شوهرم مرا کتک می زند باید با او چطور رفتار کنم

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

شوهرم مرا کتک می زند باید با او چطور رفتار کنم

image شوهرم مرا کتک می زند باید با او چطور رفتار کنم

باید بدانید همسرتان برای اینکه به خواسته اش برسد و یا اینکه بتواند حرف خودش را به کرسی بنشاند به زور و پرخاشگری متوسل می شود یا اینکه ایشان دقیقاً احساسات خویش را بخوبی درک نمیکند و یا آنکه قدرت درست فکر کردن را از دست می دهد و کارهایی انجام می دهد که در حالت عادی آن را انجام نمی دهد.

برای دانستن این مطلب، بهتر است بدون خشم و پیشداوری به قضاوت بنشینید، علت مشاجرات را از نامزدی تا کنون بنویسید و سیر بحث را بررسی کنید اینکه چطور شد کار به برخورد فیزیکی رسید، رفتار و کلام خود را به زمان خشم همسرتان یادداشت کنید، قطعاً با این عمل خواهید توانست علت را شناسایی کنید. سهم هردویتان را در شروع و ادامه و نتیجه مشاجره یادداشت کنید. اگر این عمل صرفاً به منظور هدفی انجام می شود شما باید حساسیت های همسرتان را شناسایی کرده و سعی کنید حتی المقدور از ایجاد و یا شدت گرفتن آن امتناع کرده و یا آنکه با توسل به تدابیری از شدت گرفتن مشکل جلوگیری کنید تا کار به کتک کاری نرسد.

▪ قربانی نباشید

اگر شما بخاطر ترس از همسر و یا حفظ زندگی، هر بار بخواهید در مقابل کتک کاری او سرتسلیم فرود بیاورید بی تردید با گذشت زمان، این روال غیرطبیعی رفتاری عادی می شود و همسرتان آن را راهکاری برای دستیابی به اهداف خود می پذیرد. نمی گوییم لجبازی کنید و یا با رفتارهایی به دور از ادب از انجام خواسته اش سرباز زنید، بلکه منظورمان این است که از قالب قربانی شدن بیرون بیایید و به او این مطلب را تفهیم کنید که هرگز با زور نمی تواند شما را مجبور به رفتار یا کار دلخواهش کند. با رفتارهای خود به او نشان دهید رفتارش غیر منطقی است و تا زمانی که چنین رویه ای داشته باشد شماحاضر به همکاری با او نخواهید بود.

تکفارس آی آر

▪ مراجعه به روانشناس الزامی است

پرخاشگری کلامی یا فیزیکی بی دلیل یکی از نشانه های اختلالات شخصیت است. افراد مبتلا به انواع متفاوت این نوع از اختلالات، مشخصه های متفاوتی دارند که وجود یا عدم وجود احساس ندامت و پشیمانی بعد از ارتکاب به عمل پرخاشگرانه، یکی از وجوه تمایز آنهاست اما گاه ریشه همین رفتار را می توان به عادت و یا تقلید از الگوهای آموزشی فرد در دوران کودکی و عدم آگاهی از مهارتهای کنترل خشم، نسبت داد. به هر حال تشخیص علت اصلی این مسأله بر عهده روان شناس است و متعاقب با آن ، تشخیص درمان خاصی نیز مطالبه می شود. چه بسا اگر مشکل جدی باشد ادامه این زندگی به صلاح نیست.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور با راهکارهای روانشناسی از دست استرس خلاص شوید
  1. چطور دوران نامزدی خوبی داشته باشیم
  2. چه کنید تا در هر جمعی جذاب و خاص باشید
  3. رنگ هایی که باعث می شوند انگیزه و انرژی شما زیاد شود
  4. توصیه های کاربردی برای موفقیت فرزندان در تحصیل
  5. چطور با یک روحیه خوب به استقبال سال جدید بروید
  6. زن ها چه مردهایی را دوست ندارند

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب