سرانجام چگونگی سفر دختران مجرد به خارج کشور

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

سرانجام چگونگی سفر دختران مجرد به خارج کشور

image سرانجام چگونگی سفر دختران مجرد به خارج کشور

سیدحسین نقوی حسینی : مطابق ماده ۱۵ این لایحه که به تصویب کمیسیون رسید تمامی اشخاصی که ۱۸ سال تمام داشته باشند، می‌توانند تقاضای گذرنامه کنند.کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز خود بررسی لایحه گذرنامه را به اتمام رساند.

همچنین مشمولین وظیفه عمومی با اجازه اداره وظیفه عمومی می‌توانند گذرنامه دریافت کنند و نیز زنان متاهل در هر سنی با موافقت کتبی شوهر می‌توانند گذرنامه دریافت کنند و نیز زنان مجرد بالای ۱۸ سال برای خروج از کشور باید اذن ولی را داشته باشند ولی منعی برای دریافت گذرنامه ندارند.

وی افزود: همچنین در این جلسه مصوب شد در صورتی که موانع صدور گذرنامه بعد از صدور حادث شود یا کسانی که به موجب ماده ۱۵ این قانون صدور گذرنامه‌شان موکل به اجازه آنان است از اجازه خود عدول کنند از خروج دارنده گذرنامه جلوگیری و گذرنامه وی تا رفع مانع ضبط می‌شود.

نقوی حسینی خاطر نشان کرد: همچنین مطابق ماده ۱۷ برای نوزادانی که از والدین ایرانی مقیم خارج هنگام توقف مادر در ایران متولد می‌شوند بدون نیاز به موافقت پدر گذرنامه صادر می‌شود و همچنین در مواردی که در خارج از ایران شوهر ایرانی در کشور محل تولد نوزاد حاضر نباشد، این حکم مجری است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مواد ۱۸، ۱۹ و ۲۰ این لایحه نیز به تصویب رسید، اظهار کرد: مطابق مواد مذکور، مدت اعتبار گذرنامه از تایخ صدور ۵ سال است و گذرنامه برای مسافرت به تمامی کشورها اعتبار دارد، مگر به کشورهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران در موارد مقتضی مسافرت اتباع ایران را به آن کشورها ممنوع یا محدود می‌کند.

تکفارس آی آر

نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: در ادامه این جلسه مواد ۲۱ تا آخر لایحه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای کمیسیون امنیت ملی رسید که این مواد ناظر بر جعل، کاربرد غیرقانونی و اقدامات خلاف قانون در صدور و بهره‌برداری از گذرنامه و جرایم مجازات جرایم مذکور است.

فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۲۳ خرداد
  1. خداحافظی تلخ کتایون ریاحی از بازیگری برای همیشه
  2. اشعار زیبا برای دهه فجر
  3. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۲۷ اردیبهشت
  4. خبر خوش قهرمانی کشتی آزاد ایران در آسیا
  5. ۳۱ مرداد واریز سهمیه بنزین شهریور
  6. فهرست وقایع و رویدادهای تاریخی مهم ۱۶ مهر

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب