image روغن کنجد روغنی جادویی برای داشتن موهای شاداب

▪ اگر میخواهید موهای تیره و براق داشته باشید ، کف سر و موها را به طور منظم با این روغن ماساژ دهید.

▪ این روغن برای درمان پوست سر خشک بسیار مفید است. ماساژ کف سر همراه این روغن خشکی و التهاب پوست سر را از بین می برد و در نتیجه از ریزش مو جلوگیری می نماید .

▪ استفاده منظم از روغن گرم نفوذ این روغن را به پوست سر بهبود می بخشد ، گردش خون در این ناحیه را افزایش داده و موجب رویش مجدد موها می گردد.

▪ موجب درخشندگی دوباره موهای آسیب دیده بر اثر درمان های شیمیایی می شود و موها را از لایه های درونی بازسازی می نماید.

▪ به عنوان شفابخش طبیعی شناخته می شود زیرا سرشار از مواد آنتی باکتریال است و بیماری های واگیردار کف سر را از بین می برد.

▪ موهای شکننده و آسیب پذیر دارای موخوره را بازسازی و جوانسازی میکند.

موهای زبر میتوانند به وسیله ی این روغن نرم و حالت دار شوند.

▪ استرس یکی از عوامل موثر در ریزش مو به حساب می آید و خواص آرامش بخش روغن کنجد ، در صورتی که روی پوست سر، گردن و شانه ها ماساژ داده شود استرس را کاهش می دهد.

▪ روغن کنجد غنی از مواد مغذی است که از تخریب موها توسط اشعه UV آفتاب جلوگیری می نماید و ضد آفتابی طبیعی برای موها به شمار می رود . این روغن از موها در برابر آلودگی هوا نیز مراقبت میکند.

▪ روغن کنجد دارای ویژگی هایی است که موجب تیره شدن موها می شود . بنابراین برای کسانی که دچار سفیدی زودرس مو می شوند مفید خواهد بود.

▪ روغن کنجد را می توان با سایر روغن های درمانی مانند روغن بادام و یا زیتون مخلوط کرد و از مجموع خواص دو روغن بهره برد.

چگونه از روغن کنجد برای پوست سر و مو استفاده کنیم

بهتر است از روغن گرم روی پوست سر استفاده کنید و آن را با نوک انگشت به صورت دورانی ماساژ دهید. بعد از ماساژ سر و موها را با استفاده از حوله شسته شده در آب گرم و فشرده شده به مدت نیم ساعت بپیچید. اجازه دهید روغن یک شب روی سر بماند و روز بعد آن را با شامپو بشویید.

تک فارس » آرایشی » روغن کنجد روغنی جادویی برای داشتن موهای شاداب