تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشیاشتراک گذاری

روغن های طبیعی برای تقویت ریشه مو

image روغن های طبیعی برای تقویت ریشه مو

روغن گیاهی رزماری

این روغن معمولاً از گل ها، برگ ها و شاخه های رزماری با بخار تقطیر گرفته می شود. این روغن به رشد طبیعی موی سالم و ضخامت مو کمک می کند. این روغن به تقویت گردش خون در موهای شما کمک می کند که می تواند رشد طبیعی موهای سالم را تقویت کند. روغن رزماری جریان خون را در رگ های خونی ریز افزایش می دهد که می تواند با تامین مواد مغذی بیشتر منجر به افزایش رشد مو شود.

در یک آزمایش بالینی شش ماهه بر روی ۱۰۰ شرکت کننده، که ۵۰ نفر از آنها لوسیون روغن رزماری و ۵۰ نفر دیگر لوسیون ۲ درصد ماینوکسیدیل استفاده کرده بودند، هر دو گروه افزایش قابل توجهی در تعداد موهایشان داشتند. آنهایی که در گروه روغن رزماری بودند کمتر دچار خارش پوست سر شدند.

رزماری حاوی اسید کارنوزیک است که می تواند به سلامت پوست سر شما کمک کند. روغن رزماری همچنین دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است که می تواند به مبارزه با شوره سر و نازک شدن مو کمک کند.

تکفارس آی آر

روغن گیاهی دانه کدو تنبل

روغن دانه کدو تنبل که با فشار سرد یا گرم دانه های کدو تنبل تهیه می شود روغنی بدون مغز است. از نظر علمی ثابت شده است که روغن دانه های کدو تنبل ریزش مو را متوقف می کند. این روغن سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع به ویژه اولئیک و لینولئیک و همچنین ویتامین E است که همگی با کاهش التهاب پوست سر ، به رشد مو کمک می کنند.

بلر مورفی رز، پزشک متخصص پوست و زیبایی در مرکز لیزر و جراحی پوست می گوید این روغن حاوی فیتواسترول ها یا مواد چرب گیاهی شبیه به کلسترول در انسان است که می تواند اثر آنزیمی به نام ۵ آلفا ردوکتاز را که با ریزش موی هورمونی مرتبط است، مهار کند. اثر ضد التهابی روغن دانه کدو تنبل با کاهش التهاب پوست سر می تواند به کم شدن ریزش مو و تقویت مو کمک کند.

آزمایش دیگری بر روی ۶۰ زن نشان داد که روغن دانه کدو تنبل به اندازه ۵ درصد فوم ماینوکسیدیل برای رشد مجدد مو موثر است. ماینوکسیدیل یک داروی خوراکی و موضعی، برای درمان طاسی استفاده می شود.

روغن گیاهی جوجوبا

www.takfars.ir

روغن جوجوبا از دانه درختچه جوجوبا به دست می آید. روغن جوجوبا به جلوگیری از نازک شدن موها و تغذیه موهای شکننده کمک می کند. جوجوبا غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است که موها را تغذیه می کند از جمله ویتامین های C، B، E، مس و روی. جوجوبا همچنین می تواند پوست سر شما را مرطوب کند و یک درمان عالی برای شوره سر باشد.

تحقیقات منتشر شده در ۲۰۲۱ Polymers نشان داد که جوجوبا علاوه بر نرم و صاف کردن پوست سر، دارای مزایای آنتی اکسیدانی و ضد التهاب و ضد باکتری است.

طبق تحقیقات، جوجوبا سرشار از ویتامین های A و D به همراه اسیدهای چرب امگا است که این ویژگی ها برای رشد مو عالی هستند. این روغن بسیار سبک تر از روغن های دیگر است، بنابراین برای موهای نازک تا متوسط عالی است.

روغن گیاهی آرگان

image روغن های طبیعی برای تقویت ریشه مو

روغن آرگان به طور سنتی برای بهبود ظاهر پوست و مو و بهبود زخم ها استفاده می شود. استفاده از روغن در قسمت میانی و انتها مو می تواند به جلوگیری از وز شدن و شکستگی مو کمک کند و استفاده از آن بر روی پوست سر می تواند به شوره سر کمک کند.

این ادعا که روغن آرگان برای موهای شما مفید است، حقیقت دارد. این روغن حاوی لینولئیک و اسید اولئیک است که این دو اسید چرب باعث مرطوب شدن پوست سر و مبارزه با التهاب می شود.

روغن آرگان همچنین می تواند از موهای شما در برابر آسیب های ناشی از گرما، مانند استفاده از سشوار و اتو محافظت کند. علاوه بر این اسید اولئیک و اسید لینولئیک به بهتر جذب شدن سایر مواد به مو کمک می کنند و می توانند التهاب را کاهش دهند. در همین حال، اسید لینولئیک می تواند به مرطوب کردن موهای خشک هم کمک کند.

روغن آرگان حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند پلی فنول ها و ویتامین E است که به آسیب های رادیکال های آزاد کمک می کند. آسیب رادیکال های آزاد نتیجه استرس اکسیداتیو بر بدن است. زمانی که اتم های اکسیژن ناپایدار در بدن تعادل نداشته باشند، اختلال سلولی اتفاق می افتد و به دنبال آن التهاب، پیری زودرس و بیماری ایجاد می شود.

روغن گیاهی علف لیمو

تک فارس

image روغن های طبیعی برای تقویت ریشه مو

روغن علف لیمو از برگ های گیاه بادرنجبویه مشتق می شود که حاوی سیترال، مواد معدنی و ویتامین ها است. روغن علف لیمو برای سلامت مو عالی است. زمانی که پوست سر شما پوسته پوسته می شود، علف لیمو می تواند به سلامت پوست سر شما کمک کند که به نوبه خود به رشد طبیعی موهای سالم کمک می کند.

تحقیقات نشان داده است که علف لیمو دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی و ضد قارچی است. اگرچه این روغن به خودی خود باعث رشد مو نمی شود اما می تواند موها را تقویت کند تا ریزش مو را به حداقل برساند.

روغن گیاهی نارگیل

image روغن های طبیعی برای تقویت ریشه مو

روغن نارگیل یک روغن چرب است که از نارگیل به دست می آید و در مراقبت از پوست و مو به دلیل خاصیت مرطوب کننده اش استفاده می شود. روغن نارگیل به خوبی در ساقه مو نفوذ می کند و به کاهش شکستگی مو کمک می کند.

طبق تحقیقات، روغن نارگیل حاوی اسید لوریک است که خواص ضد میکروبی و ضد التهابی دارد. یک مطالعه در سال ۲۰۰۳ نشان داد که روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب با وزن مولکولی پایین است که به نفوذ آن در ساقه مو کمک می کند و در کاهش از دست دادن پروتئین مو موفق بوده است. از آنجایی که روغن نارگیل دارای خواص مرطوب کنندگی است می تواند به تغذیه پوست سر و مو برای بهبود سلامت کلی مو کمک کند. اما شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد به رشد مجدد مو هم کمک می کند یا خیر.

روغن گیاهی آووکادو

روغن آووکادو که از پالپ میوه گرفته می شود برای پخت و پز و در بسیاری از محصولات مو و زیبایی استفاده می شود. روغن آووکادو رشد مو را بهبود می بخشد. علاوه بر این از پوسته پوسته شدن و خشکی پوست سر جلوگیری می کند.

روغن آووکادو مرطوب کننده است زیرا سرشار از اسیدهای چرب تک غیراشباع است که می تواند به فولیکول مو نفوذ کند. همچنین برای تغذیه و تقویت موها بسیار خود عمل می کند و به سلامت کلی مو کمک می کند. علاوه بر این از آنجایی که سرشار از آنتی اکسیدان است می تواند از مو در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند. در حالی که تحقیقات کمی روی روغن آووکادو انجام شده است یک بررسی در سال ۲۰۱۵ نشان داد که مواد معدنی موجود در روغن آووکادو از جمله اسیدهای چرب تک غیراشباع در حبس کردن سلول های کوتیکول مو و جلوگیری از شکستگی مو بسیار موثر هستند.

T A K F A R S

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››