شب ها اصلا نمیتوانم راحت بخوابم چرا

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

شب ها اصلا نمیتوانم راحت بخوابم چرا

image شب ها اصلا نمیتوانم راحت بخوابم چرا

دمای اتاق خوابتان را چک نمیکنید

اگر اتاق خواب خنک باشد، خواب راحت تری خواهید داشت. بر اساس تحقیقات ، موقع خوابیدن دمای بدن شما شروع به کاهش میکند و یک اتاق خنک می تواند این کار را تسهیل ببخشد. یک اتاق گرم شما را به سمت یک خواب غیر عمیق هدایت میکند و در عمیق ترین قسمت های خواب تان تداخل ایجاد می نماید. شاید بپرسید بهترین دمای اتاق برای داشتن یک خواب راحت چقدر است؟ دانشمندان پیشنهاد میکنند دمای اتاق تان را بین ۱۶ تا ۲۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

از بالش های قدیمی استفاده میکنید

برای خواب راحت نیاز به بالشی داریم که که شکل خودش را موقع گذاشتن و گردن روی آن، از دست ندهد. هنگامی که فرد در حالت های گوناگون نظیر به پشت یا پهلو می خوابد، نیازمند انعطاف پذیری و نرمی بالش است.

تکفارس آی آر

بر اساس تحقیقات دانشمندان، باید چیزهای زیادی درباره ی خوابیدن صحیح بدانید اما خسته تر از آن هستید که بپرسید! اگر برای خرید یک بالش نو می روید، باید به برندهای مختلف توجه کنید تا ببینید بالش هایشان را برای کدام نوع خوابیدن طراحی کرده اند.

ملحفه رختخوابتان را در طول هفته نمی شویید

بر اساس تحقیقات، ملحفه هایی که در طول ماه شسته نشده اند، دربردارنده ی چیزی بالغ بر یازده میلیون باکتری در هر اینچ مربع هستند که این باکتری ها میتوانند سبب بیماری هایی نظیر سینه پهلو و بیماری های ناشی از مواد غذایی شوند.

در سرما پاهایتان را گرم نگه دارید، زیرا گرما سبب انبساط عروق خونی شده و به زودتر و بهتر خوابیدن تان کمک میکند

برای جلوگیری از انتقال این بیماری ها، آخر هفته ملحفه های خود را در آب داغی که به پارچه آسیب نرساند بشویید.

www.takfars.ir

سپس آن را در خشک کن با گرمای کم خشک کنید تا ملحفه ها گشاد و وارفته نشوند.

تلفن همراه تان را در حالت شب (night mode ) قرار نمی دهید

آیا کسی پیدا می شود که تلفن همراه خود را برای چک کردن پیام و.. به رختخوابش نبرد؟ در حالی که متخصصان چنین کاری را کاملا غلط و مضر می دانند. موبایل، تبلت و لپ تاپ همگی نور آبی ای را ساطع میکنند که در تولید هورمون خواب (ملاتونین) تداخل ایجاد میکند.

البته ترک این عادت کار بسیار دشواری است. برای به حداقل رساندن این اختلال برخی از برندهای تلفن همراه قابلیتی را در دستگاه شان قرار داده اند که با فعال کردن آن، نور صفحه ی نمایش به کهربایی گراییده و نور آبی را در پس زمینه ی خود پنهان میکند. اگر تلفن همراه تان این قابلیت را ندارد ، می توانید نرم افزارهایی را که چنین قابلیتی را شبیه سازی میکنند دانلود کرده و از آن بهره مند شوید.

زنگ ساعت را زودتر از موعد تنظیم میکنید

با کوک کردن زنگ ساعت زودتر از موعد و قرار دادن آن در نزدیکی خود تا به راحتی بتوانید صدای آن را قطع کنید، هیچ لطفی به خودتان نمیکنید. بر اساس تحقیقات، وقتی با زنگ ساعت بیدار می شوید و مجددا می خوابید، کیفیت این خواب مجدد بسیار ضعیف است، زیرا این خواب به بخش ها و قسمت های کوچک شکسته شده و می تواند موجب خواب آلودگی، سستی و تلو تلو خوردنتان بعد از بیداری شود.

در سرما جوراب نمی پوشید

مصرف کافئین شش ساعت قبل از خواب سبب کاهش میزان خواب به مدت یک ساعت و بیخوابی در زمان خواب می شود

در سرما پاهایتان را گرم نگه دارید، زیرا بر اساس تحقیقات این کار سبب انبساط عروق خونی در هنگام خواب می شود و کمک فراوانی به زودتر و بهتر خوابیدن تان میکند.

جوراب نخی بپوشید تا پاهایتان خیلی گرم نشوند که سبب بدخوابی گردد.

تک فارس

شب ها از خوراکی های کافئین دار استفاده میکنید

از عصر به بعد قهوه ننوشید. این محرک (کافئین) احتمالا هنوز هم در بدنتان وجود دارد، مخصوصا اگر از قرص ضد بارداری استفاده میکنید، زیرا این قرص باعث کند شدن متابولیسم و سوختن کافئین در بدن می شود. اثر سایر داروها نظیر قرص های ضد افسردگی نیز به همین صورت است. از پزشکتان درباره اش سوال کنید.

حتی اگر از هیچ دارویی هم استفاده نکنید، کافئینی که از عصر به بعد استفاده میکنید تا هنگام خواب در بدن تان باقی میماند. بر اساس نظر محققان، مصرف کافئین شش ساعت قبل از خواب سبب کاهش میزان خواب به مدت یک ساعت و بیخوابی در زمان خواب می شود.

روی تشک کهنه می خوابید

به نظر کارشناسان، عمر مفید تشک خواب ده سال است، یعنی بعد از ده سال باید آن را عوض کنید. بهتر است تشک خواب با مواد طبیعی مثل پنبه یا پشم، پر شده باشد.

دنبال برندهای ارگانیک و ساخته شده از مواد طبیعی بگردید (که استاندارد جهانی نساجی ارگانیک یا استاندارد جهانی لاتکس ارگانیک را داشته باشد) که نیازمند ۹۵ درصد مواد ارگانیک تایید و تصدیق شده اند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

رازهای داشتن طول عمر طولانی و شاد
  1. خلاصی از سردرد با این توصیه های علمی
  2. چکار کنم تا مغزم سالم بماند
  3. خواص کامل هلو برای سلامتی انسان
  4. آیا هولاهوپ ورزش مفیدی است و نحوه تمرینات آن
  5. غذاهایی که خوردن آنها اسهال شما را بدتر میکند
  6. ترفند سریع بردن بوی بد سیر و پیاز از دهان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات