سبزیجاتی که می توانید در آشپزخانه بکارید و نحوه کاشت آن

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

سبزیجاتی که می توانید در آشپزخانه بکارید و نحوه کاشت آن

image سبزیجاتی که می توانید در آشپزخانه بکارید و نحوه کاشت آن

پیاز و پیازچه

روش اول:در کمتر از پنج روز می توانید یک پیازچه کامل را از تکه ای از آن پرورش دهید. ریشه پیازچه که کمی ساقه دارد را در یک لیوان کوچک آب قرار دهید. در عرض چند روز پیازچه های تازه خواهید داشت.

روش دوم:در بدنه یک قوطی پلاستیکی سوراخ هایی با فاصله دو سانتی متر ایجاد کرده و در آن خاک ریخته و دم پیازهایی که جوانه زده اند را از این سوراخ ها بیرون بگذارید. بعد طبقه طبقه خاک و پیازها را تا بالا بچینید. از جوانه ها می توانید به عنوان پیازچه استفاده کنید یا بگذارید برای روز مبادا بزرگ شده و به پیاز تبدیل شوند.

نحوه کاشت ته مانده سبزیجات,سبز کردن ته مانده سبزیجات

تکفارس آی آر

ریشه دورانداختنی پیاز را در خاک بکارید تا مجددا رشد کند

روش سوم:ریشه دورانداختنی پیاز را در یک گلدان یا مستقیما در خاک بیرون بکارید تا مجددا رشد کند.

سیر

وقتی سیر شروع به جوانه زدن و سبز شدن میکند، به جای دور انداختن این جوانه ها، می توانید آنها را در یک لیوان که مقدار کمی آب در آن است، قرار دهید و جوانه سیر پرورش دهید. جوانه ها عطر و طعمی بسیار خفیف تر از حبه های سیر دارند و برای سالاد و پاستا یک چاشنی عالی هستند.

برگ هویج

www.takfars.ir

انتهای هویج را که معمولا جدا میکنید و دور می اندازید، در ظرفی که مقدار کمی آب دارد گذاشته و ظرف را زیر یک پنجره نورگیر قرار دهید تا برگ هویج هایی داشته باشید که در عین ظاهر زیبایی که دارند، می توانید از آنها به عنوان چاشنی و در سالاد استفاده کنید.

کاهو

اگر یک انتهای کاهوی دست نخورده دارید، آن را در یک کاسه با مقدار کمی آب قرار داده و در جلوی پنجره بگذارید. در عرض حدود دو هفته برگ های جدید آن را خواهید دید و در سه تا چهار هفته به طور کامل رشد میکند.

قارچ

ساقه قارچ را در خاکی که مقداری کمپوست دارد، بکارید. می توانید از پودر قهوه نیز استفاده کنید و آنها را در یک محیط مرطوب (ترجیحاً جایی که در طول شب خنک باشد) قرار دهید. در عرض چند روز ساقه ها شروع به جوانه زدن میکنند و سر و ریشه جدید درمی آورند.

کرفس

ته کرفس را به طور کامل از ساقه ها جدا کرده و سپس آن را در یک کاسه آب جلوی نور خورشید قرار دهید. پس از گذشت یک هفته شاهد برگ هایی ریز به رنگ سبز خیلی روشن خواهید بود.

حالا وقت آن است که گیاه را به گلدان منتقل کنید. حواس تان باشد کل قسمتی که در کاسه آب بود را زیر خاک بپوشانید و فقط برگ های تازه جوانه زده را بیرون از خاک قرار دهید و در پایان آن را خوب آبیاری کنید. در این صورت بعد از گذشت چند هفته شاهد برگ های سبز و زیبایی خواهید بود.

نعنا

معمولا زمانی که سبزی می خرید نعناها با ریشه هستند.کافی است چند شاخه از آنها را در یک لیوان آب قرار دهید تا شروع به جوانه زدن و بزرگ شدن کنند. پس از مدت کوتاهی می توانید از عطر و طعم نعنای خانگی لذت ببرید.

تک فارس

این هم نعناهای مادرجانم که رنگ سبز براق برگ های جوان شان بدجوری دلبری میکند.

ریحان و گشنیز

این دو گیاه را می توانید به راحتی با استفاده از ساقه هایشان دوباره سبز کنید. برای این کار ساقه های این گیاهان را در ظرف آبی قرار دهید تا ریشه بزنند. وقتی ریشه ها حدودا پنج سانتی متر شدند آنها را در خاک بکارید. در عرض چند هفته برگ های جدید جوانه میزنند و بعد از مدتی یک گیاه کامل خواهید داشت.

زنجبیل

برای پرورش زنجبیل نکته مهم این است که باید صبور باشید؛ زیرا روند رشد آن بسیار طولانی است و ممکن است جوانه زدن آن چندین ماه طول بکشد و پس از هشت تا ۱۰ ماه می توانید یک زنجبیل کاملا رشد کرده را برداشت کنید. ابتدا قسمت های به شکل چشمه را که به انگشت هم معروف هستند جدا کرده و در گلدان بکارید تا مجددا رشد کنند. دقت کنید سر چشمه ها که در حال جوانه زدن هستند، بیرون از خاک باقی بماند. خاک را مرطوب نگه دارید و گلدان را در نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

سیب زمینی

ممکن است گاهی در میان سیب زمینی هایتان به مواردی بربخورید که جوانه زده اند. از آنجایی که سیب زمینی جوانه زده برای سلامتی مضر است پیشنهاد می کنم آنها را در یک گلدان عمیق بکارید.

پس از مدتی سیب زمینی های زیبایی که به صورت ارگانیک هستند را برداشت کرده و لذت ببرید.

تعبیر خواب واکسن زدن در خواب چیست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات