشمند خود هستید، در حقیقت جریان خون به سمت مغز را کاهش می‌دهید.

گردن تنها مسیر دسترسی رگ‌های خونی اصلی به مغز است. زمانی که برای مدت زمانی طولانی در این مسیر انسداد ایجاد می‌کنید، جریان خون با آزادی کمتری به گردش در می‌آید. صاف نشستن در شرایطی که عضلات گردن و شانه‌ها در آرامش هستند موجب می‌شود تا خون کافی به مغز رسیده و با اکسیژن و مواد مغذی تغذیه شود.

▪ بهبود گوارش را تجربه خواهید کرد

زمانی که روده‌های شما به واسطه وضع اندامی نامناسب و خمیده در هم پیچیده نشده باشند، عملکرد به مراتب بهتری خواهند داشت. زمانی که غذا به نرمی از دستگاه گوارش عبور می‌کند، نه تنها احساس راحتی بیشتری خواهید داشت، بلکه راحت‌تر نیز به نظر می‌رسید. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که وضع اندامی خوب با کاهش نفخ و باد شکم ارتباط دارد.

▪ ممکن است کاهش سردردهای خود را تجربه کنید

وضع اندامی ممکن است یکی از دلایل سردردهای شما باشد. برای بیشتر ما سفتی و ضعف گردن یکی از نتایج خیره شدن به گوشی‌های هوشمند و نمایشگرها در طول روز است.

زمانی که گردن یا عضلات قسمت بالایی پشت بدن ما به واسطه وضع اندامی ضعیف بیش از اندازه سفت شده باشند، این شرایط می‌تواند جریان خون به سمت سر را کاهش داده و احتمال ابتلا به سردردهای ناخوشایند را افزایش دهد.

▪ کمتر با کمردرد مواجه خواهید شد

افراد بسیاری در جهان کمر درد مزمن را در برهه‌ای از زندگی خود تجربه می‌کنند. بهبود وضع اندامی می‌تواند کاهش قابل توجه فشار روی کمر را در پی داشته و به شکل‌گیری ساختاری که نیازهای ستون فقرات را برای حفظ سلامت خود و پرهیز از درد تأمین کند، منتج شود.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

زایمان در آب راهی موثر برای کاهش درد و استرس
  1. آیا الکتروتراپی واقعا بدن را لاغر می کند

  2. معرفی خوراکی های مقوی برای داشتن بدنی قوی

  3. روغن اوکالیپتوس چه کاربردهایی برای سلامتی بدن دارد

  4. سبزی شوید بهترین چربی سوز طبیعی برای بدن

  5. خوراکی های که خوردن آنها بدن شما را لاغر میکند

  6. درمان قطعی یبوست با فشار دادن یک نقطه در بدن

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات