تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتیاشتراک گذاری

شش توصیه علمی و تضمینی برای درمان طبیعی فشارخون بالا

کاهش وزن اضافی

ارتباط تنگاتنگی بین فشارخون بالا و وزن زیاد وجود دارد. وزن زیاد همچنین عامل اصلی بروز مشکل تنگی نفس در زمان خواب ( خُرخُر) است و بیماری فشارخون بالا را تشدید میکند. اگر وزن شما زیاد است و مبتلا به فشارخون بالا هستید، فوراً یک رژیم غذائی برای رهائی از چندین کیلوگرم وزن اضافی خود در پیش بگیرید زیرا تحقیقات نشان می دهد که ارتباط نزدیکی بین اندازه دور کمر و فشارخون بالا وجود دارد. اگر اندازه دور کمر مردان بیش از ۱۰۲ سانتیمتر و دور کمر زنان بیش از ۸۹ سانتیمتر باشد ، امکان ابتلا به فشارخون بالا بسیار زیاد خواهد بود.

ورزش

فعالیت ورزشی مستمر و روزانه از جمله پیاده روی و شنا باعث تنظیم فشارخون و نگه داشتن آن در سطح طبیعی وعادی می شود. پزشکان توصیه میکنند برای دستیابی به سلامتی باید درهرهفته ۵ روز به مدت نیم ساعت ورزش کرد.

مصرف کمتر نمک

تکفارس آی آر

بیماران فشارخون بالا کمتر نمک مصرف کنند و غذاهای کنسروی نخورند، زیرا این نوع غذاها مقدار زیادی سدیم دارد ماده ای که عامل اصلی افزایش فشارخون محسوب می شود.

مصرف بیشتر سبزیجات

برنامه غذائیِ حاوی مقدار زیادی سبزی ، میوه ، حبوبات و لبنیات کم چرب راز کنترل فشارخون بالاست.

پیروی از یک رژیم غذایی

تغییر عادت های غذائی کار آسانی نیست لذا در پیش گرفتن یک رژیم غذایی برای مصرف غذاهای مقوی و مفید و دور کردن غذاهای مضر از سبد غذا کمک شایانی به کاهش فشارخون میکند.

www.takfars.ir

مصرف غذاهای سرشار از پتاسیم

مصرف زیاد میوه ها و مواد غذایی سرشار از پتاسیم همچون موز، خرما، آووکادو، زردآلو، لوبیا، هویج و شکلات تلخ می تواند سدیم اضافی را از بدنتان خارج کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››