زندگینامه و تصاویر دیدنی از فوتبالیست معروف شایان مصلح

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

زندگینامه و تصاویر دیدنی از فوتبالیست معروف شایان مصلح

image زندگینامه و تصاویر دیدنی از فوتبالیست معروف شایان مصلح

در روزگاری که معمولا فوتبالیست جماعت با درس و دانش و تحصیلات بیگانه است ، شایان مصلح که درس خوانده هم هست، از کتاب شعر خود رونمایی کرد و جالب اینجاست که این مراسم با استقبال بی نظیر هواداران پرسپولیس هم همراه بود.

شایان مصلح بارها و بارها اعلام کرده عاشق فوتبال است اما تا به این جا زندگی غیرفوتبالی او بیشتر از زندگی فوتبالی اش جلب توجه کرده است. این مدافع پرسپولیس فردی مذهبی است که در مراسم مختلف با حضور در جلسات مداحی هم میکند. او در مصاحبه های مختلف پیرامون این خصلت اخلاقی اش گفته است:مداحی را از کودکی شروع کردم. حب اهل بیتعلیه السلام در دل همه ایرانیان است و برای همین به سمت هیأت می روند. من هم به واسطه پدر و مادرم این حب اهل بیتعلیه السلام را در دلم داشتم.

اولین باری که میکروفن به دست گرفتم، ٨ یا ٩ساله بودم، در هیأتی که برای بچه ها بود و با چادر مادرهایمان آن را درست کرده بودیم. به مرور زمان در هیأت های مختلف یا در مسجدمان می خواندم و این مسأله تا الان ادامه پیدا کرده است.

▪ دنیای شعر و شعرخوانی و رونمایی از کتاب

تکفارس آی آر

خلق وخوی مذهبی و آرامشی که از مصلح در تمام این مدت دیده ایم، باعث شده از بچگی علاقه زیادی هم به شعر داشته باشد. او مطالعات بسیار زیادی درباره شعر و ادبیات داشته و به این حوزه علاقه مند است. او تأکید دارد؛ قبل از اینکه فوتبالیست باشد، یک شاعر است. مصلح از سال ٨٩ سرودن شعر را آغاز کرده است.

اوایل این کار در جلسات شعرخوانی رودبار شرکت می کرد. بعد از حضور در تهران اما به دنبال این علاقه خود می رود و در جلسات انجمن شاعران شرکت میکند و شعرهایش را آن جا می خواند و در نشست های نقد و بررسی حضور پیدا می کرد. همین حضور در جلسات قریحه شاعری او را تقویت کرد تا پیشرفت قابل توجهی در این زمینه داشته باشد. همین علاقه ویژه شایان مصلح به شعر و ادبیات هم باعث شد به فکر انتشار کتاب شعری بیفتد که با نام پرواز ۶٩ همین دو روز قبل رسما از آن رونمایی و جشن امضا آن هم با حضور قابل توجه هواداران پرسپولیس و چند بازیکن این تیم ازجمله کمال کامیابی نیا انجام شد.

image زندگینامه و تصاویر دیدنی از فوتبالیست معروف شایان مصلح

▪ دوستدار سعدی، عاشم محتشم

در این رابطه بد نیست به علایق این ستاره فوتبال ایران در حوزه شعر هم توضیحاتی بدهیم. او در فضای اعتقادی که از نظر خودش با شعر ما عجین هم شده است، سروده های محتشم کاشانی که برای اهل بیتعلیه السلام شعر گفته است را خیلی دوست دارد و در این حوزه مطالعات بسیار زیادی دارد. در فضای غیراعتقادی اما علاقه بسیار زیادی به اشعار سعدی و حافظ و هلالی جغتایی دارد. او در حوزه شعر معاصر به اشعار حسین جنتی، سیده تکتم حسینی، اصغر معاذی و… علاقه دارد و از نظرش حسین منزوی بهترین غزلسرای ۵٠ سال اخیر بوده است.

www.takfars.ir

نکته قابل توجه دیگر درباره مصلح که تحصیلات خود را در رشته مهندسی صنایع دنبال میکند، این است که او علاقه بسیار زیادی هم به کتابخوانی دارد. مصلح همیشه به نزدیکانش گفته که لقب خود را خوره کتاب گذاشته است.

درست است که این سطح از مطالعه برای یک فوتبالیست حرفه ای آن هم در تیم پرسپولیس شاید قابل باور نباشد اما با خواندن این توضیحات مصلح درباره کتاب های یکه می خواند؛ تعجب شما درباره شخصیت و علایق او بیشتر هم خواهد شد. مدافع پرسپولیس می گوید:از بچگی سه سرفصل برای مطالعه کتاب مورد توجه من بوده و هست. اولین شاخه تاریخ ، دومی اعتقادی و بعد هم مذهبی. فضای اعتقادی کتاب هایی مثل اعتقادات شیخ صدوق و الغدیر است.

کتاب های مذهبی هم مثل اصول کافی است. در حوزه تاریخ هم کتاب های تاریخی صدر اسلام و کتاب های تاریخ صفوی و ادبی دیگر را می خوانم. کلا خواندن و تحقیق کردن در این زمینه را واقعا دوست دارم و از آن خسته نمی شوم.

درباره این حد تفاوت شایان مصلح نسبت به بقیه فوتبالیست ها حرف و حدیث بسیار است. بدون تعارف باید نوشت که عموم مردم بیشتر ستاره های پرحاشیه را دوست دارند و خیلی با بازیکنان این چنینی ارتباط برقرار نمیکنند.

این موضوعی است که خود مصلح هم آن را قبول دارد و توضیحات جالبی درباره آن دارد. او در این رابطه به شهروند می گوید:متاسفانه وقتی یک حرکت مذهبی یا اخلاقی انجام می دهیم، مورد تمسخر واقع می شویم. خیلی اذیت می شویم و زیاد حرف شنیدیم. من شایان مصلح شاید اگر بعد مذهبی ام را نداشتم، فالوورهایم بیشتر بود و حتی شاید بیشتر مورد توجه قرار می گرفتم. خیلی توهین می شنویم که شما آدم فلانی هستید. ضربه هم می خوریم اما خدا و اهل بیت همیشه پشت و پناه ما هستند. شاید هم این یک امتحان الهی است که در مقابل این جو و فضا و سختی ها بتوانیم پای اعتقاداتی که داریم، بایستیم.

▪ مداحی را از فوتبال و شعر بیشتر دوست دارم

از شایان مصلح سوال کردیم اگر در بین تمام این علایق و مسائلی که به دنبال آن است ازجمله فوتبال، تحصیلات، شعر و ادبیات و مسائل اعتقادی و دینی قرار باشد یکی را انتخاب کند، گزینه اش کدام خواهد بود؟. او البته جواب قابل تأملی به این سوال دارد و می گوید: فوتبال را از بچگی دوست داشتم ولی با چیزهایی که دیدم، این علاقه کمتر شد.

شعر هم همین طور است و فقط برای اینکه استعدادم از بین نرود، شعر می گویم اما از بین همه اینها، آن بحث اعتقادی و مذهبی مداحی را بیشتر از همه دوست دارم؛ چون به هیچ وجه از این بعد زده نشدم، تعلق خاطرم به این جنبه مذهبی بسیار زیاد است. سعی می کنم نمود جنبه مذهبی ام بیشتر باشد. دلم می خواهد هرجا موفقیتی از من دیده شد، آن را زیر پرچم اعتقاداتم بزرگ کنم. دوست دارم بگویم هرچه دارم و به هر چیزی می رسم، به خاطر محبت خدا و اهل بیت است.

نوجوانان ماهی فروش در شهر غزه
  1. تصاویر خوشتیپ ترین کشتی گیر ایرانی

  2. عکس ماشین های فوتبالیست های معروف دنیا

  3. تصاویر دیدنی از قدم زدن در ابرهای مصنوعی

  4. بی نظیرترین تصاویر از دریاچه چورت در استان مازندران

  5. تصاویر دیدنی پارک ها و باغ های سبز و زیبا روی پشت بام

  6. زندگینامه خواندنی حمید گودرزی به همراه لیست فیلم ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات